Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KOLEJ Polish Train Set
Trochę tego jest, a tbh nie chce mi się wyłączać każdego po kolei w scenariuszu. Gram na patchpacku JGR (aktualnym), jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.

EDIT: dobra, stworzyłem nowy scenariusz z mniej więcej tym samym zestawem grfów, jest już tak jak powinno - na bezdruciu tylko Dragon. Także możliwe, że przez podmienianie plików w "granym" scenariuszu, zrobił się bałagan.

EDIT 2: ale dziwi mnie, że w przypadku czeskich setów nie ma tego problemu - na bezdruciu nadal tylko diesle i parowozy. Równolegle załadowany PKP Set Tadeusza także działa prawidłowo.
Odpowiedz
(25-04-2021, 07:25)Lw25 napisał(a): [Obrazek: Whgj7Ff.png]
Obniżyłem rzuty boczne i czołowe, wyeksponowałem bardziej pomosty, dodałem zawory z jednej strony (są bodaj 4:1, planowałem, ale... zapomniałem) i dodałem korki u góry zbiorników, które mi ostatnio umknęły.
Taki wygląd byłby lepszy:    
Jesteś w stanie przerobić resztę rzutów tak aby odpowiadały temu?

(25-04-2021, 13:42)101ksl napisał(a): EDIT: dobra, stworzyłem nowy scenariusz z mniej więcej tym samym zestawem grfów, jest już tak jak powinno - na bezdruciu tylko Dragon. Także możliwe, że przez podmienianie plików w "granym" scenariuszu, zrobił się bałagan.
EDIT 2: ale dziwi mnie, że w przypadku czeskich setów nie ma tego problemu - na bezdruciu nadal tylko diesle i parowozy. Równolegle załadowany PKP Set Tadeusza także działa prawidłowo.
Tak mi się wydawało, że to może być przyczyną. Przy następnej aktualizacji zablokuję możliwość uruchamiania nowej wersji setu na starych save'ach.
Niestety ta zmiana jest dość "inwazyjna". Czeski set i PKP Set działają dobrze na starym scenariuszu ponieważ ich kod się nie zmienił. Smile
Odpowiedz
O, znalazłem na to sposób. Usunąłem wszystkie pociągi z mapy (i tak musiałbym to zrobić, go ID pojazdów się zmieniły), zapisałem grę, zmieniłem rozszerzenie pliku na .scn. Odpaliłem przez edytor scenariuszy, zapisałem jako normalny save, załadowałem i już jest okej Smile Zależało mi bardzo na mapie (4096x4096, gram od kilku miesięcy i naprawdę baaaardzo dużo linii już na niej mam), ale jednocześnie fajnie mieć aktualnego grfa.
Odpowiedz
Generalnie nie polecam zmieniać newgrf w istniejącej grze, bo generuje to bugi,
a jeżeli już, to nie może być w grze obiektów z tych newgrf które się zmieniają.
Więc w scenariuszu można podmieniać pociągi bo ich jeszcze nie ma, ale w grze już nie bardzo (chyba że się je dokładnie wyczyści, podobnie z przemysłem - w scenariuszu się nie da poprawnie podmienić jak on już istnieje na mapie).
Odpowiedz
(25-04-2021, 14:08)Mewa napisał(a):
(25-04-2021, 07:25)Lw25 napisał(a): [Obrazek: Whgj7Ff.png]
Obniżyłem rzuty boczne i czołowe, wyeksponowałem bardziej pomosty, dodałem zawory z jednej strony (są bodaj 4:1, planowałem, ale... zapomniałem) i dodałem korki u góry zbiorników, które mi ostatnio umknęły.
Taki wygląd byłby lepszy:
Jesteś w stanie przerobić resztę rzutów tak aby odpowiadały temu?

(25-04-2021, 13:42)101ksl napisał(a): EDIT: dobra, stworzyłem nowy scenariusz z mniej więcej tym samym zestawem grfów, jest już tak jak powinno - na bezdruciu tylko Dragon. Także możliwe, że przez podmienianie plików w "granym" scenariuszu, zrobił się bałagan.
Tak mi się wydawało, że to może być przyczyną. Przy następnej aktualizacji zablokuję możliwość uruchamiania nowej wersji setu na starych save'ach.
Niestety ta zmiana jest dość "inwazyjna". Czeski set i PKP Set działają dobrze na starym scenariuszu ponieważ ich kod się nie zmienił. Smile
Postaram się. I zlituj się, nie chcę od nowa robić 4 lat sejwa :p
Odpowiedz
Kolejny bug do kolekcji: Eanos w rzutach | (rzuty "w dół") jeździ bez ładunku Smile

EDIT: I cyk, kolejny - Dart z kompletem pasażerów nie jest w stanie rozpędzić się do 200 km/h - dobija do 195-196.
Odpowiedz
(25-04-2021, 10:10)101ksl napisał(a): Znalazłem dużego buga: wszystkie lokomotywy pojazdy elektryczne mogą jeździć bez sieci trakcyjnej (a nie tylko Dragon, jak to miało być w zamyśle).

