Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POJAZDY Polish Road Set
(22-10-2021, 01:56)McZapkie napisał(a): Polroad jest tu: https://github.com/Wahazar/openttd-newgrf-polroad

Merci, jak ogarnę się z przeprowadzką, to postaram się do tego usiąść Smile
Odpowiedz
Autobusy
(17-10-2021, 23:23)101ksl napisał(a): Pomyślałem przy okazji o możliwości dodania do setu Solarisa Urbino 9.
(19-10-2021, 12:03)McZapkie napisał(a): Jak ktoś narysuje to chętnie zakoduję do setu Smile

To ja chciałbym przy tej okazji powrócić do dawnej propozycji wydłużenia Urbino 15.  Smiley1
Przy zachowaniu obecnej skali Urbino 9 będzie miał długość Mercedesa Sprintera.
Ja bym proponował użycie obecnych spritów 12 jako 9 i wydłużenie o kilka pikseli 12 i 15 aby nadać im lepsze proporcje.

Zrobiłem małe porównanie jak to by wyglądało. Dodałem też Urbino 24 i poprawioną grafikę Sprintera.

Jeśli chodzi o proporcje...
Przy długościach ~9/12/15/18/24m
powinno to być 13/17/22/26/35pix
obecne mają (12)/14/16/26/(34)pix
nowe miałyby 14/18/20/26/34pix

Tak by wyglądała nowa 15-tka (czerwony) w sytuacjach "konfliktowych".
Dla porównania użyłem Ikarusa 412 z węgierskiego setu, który ma taką właśnie długość.

Oczywiście pewnym "drobnym" problemem tego podejścia byłaby jedynie konieczność przeskalowania pozostałych autobusów... Smiley44

Hanomag
Jego grafiki wymagałyby wyrównania. Zwłaszcza z otwartą naczepą w kierunkach SE i SW, ale właściwie wszystkie naczepy potrzebowałyby drobnych korekt.
Mam nadzieję, że dobrze to widać na gifach. 

Zwróć uwagę na położenie sąsiadujących kół ciągnika i naczepy - po poprawieniu pozycji odstęp w każdym kierunku jest taki sam.

Drogi
Fajne są nowe nazwy. Brzmią o wiele lepiej niż podstawowa / ulepszona / współczesna. Tego czego brakuje, to z pewnością dedykowanej drogi miejskiej z obniżonym ograniczeniem prędkości. Co do kolejności wolałbym aby gruntowa była pierwsza. Ewentualnie miejska i jeśli się nie da inaczej, najwyżej to jej używałyby boty - lepsze to będzie niż drogi brukowane. [/size]
A pro po grafik, nie myślałeś może o użyciu dróg i warsztatów Ufibiego? Moim zdaniem poza drogą brukową wyglądają one znacznie lepiej. Ewentualnie mógłbym zaproponować własne drogi, gdybyś chciał ich użyć (musiałbym dorobić kilka rzutów) - coś w tym stylu

Strefa pieszych
Bardzo fajny pomysł, ale działa to bardzo średnio. Przede wszystkim jest problem z budowaniem, bo ta droga nie chce łączyć się z innymi. Jest to bardzo uciążliwe. Kolejny problem to brak widoczności kierunku drogi. Nie widać też gdy na skrzyżowaniu brakuje odgałęzienia, co zwykle skutkuje tym, że miasto nie może się rozwijać, bo nie może się połączyć z tą drogą. Poza tym miejsca łączenia zwykłej drogi ze strefą nie wyglądają najlepiej. Myślę, że taka droga w każdym wypadku powinna mieć taki sam podział na chodniki i jezdnie.

Ładowności
To nadal wygląda źle. Naprawdę nie wiem co poprawiłeś, bo cały czas widzę te same problemy. Balans setu pod względem ładowności zwyczajnie leży. Smiley62

