Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KOLEJ Polish Train Set
(05-04-2021, 14:17)Mewa napisał(a):
(05-04-2021, 11:41)Lw25 napisał(a): To nawet lepiej dla mnie. Ale mnie chodziło o ID pojazdów. Wink

Też są inne.
Dzięki. Ostatnio podmieniłem set Tadeusza na Twój podmieniając wcześniej cały tabor PKP na NS Smiley16 Teraz będę mógł podmienić podmieniając wagony 1:1.
Odpowiedz
Mewa, dorzuć do bananów jakieś polskie słowa kluczowe typu PKP, Polska, kolej. W sumie do wszystkich polskich setów można by dodać słowo Polska, polski Smile

Opcja wyłącz oryginalne pociągi powinna w sumie być defaultowo on - jedna rzecz mniej do pamiętania Smile

Sól zamiast w węglarkach powinna być przewożona w krytych.
Kwasiarka mogłaby przewozić też Chlorine.
Dobrze byłoby natomiast mieć cysterny uniwersalne do przewozu jakiejkolwiek cieczy, jak w starym PKP secie, bez autorefitu ale też bez zmiany koloru (zawsze szare), wagony do chemikaliów (Rnh, 5R, Uahs, Zaes z czerwonym paskiem) z autorefitem, wagony do ropy i ropopochodnych (Zaes w malowaniu czerwonym, brakuje poprzednich generacji tego typu, miałem to kiedyś narysowane ale laptopa zgubiłem).
Odpowiedz
W sumie wagonów to jakich surowców brakuje? Można przejrzeć ofertę przewoźników towarowych, żeby znaleźć inspirację.
Odpowiedz
(05-04-2021, 16:33)McZapkie napisał(a): Dobrze byłoby natomiast mieć cysterny uniwersalne do przewozu jakiejkolwiek cieczy, jak w starym PKP secie, bez autorefitu ale też bez zmiany koloru (zawsze szare), wagony do chemikaliów (Rnh, 5R, Uahs, Zaes z czerwonym paskiem) z autorefitem, wagony do ropy i ropopochodnych (Zaes w malowaniu czerwonym, brakuje poprzednich generacji tego typu, miałem to kiedyś narysowane ale laptopa zgubiłem).
Mam trochę inną wizję, najchętniej widziałbym w secie 4 podstawowe rodzaje cystern: do ropy i ropopochodnych, do kwasów, do gazów i do produktów spożywczych. Trochę głupio wozić ropę w jedną stronę, a potem mleko w drugą w tej samej cysternie. Kwasiarce dodam możliwość wożenia chloru, dobry pomysł.

