Ankieta: Jestem...
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
za
66.67%
2 66.67%
przeciw
33.33%
1 33.33%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Mapa Polski] Obniżenie kosztów postawienia boi
Jak w temacie, proponuję obniżyć koszty umieszczania boi na mapie Polski. Mówię tylko o bojach, pozostała infrastruktura wodna powinna pozostać droższa niż była, dzięki temu trudniej jest zająć łowiska na początku gry i nie daje to aż takich korzyści. Natomiast cena £3150 (18900zł) za boję może zniechęcać na początku gry do ich używania, co, z tego co wiem, może powodować lagi serwera
Odpowiedz
Właśnie z tego co LaChupacabra pisał, jest to mit, że brak boi powoduje lagi.
Odpowiedz
(08-12-2020, 23:16)pAter napisał(a): Właśnie z tego co LaChupacabra pisał, jest to mit, że brak boi powoduje lagi.
No cóż... Ten mit, okazało się, że do końca mitem nie jest.  Smiley44
Jakiś czas temu zrobiłem kilka testów (tutaj możecie je zobaczyć), no i wyszło, że jednak jest coś na rzeczy. Faktem jest, że dwa lata temu został dość solidnie zaktualizowany pathfinder dla statków, co znacząco ograniczyło użycie cpu i przy niewielkiej ich liczbie jaka zazwyczaj pływa po mapie Polski, boje nie mają większego wpływu na wydajność gry - zawsze największe obciążenie generują pociągi (kto twierdzi inaczej może użyć narzędzia pomiaru ilości klatek na sekundę, które zostało zaimplementowane w grze - jest pod niebieską ikonką znaku zapytania). Jednak przy dużej ilości statków i dużych odległościach, bez boi zaczyna być zauważalna różnica w płynności gry. Kiedy pathfinder aktualizuje trasy statków, a robi to prawdopodobnie dla wszystkich na raz co 7 dni, jeśli tych statków jest naprawdę dużo (setki), gra potrafi wyraźnie przyciąć. Na mapie Polski to raczej nie grozi, ale mimo wszystko na dłuższych trasach warto dać kilka boi - być może ich ceny rzeczywiście mogłyby być nieco niższe. Ale tez bez przesady, bo znowu co bardziej histeryczni gracze będą spamować nimi gdzie tylko się da w obawie, że straszna laga przyjdzie i ich zje Wink
Odpowiedz
Odnośnie uzupełnienia, wszedłem właśnie na serwer Polska Firs, gdzie radośnie pływa kilka statków bez bojek i widzę we framerate Ships ticks 20..30ms, World ticks 1.5 ms, pozostałe to ułamki.
Czyli jednak Buoy Laying Matters.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
Narzędzia do automatycznej generacji rz...
Wersja pod OpenT...pAter — 14:35
Narzędzia do automatycznej generacji rz...
Wersja pod OpenTTD...McZapkie — 14:34
V4 CEE Train Set
Znalazłem pewien bug...Przemek — 13:14
Nowy moderator RCON - Nadświetlny
Widzę, że po raz kol...Nadświetlny — 16:11
Nowy moderator RCON - Nadświetlny
Kolejny raz zgłaszam...zdziwix — 12:21