(30-05-2021, 15:33)LaChupacabra napisał(a): Lista skarg i zażaleń:  Smiley16
1. Niedorzecznie niskie ładowności - Niby domyślna ładowność jest podwójna, ale Star nawet w prawdziwym świecie był w stanie i bardzo często przewoził większe ładunki. W przypadku Stara C-28 na forach są wzmianki o tym, że był w stanie uciągnąć nawet i 40 ton, a nie tak jak jest w secie podane... 4 tony. Przecież taka ładowność, zwłaszcza w przypadku ciągnika z naczepą to śmiech na sali. Nawet te 12 ton w przypadku niezalecanej potrójnej ładowności są po prostu żałosne i to przez wielkie "Ż". Mowa o węglu i innych ładunkach masowych. W przypadku opakowań może już przewieźć 48 ton! Bo przecież plastik i karton są lżejsze niż piasek i węgiel. Wink Ta uwaga dotyczy w zasadzie wszystkich ciężarówek z czasów komunizmu. Niestety, ale idąc drogą "realizmu", pod względem transportu przemysłowego uczyniłeś set kompletnie bezużytecznym we wczesnych latach. Generalnie ładowności w secie potrzebują solidnego rebalansu. Btw. Spytałem tego Stara C-28 jak się czuje z 40 tonami na pace i powiedział, że całkiem dobrze.  Smiley29 Na prostej nie rozpędzi się bardziej niż do 62 (/80), ale jakby co, to da radę nawet ruszyć pod górę z całym ładunkiem, więc naprawdę warto by było zrewidować te parametry, aby ten set był po prostu grywalny.
2. Wełna, Włókna roślinne, Żywiec - te ładowności nie mają żadnego sensu. Są zdecydowanie zawyżone. Skąd wiesz, jak wielkie są bele, skąd wiesz jak gatunek stanowi żywiec? Te wielkości są umowne i ogólnie określone. Spójrz na ładowności innych setów - nigdzie nie spotkasz różnic rzędu 800% (Star 2000: węgiel vs. żywiec). Gospodarstwa rolne też wcale nie produkują 4-8 razy więcej niż kopalnie, aby te różnice ładowności miały uzasadnienie. Kolejnym elementem, który mówi, że te ładowności to nonsens są stawki za transport - dlaczego transport niektórych produktów rolnych ma według Ciebie kosztować 4-8 razy więcej niż innych ładunków? Te stawki są dobrane do odpowiednich ładowności, ale tutaj są one wypaczone.
3. Glina - Dlaczego Kamaz i Actros nie przewożą gliny? Chyba żaden inny set nie jest tak skrupulatny, aby upierać się, że ta glina jest w formie sproszkowanej.
4. Opakowania - Co jest cięższe: 40 ton stali czy 40 ton pierza? Big Grin Odpowiedź oczywista. Mam tu na myśli to, że Polroad uznaje, że tona opakowań waży mniej niż tona innych ładunków. Z jednej strony jest to kompletnie nielogiczne, a z drugiej nieużyteczne w grze, bo opakowania wcale nie potrzebują większych ładowności. Zwykle jest wręcz odwrotnie.
Odpowiedz
Z długościami ponad 32px jest taki problem, że albo glitche, albo przegubowe (i trochę mniej glitchy ale problemy z wyprzedzaniem i zatoczkami). Jak grałem z Long Vehicles to mi się właśnie te glitche bardzo nie podobały. Wolę już brak dobrej skali. Cały openttd to brak skali.

Drogi nie są budowane przez miasto, raz że nie wiem czy miasto nie zrobi "upgrade", dwa że trudniej robić griefing (gracz musi wyburzyć drogę zamiast zrobić upgrade i zablokować auta w mieście). Co do grafiki to pożyczyłem z australijskiego setu, jest jaka jest. Jeśli są jakieś inne propozycje, to w linku do githuba powyżej, w katalogu gfx/roads są templatki z drogami.
Droga miejska to właśnie asfalt 60 km/h. Może by to podnieść do 70 km/h aby było kompatybilne z autobusami? Ale grafika w/g mnie ok, bo łatwo odróżnić od tych szybszych z pasami.

Wydawało mi się, że poprawiłem ładowności, ale używam teraz ECS gdzie są krowy, nie sprawdzałem z FIRS. Aczkolwiek naczepa do żywca jest wielopiętrowa, więc duża ładowność świń jest ok w/g mnie. Dzięki temu transport samochodowy może być konkurencyjny względem kolejowego przynajmniej w tym obszarze (w rzeczywistości nikt obecnie nie wozi zwierząt koleją).
Ładowność sypkich jest ograniczona bo to są płaskie i uniwersalne paki, aczkolwiek brakuje jakichś wczesnych ciężarówek dedykowanych do towarów masowych, np. legendarna wywrotka Ził-130.
Odpowiedz
@LaChupacabra czy Tobie się udało zrobić zestaw grafik dla SU9?
Odpowiedz
SU9? A gdzie znaleźć można ten model lokomotywy? Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
podreczne .chm , .hlp z istotniejszymi ...
Chciałbym zauważyć, ...luk3Z — 11:54
Najnowsza wersja patch'owa wydana na Gi...
Cześć! Sprawdzał k...luk3Z — 11:35
Jak uruchomoc open ott
Pobierając i instalu...pAter — 10:26
Jak uruchomoc open ott
Witam panowie jak ur...Hejden — 01:17
"Nietypowe" rysunki na serwerze
Sądzę, że należy się...yazalo — 16:44