Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
INNE FIRS - Full Industry Replacement Set
TT-Forums releases
TT-Forums development
Dokumentacja autora

FIRS - Full Industry Replacement Set to jeden z najpopularniejszych dodatków zmieniających całkowicie dostępne przedsiębiorstwa. Przewija się przez forum od dawna, od lat istnieje serwer oparty o ten dodatek, aż dziw że nie było tutaj tematu jemu poświęconemu Smile Być może dlatego przegapiłem fakt, że wydana została nowa główna wersja dodatku - FIRS 4 jest z nami od 1 kwietnia tego roku, a wczoraj wyszła aktualizacja do wersji 4.3.0. Główne zmiany względem obecnej na naszych serwerach wersji FIRS 3 to całkowicie przepisana od nowa ekonomia Steeltown oraz usunięta ekonomia Extreme. Żeby uniknąć podobnych pominięć w przyszłości, uznałem że założę ten temat Smile

Przy okazji, jako że w najnowszej wersji doszło wiele nowych tekstów, polska wersja jest dość wybrakowana. Chciałbym zabrać się za poprawki, na podstawie tłumaczeń nazw przemysłowych dostępnych na wikipedii Smile Jednak nie wiem, kiedy należy dodawać odmianę przez przypadki która jest w pliku https://github.com/andythenorth/firs/blo...polish.lng użyta przy niektórych nazwach, ale nie przy wszystkich. Ktoś z was wie od czego to zależy?
Tak samo {G=xxx}, czy rodzajnik męski/żeński/nijaki jest gdziekolwiek wykorzystywany?
Odpowiedz
Musisz po prostu sprawdzić, w jakim kontekście używany jest dany string, np. opis towaru może być gdzieś odmieniany (trzeba dostarczyć 80t zaopatrzenia).
Odpowiedz
Przeszukałem plik językowy z FIRSa, i tam nigdzie nie znalazłem odmiany ani przez przypadki, ani przez rodzaje. Jedyne wystąpienia to w głównym kodzie Opena, ale tam z przypadków pojawia się jedynie dopełniacz i biernik w towarach, dopełniacz w przedsiębiorstwach, natomiast rodzaje są istotne jedynie w kontekście nazw przedsiębiorstw. Wobec tego, na razie użyję tylko tych form Smile
Kod:
Rozpoczęto budowę nowe{G go j go} {STRING.d} blisko {TOWN}!
Now{G y a e} {STRING} został{G 0 "" a o} posadzon{G 0 y a e} blisko {TOWN}!
Produkcja {STRING.d} w {INDUSTRY} wzrasta o {COMMA}%!
{STATION} już akceptuje {STRING.b} i {STRING.b}

Zostały mi do przetłumaczenia nazwy przedsiębiorstw (STR_IND_) oraz stacji przy nich (STR_STATION_), plus kilka pomniejszych towarów, które są albo już nieużywane, albo będą wykorzystywane w przyszłości. Postęp prac możecie zobaczyć tutaj: https://github.com/qamil95/firs/blob/upd...polish.lng
Wszelkie sugestie, spostrzeżenia błędów mile widziane, myślę że jutro wystawię Andiemu pull requesta ze zmianami, aby mógł wejść do kolejnej wersji FIRSa.
Odpowiedz
(12-07-2021, 20:52)qamil napisał(a): Przeszukałem plik językowy z FIRSa, i tam nigdzie nie znalazłem odmiany ani przez przypadki, ani przez rodzaje.
Ale mówisz o english.lng ? Tam z oczywistych powodów nie będzie odmian przez przypadki bo to prosty język Smile

Z drobnych uwag:
STR_STATION_PYRITES: Złoża pirytu jest zbyt dosłowne i dziwnie brzmi jako nazwa stacji, może "Sztolnia" ?
To samo z
STR_IND_CLAY_PIT :{G=f}Kopalnia gliny
raczej "Glinianka",
STR_STATION_MANGANESE_MINES Kopalnia manganu - tu nie mam pomysłu,
ponadto nazwy stacji z dużej litery każdy wyraz.
Odpowiedz
Miałem na myśli polish.lng/polish.txt, po prostu najpierw przeszukałem tylko repo FIRSa i nie znalazłem tam referencji do zdefiniowanych odmienionych nazw Wink Ale w głównym repo znalazłem, więc w porządku.

Brakujące przedsiębiorstwa i stacje przetłumaczone, wziąłem też pod uwagę Twoje sugestie. Pull request wystawiony, tylko czekać na ruch Andiego Smile

Nie jestem zbytnio zadowolony z nazw stacji, jeśli ktoś ma jakiekolwiek propozycje to zapraszam do komentarzy Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
podreczne .chm , .hlp z istotniejszymi ...
Chciałbym zauważyć, ...luk3Z — 11:54
Najnowsza wersja patch'owa wydana na Gi...
Cześć! Sprawdzał k...luk3Z — 11:35
Jak uruchomoc open ott
Pobierając i instalu...pAter — 10:26
Jak uruchomoc open ott
Witam panowie jak ur...Hejden — 01:17
"Nietypowe" rysunki na serwerze
Sądzę, że należy się...yazalo — 16:44