(05-04-2021, 19:12)Lw25 napisał(a): W sumie wagonów to jakich surowców brakuje? Można przejrzeć ofertę przewoźników towarowych, żeby znaleźć inspirację.
Pomysłów i inspiracji nie brakuje (no może nie licząc przedwojennych wagonów, czasem ciężko cokolwiek znaleźć). Brakuje za to rąk do rysowania. Wink Bardzo przydałby się chociażby wagon Ugpps (206Se) do przewozu zboża - bardzo liczny na PKP.
Mam zaczętą chłodnię 4L. Jak będzie gotowa to obecnej w secie chłodni Ibhs podniosę prędkość do 120 km/h.
Zastanawiam się teź czy nie podnieść prędkości wagonu Gbs do 120 km/h. Obecnie jest prawie bezużyteczny - pojawia się kilkanaście lat po Gagsie który mieści dużo więcej ładunku.
Odpowiedz
Zacząłem trochę drążyć temat tlenu i gazów płynnych w tak zwanym międzyczasie i trafiłem na te, przedwojenne wagony: http://forum.modelarstwo.info/threads/wa...ost-469227
Na tej stronie jest ich plan:
http://autosan.cba.pl/historia/historia03.html
Oraz na te, z lat 80.
http://wgk.cal.pl/details.php?image_id=2...28hsoee7a2
To już daje trochę opcji. Wink
Zostawiłbym Ibhsowi oryginalną prędkość. Chłodnia na 120 to kontener.
Mogę się zająć tym wagonem do zboża w wolnej chwili Wink
Odpowiedz
Część wagonów 202Lc (ten Ibhs z setu) była przystosowana do prędkości 120 km/h i oznaczona jako Ibhss.
Kojarzę te zdjęcia. Pomysł na trzy wagony do gazów już jest i są to wagony które w rzeczywistości służyły do transportu chloru, tyle na razie wystarczy. 101ksl podjął się rysowania cysterny Fg460 z lat 70.
Ugpps byłby super, to bardzo popularny wagon, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem zdjęć. Długość tego wagonu powinna wynosić 8/8.
Odpowiedz
Co do wagonów krytych to problem jest z tym, że są czasem zbyt uniwersalne - więc jak się robi autorefit to biorą wszystko jak leci, a czasem chce się brać niekoniecznie wszystko.
Inny problem: gdy się bierze z autorefitem 2 rodzaje towarów a jest bardzo dużo towaru, to czasem bierze jeden a drugiego nie.
Najczęstszy problem z ziarnem i żywcem.
Mewa, wspominałeś że Gags jest lepszy niż Gbs. Może gdyby ograniczyć funkcjonalność Gagsa, np. bez przewozu żywca (w rzeczywistości był on raczej stosowany do towarów sypkich), to by zbalansowało set a jednocześnie pozwoliłoby na ominięcie niektórych problemów z autorefitem.
Przed wojną były też 4-osiowe kryte (nie pamiętam teraz czy amerykańskie czy porosyjskie) które też mogłyby mieć funkcjonalność Gags.
Odpowiedz
Wagon Ugpps rozwiązałby problem z ziarnem.
Co do żywca, są już dwa dedykowane wagony (Sn i Hes). Te wagony oferują większą prędkość maksymalną (odpowiednio 80 i 100 km/h) niż konkurencyjne, dedykowane wagony kryte. Bardzo mi brakuje szybszego wagonu o prędkości 120 km/h w późniejszym okresie gry.
Pomysł z zabraniem Gagsowi możliwości przewozu zwierząt jest dobry, ale rodzi pewien problem - ładowność Gbs'a jest śmiesznie niska. Mam wrażenie że już teraz gracze rzadko wożą żywiec, a po takiej zmianie jego transport będzie się jeszcze mniej opłacać.
Odpowiedz
(05-04-2021, 23:07)Mewa napisał(a): Wagon Ugpps rozwiązałby problem z ziarnem.
Co do żywca, są już dwa dedykowane wagony (Sn i Hes). Te wagony oferują większą prędkość maksymalną (odpowiednio 80 i 100 km/h) niż konkurencyjne, dedykowane wagony kryte. Bardzo mi brakuje szybszego wagonu o prędkości 120 km/h w późniejszym okresie gry.
Pomysł z zabraniem Gagsowi możliwości przewozu zwierząt jest dobry, ale rodzi pewien problem - ładowność Gbs'a jest śmiesznie niska. Mam wrażenie że już teraz gracze rzadko wożą żywiec, a po takiej zmianie jego transport będzie się jeszcze mniej opłacać.
Sam zazwyczaj do obsługi farm wysyłam stare wagony, bo nie ma czego wozić.
Odpowiedz
Proponuję zmienić nr ID setu, aby ułatwić migrację z PKP Setu 2.0. Od długiego czasu dłubię w Mapie Polski pAtera i przy tysiącu pociągów zamiana samych setów powoduje błędy w uformowanych składach, np. z 2xEN57 robi się skład EN57+4xDragon2, a chwilę później błąd krytyczny, zwłaszcza w OpenieTTD JGR.
Odpowiedz
Na banany trafiła wersja 1.2.2. Jest dużo drobnych zmian, m.in. chłodnie, ED161 i ED250 mają zwiększony komfort ładunku. Wcześniej te dwa dalekobieżne EZT nie miały bonusu przedział barowy.
Udało mi się ustawić opcję wyłączenia oryginalnych pociągów na on.
EU43 dostała malowanie Lotosu i Przewozów Regionalnych. Co prawda PR miały je wypożyczone tylko przez krótki czas, ale dodałem to malowanie bo zawsze to lepiej jak gra się przy współdzielonej infrastrukturze.

W przyszłej wersji zamierzam dodać obsługę towarów z FIRS 4.

