Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bocznice Kolejowe
#1
Witam

Ciekawi mnie jedna kwestia. A mianowicie czy jest dodatek do gry umożliwiający pociągom odczepianie wagonów na bocznicach kolejowych?
Chodzi mi o to by tylko same lokomotywy wjeżdżały do depotu serwisowego.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Jest patch, pozwalający odczepiać i doczepiać wagony na stacjach, jednak osobiście nie testowałem.

https://www.tt-forums.net/viewtopic.php?...t=shunting
Odpowiedz
#3
Jest jeszcze niewidzialna lokomotywa z dodatku Invisible Leading Engine, która pozwoli ci postawić tylko widoczne wagony na bocznicy - może czegoś takiego potrzebujesz?
Odpowiedz
#4
Dzięki za poradę wypróbuje oba rozwiązania i przekaże jak to działa.
A więc tak przy pierwszej opcji czyli Patch do gry nie pasuje do wersji gry jakiej używam, czyli OpenTTD Joker's Patch Pack 1.27.1.
Co do wersji z niewidzialnym pociągiem to nie wiem jak dodać polecenie odłączenia wagonów. Zdjęcie załączone przedstawi przykładowy plan. Chodzi o to by pociąg po odjeździe z stacji zostawił wagony na bocznicy i z drugiej podłączył się do innych. 
Jakieś sugestie?
Przykład

   
Odpowiedz
#5
Nie rozumiem za bardzo w jakim celu chcesz to robić i nie wiadomo jak ci pomóc. Możesz to trochę lepiej opisać? Bo najpierw chciałeś wysłać lokomotywę do zajezdni (i nie wiadomo co potem), a teraz wychodzi na to, że chcesz po prostu wymienić wagony.

Może to, czego szukasz, to opcja refit, czyli przebudowa wagonów na inny typ ładunku?
Odpowiedz
#6
Masz rację nie rozpisałem tego dokładnie. I tak chcę stworzyć takie bocznice w dwóch celach po pierwsze serwis by cały skład nie kompresował się w zajezdni bo to trochę mało realistyczne. I po drugie refit nie dział jeżeli wagon nie obsługuje tego typu towaru. Miało by to cel taki że pociąg 1 pobierał by towar ze stacji 1 transportował by go do węzła z zajezdnią i tam zostawiał skład. Już bez wagonów mógłby opcjonalnie jechać do serwisu lub pobrać inny typ wagonów do obsługi towarów na stacji 1. Wiem że można by w takim miejscu zamiast bocznicy zrobić stację przeładunkową ale mi zależy żeby zamiast przeładowywać towar po prostu wagony łączyły by się w większe składy. np pociąg 2 jadący z stacji 2 zahaczyłby po drodze bocznice z zgarnął wagony ze składu pociągu 1 i dojechałby z nimi do stacji 3 wracając by je zostawił na tej  bocznicy dla pociągu 1.
Odpowiedz
#7
O ile się nie mylę, to logika OpenTTD w ogóle nie pozwala na takie rozwiązanie. Skład jest traktowany jako całość nie może być rozłączany/łączony z innymi, kiedy nie jest zatrzymany w warsztacie. Szkoda, ale w grze nie można zostawić wagonów na stacji, żeby się ładowały, a lokomotywa w tym czasie pojechała robić co innego Smile
Odpowiedz
#8
Jesli masz problem z awariami to zmien w ustawieniach...wyłącz albo zredukuj ,lecz wydaje mi się że chcesz poprawić trochę look gry i miec sklady na bocznicach jak to jest w realu...no cóż ja tez bym chcial taki humpyard jaki jest pod hamburgiem ale na to trzeba jeszcze poczekać? ja bynajmniej robie gdzies po srodku taka duza stacje SR i zrzucam wszystkie masy kopalniane duzymi mocnymi slkładami (US train set) a wyprowadzam mniejszymi skladami typu SM manewrowymi do fabryk ...ja mam slabosc do portow takze robie sobie linie do doków? a jak to urzadzisz to juz twoja wyobraznia Ci powie ...z tyloma fake dodatkami co sa teraz dostepne w OpenTTD mozna zrobic super rzeczy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:


Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
Nowy moderator RCON - Nadświetlny
Kolejny raz zgłaszam...zdziwix — 12:21
Polish Train Set
Cześć, wróciłem osta...101ksl — 10:46
Narzędzia do automatycznej generacji rz...
Wersja pod OpenTTD 1...pAter — 16:57
Aktualizacja OpenTTD 12.2
Serwery już kompletn...zdziwix — 11:21
podreczne .chm , .hlp z istotniejszymi ...
Chciałbym zauważyć, ...luk3Z — 11:54