Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gra wieloosobowa - serwer
Witajcie

Skusiłam sie tutaj do rejestracji, by zapytać taką rzecz : jak stworzyć swój własny serwer żebym mogła pograć ze swoją siostrą przez internet? Z tym ze ona jest daleko odemnie a ja jestem tu.

Nie mam pojęcia za co mam się wziąć co kliknąć itd. Nie wiem gdzie sie odblokowuje firewall - kompletnie nic.

Jakby ktoś miły napisał krok po kroku co trzeba zrobić byłabym wdzięczna Big Grin
Odpowiedz
o boze, troche duzo do pisania Smile
na poczatek Szukaj->hamachi.
podaj tez jakie macie systemy i jakie lacza (neostrada, dsl, zmienne czy stale ip).
Odpowiedz
Mysza, skoro koleżanka piszę że nie wie gdzie się odblokowuje firewall'a to myślę, że Twoje pytania będą zbyt trudne (nieobrażając nikogo) Smile
Odpowiedz
Co do łącz to musimy wiedzieć czy koleżanki mają stałe czy zmienne IP. Można to łatwo ustalić, wystarczy wejść na stronkę sprawdzającą IP, rozłączyć się, połączyć i wejść jeszcze raz. Jak IP się zmieni tzn, że możemy brnąć w Hamachi, jeśli nie (i nie jest z neo) to można tylko port otworzyć i grać Wink
Odpowiedz
(22-03-2011, 13:45)mouse napisał(a): Co do łącz to musimy wiedzieć czy koleżanki mają stałe czy zmienne IP. Można to łatwo ustalić, wystarczy wejść na stronkę sprawdzającą IP, rozłączyć się, połączyć i wejść jeszcze raz. Jak IP się zmieni tzn, że możemy brnąć w Hamachi, jeśli nie (i nie jest z neo) to można tylko port otworzyć i grać Wink

Tylko, że jak ktoś ma internet "blokowy" to ma stałe IP i musi się bawić Hamachi. Tongue
Odpowiedz
W blokowym miałaby adres wewnętrzny, dlatego pytam jakie łącze Wink
Odpowiedz
A ja się pytam, czemu ten temat jeszcze jest tutaj? :>

//przenoszę.
Odpowiedz
ja mam XP siostra ma Vistę, jak jestem daleko to mam chyba dsl , z dialogu ze stałym IP a ona ma neostrade ze zmiennym IP
Odpowiedz
Zacznijmy może od sprawdzenia Twojego adresu IP:
Start->Uruchom: cmd
ipconfig /all
Napisz jaki masz adres lub wklej screena. Jeśli masz zewnętrzny adres to wystarczy, że wyłączysz firewalla (jeśli masz żółtą kłódkę na połączeniu sieciowym) i tworzysz serwer. Koleżanka niech szuka serwera z odpowiednią nazwą - tylko pamiętaj żeby szukać w INTERNET a nie LAN Wink
Odpowiedz
moj adres IP to 192.168.1.100
Odpowiedz
(23-03-2011, 23:23)docia_klocia napisał(a): moj adres IP to 192.168.1.100

to nie jest ten adres o który my prosimy Tongue

Cytat:Napisz jaki masz adres lub wklej screena.
zrób pogrubioną część.
Odpowiedz
Szybciej z hamachi będzie Smile
Odpowiedz
Dobrze napisała! To oznacza, że jest potrzeba użycia Hamachi.
Ściągnij i zainstaluj u siebie oraz u koleżanki np stąd:
http://hotfile.com/dl/111598113/4d892df/...l.exe.html
Następnie stwórz nową sieć i podaj nazwę sieci koleżance. Koleżanka musi dołączyć do sieci - pojawi Ci się w Hamachi jako klient.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze - klient będzie podłączony na zielono - to wystarczy stworzyć serwer i do niego dołączyć.
Odpowiedz
A przypadkiem Neo nie ma zew. IP? Wtedy byłoby łatwiej - koleżanka postawiłaby serwer.
Odpowiedz
Ma ale zmienne i pozostaje problem portów. Przez Hamachi wystarczy zainstalować i się podłączyć do sieci...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
Narzędzia do automatycznej generacji rz...
Wersja pod OpenT...pAter — 14:35
Narzędzia do automatycznej generacji rz...
Wersja pod OpenTTD...McZapkie — 14:34
V4 CEE Train Set
Znalazłem pewien bug...Przemek — 13:14
Nowy moderator RCON - Nadświetlny
Widzę, że po raz kol...Nadświetlny — 16:11
Nowy moderator RCON - Nadświetlny
Kolejny raz zgłaszam...zdziwix — 12:21