U mnie był taki sam błąd. Testowałem Polish Train Set 3.0.1 jako jedyny dodatek aktywny w grze.

(25-04-2021, 14:37)101ksl napisał(a): O, znalazłem na to sposób. Usunąłem wszystkie pociągi z mapy (i tak musiałbym to zrobić, go ID pojazdów się zmieniły), zapisałem grę, zmieniłem rozszerzenie pliku na .scn. Odpaliłem przez edytor scenariuszy, zapisałem jako normalny save, załadowałem i już jest okej Smile Zależało mi bardzo na mapie (4096x4096, gram od kilku miesięcy i naprawdę baaaardzo dużo linii już na niej mam), ale jednocześnie fajnie mieć aktualnego grfa.

Sprawdziłem ustawienia w czasie gry i okazało się,
że po aktualizacji dodatku Polish Train Set do wersji 3.0.1,
zmianie uległo ustawienie wyłączające
tor z trakcją elektryczną, stąd mogłem używać
pojazdy z napędem elektrycznym na torowisku bez sieci trakcyjnej.

Po ponownym włączeniu możliwości wyboru rodzajów torów,
gra wróciła do normy, jak przed aktualizacją dodatku.
Odpowiedz
Dałoby się w nowych wersjach nie zmieniać ID pojazdów? Po raz kolejny jest problem z aktualizacją GRF-a w dość już długo rozwijanej przeze mnie mapie z prawie 600 pociągami.
Odpowiedz
Jeszcze jeden bug graficzny: długie wagony bardzo brzydko pokonują różnicę poziomów.

Odpowiedz
Nie wiem dlaczego, ale na wielu stronach podają, że Dart waży 395 ton. Udało mi się znaleźć wykaz zarejestrowanych pojazdów trakcyjnych PKP PLK i według tego jego masa służbowa to 249 ton. Poprawione.
Grafiki Eanosa też poprawione.
Istnienie pojazdów dłuższych niż 8 generalnie rodzi pewne problemy, ale nie wiem dlaczego u Ciebie tak "przecięło" ten wagon. U mnie tak się nie dzieje.
Co do ID pojazdów - naprawdę ID istniejących wcześniej pojazdów zmieniły się w ostatniej aktualizacji?  Smiley6 Być może ma to związek z dodawaniem nowych pojazdów. Spróbuję zarezerwować ID dla planowanych wagonów i loków.
Odpowiedz
(27-04-2021, 21:28)Mewa napisał(a): Nie wiem dlaczego, ale na wielu stronach podają, że Dart waży 395 ton. Udało mi się znaleźć wykaz zarejestrowanych pojazdów trakcyjnych PKP PLK i według tego jego masa służbowa to 249 ton. Poprawione.
Grafiki Eanosa też poprawione.
Istnienie pojazdów dłuższych niż 8 generalnie rodzi pewne problemy, ale nie wiem dlaczego u Ciebie tak "przecięło" ten wagon. U mnie tak się nie dzieje.
Co do ID pojazdów - naprawdę ID istniejących wcześniej pojazdów zmieniły się w ostatniej aktualizacji?  Smiley6 Być może ma to związek z dodawaniem nowych pojazdów. Spróbuję zarezerwować ID dla planowanych wagonów i loków.
Z Dartem jest ten problem, że nie wiadomo ile tak naprawdę waży :v
U mnie też raczej normalnie pokonują nierówności.
Odpowiedz
(27-04-2021, 21:28)Mewa napisał(a): Co do ID pojazdów - naprawdę ID istniejących wcześniej pojazdów zmieniły się w ostatniej aktualizacji?  Smiley6 Być może ma to związek z dodawaniem nowych pojazdów. Spróbuję zarezerwować ID dla planowanych wagonów i loków.
Tak, zmiana samego setu z 1.2 na 3.0.1 spowodowała zamianę niektórych składów (np. EN57) na identycznej długości skład samych lokomotyw...

