Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bocznice Kolejowe
Witam

Ciekawi mnie jedna kwestia. A mianowicie czy jest dodatek do gry umożliwiający pociągom odczepianie wagonów na bocznicach kolejowych?
Chodzi mi o to by tylko same lokomotywy wjeżdżały do depotu serwisowego.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Jest patch, pozwalający odczepiać i doczepiać wagony na stacjach, jednak osobiście nie testowałem.

https://www.tt-forums.net/viewtopic.php?...t=shunting
Odpowiedz
Jest jeszcze niewidzialna lokomotywa z dodatku Invisible Leading Engine, która pozwoli ci postawić tylko widoczne wagony na bocznicy - może czegoś takiego potrzebujesz?
Odpowiedz
Dzięki za poradę wypróbuje oba rozwiązania i przekaże jak to działa.
A więc tak przy pierwszej opcji czyli Patch do gry nie pasuje do wersji gry jakiej używam, czyli OpenTTD Joker's Patch Pack 1.27.1.
Co do wersji z niewidzialnym pociągiem to nie wiem jak dodać polecenie odłączenia wagonów. Zdjęcie załączone przedstawi przykładowy plan. Chodzi o to by pociąg po odjeździe z stacji zostawił wagony na bocznicy i z drugiej podłączył się do innych. 
Jakieś sugestie?
Przykład

Odpowiedz
Nie rozumiem za bardzo w jakim celu chcesz to robić i nie wiadomo jak ci pomóc. Możesz to trochę lepiej opisać? Bo najpierw chciałeś wysłać lokomotywę do zajezdni (i nie wiadomo co potem), a teraz wychodzi na to, że chcesz po prostu wymienić wagony.

Może to, czego szukasz, to opcja refit, czyli przebudowa wagonów na inny typ ładunku?
Odpowiedz
Masz rację nie rozpisałem tego dokładnie. I tak chcę stworzyć takie bocznice w dwóch celach po pierwsze serwis by cały skład nie kompresował się w zajezdni bo to trochę mało realistyczne. I po drugie refit nie dział jeżeli wagon nie obsługuje tego typu towaru. Miało by to cel taki że pociąg 1 pobierał by towar ze stacji 1 transportował by go do węzła z zajezdnią i tam zostawiał skład. Już bez wagonów mógłby opcjonalnie jechać do serwisu lub pobrać inny typ wagonów do obsługi towarów na stacji 1. Wiem że można by w takim miejscu zamiast bocznicy zrobić stację przeładunkową ale mi zależy żeby zamiast przeładowywać towar po prostu wagony łączyły by się w większe składy. np pociąg 2 jadący z stacji 2 zahaczyłby po drodze bocznice z zgarnął wagony ze składu pociągu 1 i dojechałby z nimi do stacji 3 wracając by je zostawił na tej  bocznicy dla pociągu 1.
Odpowiedz
O ile się nie mylę, to logika OpenTTD w ogóle nie pozwala na takie rozwiązanie. Skład jest traktowany jako całość nie może być rozłączany/łączony z innymi, kiedy nie jest zatrzymany w warsztacie. Szkoda, ale w grze nie można zostawić wagonów na stacji, żeby się ładowały, a lokomotywa w tym czasie pojechała robić co innego Smile
Odpowiedz
Jesli masz problem z awariami to zmien w ustawieniach...wyłącz albo zredukuj ,lecz wydaje mi się że chcesz poprawić trochę look gry i miec sklady na bocznicach jak to jest w realu...no cóż ja tez bym chcial taki humpyard jaki jest pod hamburgiem ale na to trzeba jeszcze poczekać? ja bynajmniej robie gdzies po srodku taka duza stacje SR i zrzucam wszystkie masy kopalniane duzymi mocnymi slkładami (US train set) a wyprowadzam mniejszymi skladami typu SM manewrowymi do fabryk ...ja mam slabosc do portow takze robie sobie linie do doków? a jak to urzadzisz to juz twoja wyobraznia Ci powie ...z tyloma fake dodatkami co sa teraz dostepne w OpenTTD mozna zrobic super rzeczy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
Nowy moderator RCON - Nadświetlny
Kolejny raz zgłaszam...zdziwix — 12:21
Polish Train Set
Cześć, wróciłem osta...101ksl — 10:46
Narzędzia do automatycznej generacji rz...
Wersja pod OpenTTD 1...pAter — 16:57
Aktualizacja OpenTTD 12.2
Serwery już kompletn...zdziwix — 11:21
podreczne .chm , .hlp z istotniejszymi ...
Chciałbym zauważyć, ...luk3Z — 11:54