(07-04-2021, 15:47)Przemek napisał(a): Proponuję zmienić nr ID setu, aby ułatwić migrację z PKP Setu 2.0. Od długiego czasu dłubię w Mapie Polski pAtera i przy tysiącu pociągów zamiana samych setów powoduje błędy w uformowanych składach, np. z 2xEN57 robi się skład EN57+4xDragon2, a chwilę później błąd krytyczny, zwłaszcza w OpenieTTD JGR.

ID jest zmienione względem tego z PKP Setu 2.0. Jeśli chodzi Ci o to, żeby przywrócić poprzednie ID to nie ma takiej możliwości.
Odpowiedz
A ok. Nie wiedziałem, że jest już nowa wersja. Zanim post zaakceptowano, to nie było o tym info, więc odnosiłem się do wersji 1.1, która faktycznie powodowała takie błędy.

Sprawdzę zatem jak wygląda zatem migracja z PKP Setu 2.0 Wink

EDIT: jest o wiele lepiej Wink
Odpowiedz
Bardzo cieszę się widząc, że polskie pociągi się rozwijają.

Dawno mnie tu nie było. Już myślałem, że rozwój polskich pociągów całkowicie padł.
Niestety przez awarię dysku straciłem całą moją twórczość, która nie została opublikowana tutaj na forum.

Na razie sobie oglądam, co nowego i zauważyłem, że lewy i prawy przód Impulsa się trochę różni (zacieniony ma lepszy kształt czołowej szyby).
[Obrazek: impuls.png]

Jakie są aktualnie założenia odnośnie taboru prywatnych przewoźników? Czy planowane jest dodanie lokomotyw, które nie jeździły w PKP ale są powszechnie eksploatowane przez prywaciarzy? Czy planowane jest dodanie prywatnych malowań do lokomotyw PKP?  Czy nowe pojazdy będą w standardzie x2? (nigdy x2 nie rysowałem Smiley29 )
Odpowiedz
(10-04-2021, 13:12)Walter Novotny napisał(a): Na razie sobie oglądam, co nowego i zauważyłem, że lewy i prawy przód Impulsa się trochę różni (zacieniony ma lepszy kształt czołowej szyby).
To jest niestety wada programu GoRender. Spróbuję to jeszcze poprawić. Grafiki Impulsa i Darta powstały pod inspiracją dodatkiem Timberwolf's UK Trains - jego autor w bardzo krótkim czasie stworzył dodatek z olbrzymią ilością taboru z grafikami 2x i 4x. Tutaj możesz zobaczyć jak Timberwolf tworzy lokomotywę: https://youtu.be/CRd9Rs41OvM
Pozostawiam do oceny forumowiczów czy Impuls i Dart pasują do setu i czy jest sens iść w tym kierunku.

Walter Novotny napisał(a):Jakie są aktualnie założenia odnośnie taboru prywatnych przewoźników? Czy planowane jest dodanie lokomotyw, które nie jeździły w PKP ale są powszechnie eksploatowane przez prywaciarzy? Czy planowane jest dodanie prywatnych malowań do lokomotyw PKP? Czy nowe pojazdy będą w standardzie x2?
Polish Train Set ma odzwierciedlać polską kolej, a prywatni przewoźnicy są jej częścią. Bardzo pożądana byłaby lokomotywa Class 66, ale koniecznie w zestawie z węglarkami E04A (Eamnoss). Smile Jestem jednak zdecydowanie na nie dodawaniu taboru używanego, sprowadzanego z zagranicy, a także taboru dzierżawionego. Czyli oprócz Class 66 jeszcze Traxx 285 Lotosu nadawałby się do setu i to chyba tyle jeśli chodzi o lokomotywy nie-PKP.
Jestem też na nie tworzeniu milionów różnych malowań - nie wnosi prawie nic do rozgrywki. Już chyba lepsza byłaby opcja gdyby każda lokomotywa i każdy EZT/SZT miały malowanie CC do wyboru. Brakuje tej opcji kiedy gra się ze współdzieloną infrastrukturą.
Grafiki 2x nie są konieczne.
Odpowiedz
(10-04-2021, 16:19)Mewa napisał(a): Bardzo pożądana byłaby lokomotywa Class 66, ale koniecznie w zestawie z węglarkami E04A (Eamnoss). Smile Jestem jednak zdecydowanie na nie dodawaniu taboru używanego, sprowadzanego z zagranicy, a także taboru dzierżawionego. Czyli oprócz Class 66 jeszcze Traxx 285 Lotosu nadawałby się do setu i to chyba tyle jeśli chodzi o lokomotywy nie-PKP.

https://openttd-polska.pl/Thread-Kolej-P...2#pid21352 w tym dodatku jest moja BR285.