Niby można zamieniać składy dodając najpierw NewGRF-a z PTS 1.1, ale to trochę czasochłonne - zamieniać za każdym razem najpierw składy na stary set, a potem jeszcze raz ze starego na nowy...
Odpowiedz
Sorry, ale nie dam rady póki co zrobić poprawek do tego wagonu.
Odpowiedz
Tp4 i Ok1 mają ciągle datę 1918 mimo opcji rzeczywistej daty.
Odpowiedz
Nowa wersja 3.0.2 trafiła na banany.
Z najważniejszych zmian to poprawione sprity 415W i poprawiona masa ED161. Wagon Lekqss może teraz przewozić ENSP i ma poprawioną datę wprowadzenia. Poza tym doszła nowa węglarka 445W, w związku z tym 415W jest wycofywany po ok 30 latach od wprowadzenia.
Odpowiedz
Czy planujesz dodać wsparcie grafik dla ładunków z FIRS 4? Dość łatwo powinno pójść z sypkimi bo to nie wymaga nawet rysowania (na przykład ferrochrome FECR nie ma swoich kolorów zdefiniowanych), choć jeszcze lepiej jakby się znaleźli chętni na narysowanie rzeczy, które są przewożone na platformach w formie skrzynek, a mogłyby mieć swoje dedykowane rysunki. Ja z rysowaniem niestety nie pomogę, ale mogę przygotować listę brakujacych / zepsutych towarów, jeśli to pomoże Smile
Odpowiedz
Jeśli takie grafiki zostaną narysowane to jak najbardziej je dodam.
Fakt, teraz niektóre ładunki jeżdżące w węglarkach są fioletowe. Byłbyś w stanie przypisać im odpowiednie kolory?
Odpowiedz
Zagrałem sobie partyjkę FIRSa z PKP Setem, i zacząłem spisywać notatki do excela odnośnie towarów Smile Chyba, że jest jakiś prostszy sposób na podejrzenie jak wygląda załadowany wagon, niż jego zakup i załadowanie na stacji?

Co do kolorowania towarów sypkich, możesz podrzucić kody obecnie używanych kolorów wraz z templatową grafiką "odcieni fioletu"? Wiem że była taka w repozytorium PKP Setu, ale nie mogę coś wejść na https://dev.openttdcoop.org/ żeby ją ściągnąć (https://dev.openttdcoop.org/projects/pkp...olours.png). Z pamięci nie jestem pewien nawet ile tych odcieni było, więc fragment kodu który je definiuje byłby również pomocny Smile Szczególnie, że też nie pamiętam jak były zdefiniowane te kolory z palety (windows? dos? jak zapisuje się te wartości?).

Co do towarów innych niż sypkie, mógłbyś podesłać obecnie dostępne, już narysowane grafiki? Może coś się da przypisać, potencjalnie po lekkim przemalowaniu Wink Ewentualnie, czy jest gdzieś dostępny kod źródłowy PKP Setu v3?

Do gry używam Iron House od tego samego autora co cały FIRS, więc zakładam że wygląd towarów tam powinien być w miarę spójny.
Pierwszą rzeczą jaka mi się rzuciła w oczy jest żużel (SLAG), który jest trochę jasny, już przygaszony w PKP Secie. Bym go trochę przyciemnił jednak dla spójności, widać w założeniach FIRSa przewozimy gorętszą formę Smile

Jest też delikatna rozbieżność w wyglądzie siarki, ale tutaj moim zdaniem wychodzi to na dobre, bo odróżniamy dzięki temu siarkę od piasku.

Odpowiedz
Kod źródłowy jest dostępny do pobrania w pierwszym poście. Tam znajdziesz też plik cargo_colours.png.
Kolory są zdefiniowane w pliku palettes.pnml zgodnie zaletą DOS (https://newgrf-specs.tt-wiki.net/images/...lettes.png)

Jeśli chodzi o już narysowane towary wożone na platformach i węglarkoplatformach to są to: drewno, deski, stal w kręgach, miedź w kręgach i materiały budowlane.

Na pewno wozi się świeży gorący żużel w węglarkach? Wydaje mi się że obecny kolor jest ok.
Odpowiedz
OK, dziękuję za wyjaśnienia, faktycznie z tym żużlem to możesz mieć rację, węglarki by się mogły stopić Wink

Wyjeżdżam teraz na urlop więc chwilowo nie będę miał jak zająć się ręcznym dostosowaniem tych wszelkich wartości, ale przyszła mi do głowy inna myśl. Andy udostępnia coś takiego jak polar-fox (https://github.com/andythenorth/polar-fox), czyli paczkę z towarami dla FIRSa do wykorzystania w innych newgrf. Może udało by się wciągnąć ją w pkp seta, a jeśli nie całą paczkę (FIRS ma po prostu ją dołączoną do projektu), to poszczególne elementy?

Najważniejsze wydają się być już zdefiniowane kolory towarów sypkich (można użyć dla brakujących towarów, jedynie zamienić na szesnastkowy i upewnić się, że używana jest ta sama paleta): https://github.com/andythenorth/polar-fo...ts.py#L503
Oraz, jeśli w miarę zgadza się skala (choć tutaj chyba będzie problem, bo wszystko w pkp secie wydaje się być większe), grafiki towarów na platformy i węglarkoplatformy: https://github.com/andythenorth/polar-fo...ece_cargos
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
podreczne .chm , .hlp z istotniejszymi ...
Chciałbym zauważyć, ...luk3Z — 11:54
Najnowsza wersja patch'owa wydana na Gi...
Cześć! Sprawdzał k...luk3Z — 11:35
Jak uruchomoc open ott
Pobierając i instalu...pAter — 10:26
Jak uruchomoc open ott
Witam panowie jak ur...Hejden — 01:17
"Nietypowe" rysunki na serwerze
Sądzę, że należy się...yazalo — 16:44