Skończonej Class 66 nie pokazałem, więc będę musiał ją jeszcze raz zrobić na podstawie tego etapu prac co widać na forum.
Odpowiedz
(10-04-2021, 19:32)Walter Novotny napisał(a): https://openttd-polska.pl/Thread-Kolej-P...2#pid21352 w tym dodatku jest moja BR285.

Udało mi się ją wyodrębnić z pliku grf. Mógłbyś ją poprawić i przy okazji wrzucić do szablonu? Dach wymaga poprawek, nie powinien być srebrny na całej długości. Na wysokości kabiny maszynisty powinien być niebieski jak tutaj: https://s24.flog.pl/media/foto/12204142_br285124.jpg Poza tym tak na moje oko ten odcień niebieskiego jest odrobinę za jasny (o jeden stopień).
Cieszę się z tego, że pod wpływem mojej inicjatywy uaktywnili się starzy autorzy grafik z PKP Setu. Smile
Odpowiedz
Swoją drogą, czy SKPL się nie łapie trochę pod PKP teraz, skoro są podwykonawcą IC i ich SN84 jeździ z naklejką PKP IC?
206Se się tworzy na podstawie gruszek Tadeusza. Wystarczą dla tego wagonu 4 rzuty jak w 408s Tadeusza czy pełny zestaw?
Odpowiedz
Nie widzę sensu we wprowadzaniu takich starych pojazdów sprowadzanych z Niemiec. One w rzeczywistości mają ponad 40 lat. Standardowy pojazd w secie ma żywotność 20 lat. Taki staroużyteczny pojazd musiałby mieć żywotność 10 lat, ale być za to tani. Jednakże istnieją nowe SZT tego rodzaju jak chociażby SA137 albo SA139 i to one powinny znaleźć się w grze.

Fakt, te gruszki z 206Se są bardzo podobne do tych z 408s. 206Se nie jest w 100% identyczny patrząc z obu stron, potrzebne będzie 8 rzutów.
Odpowiedz
Cześć, czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak skompilować najnowszą wersję setu do newgrfa? Bo czytam tą instrukcję nml i czytam i jakoś nie mogę dojść.
Odpowiedz
Udało mi się okodować Dragona tak aby jeździł na silniku spalinowym. Wygląda to dobrze - wjeżdżając na niezelektryfikowany tor opuszcza pantograf i kopci jak diesel. Smile
Wersja 1.3 jest już prawie gotowa. Lokomotywy i EZT będą miały żywotność 30 lat zamiast 20 - set teraz będzie pod tym względem bardziej pasował do Poltram i Polroad.
Jeszcze raz przysiadłem nad kosztami - wagony towarowe będą tańsze około 4-krotnie, a pasażerskie 2-krotnie. Dużo tańsze będą też EZT. W zamyśle EN57 ma być delikatnie droższy w zakupie od EU07, ale tańszy od EU07 z jednym wagonem. Koszty eksploatacji też ulegną zmianie - przede wszystkim elektrowóz będzie tańszy w utrzymaniu od parowozu i spalinowozu. Odkąd pamiętam w PKP Secie czasem bardziej opłacało się kupić parowóz lub spalinowóz na linię zelektryfikowaną niż elektrowóz i to był duży absurd.
Mam też dodaną obsługę nowych ładunków z FIRS 4 i chłodnię 4L.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
podreczne .chm , .hlp z istotniejszymi ...
Chciałbym zauważyć, ...luk3Z — 11:54
Najnowsza wersja patch'owa wydana na Gi...
Cześć! Sprawdzał k...luk3Z — 11:35
Jak uruchomoc open ott
Pobierając i instalu...pAter — 10:26
Jak uruchomoc open ott
Witam panowie jak ur...Hejden — 01:17
"Nietypowe" rysunki na serwerze
Sądzę, że należy się...yazalo — 16:44