Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I turniej OFFLINE KING!
#1
I turniej OFFLINE KING!
 
Już 1 lipca rusza nowy turniej OFFLINE KING – edycja pierwsza. Pula nagród w żadnym wcześniejszym turnieju nie była jeszcze tak wysoka! Będzie to także nietypowy turniej pod innymi względami: brak limitu liczby graczy, brak jednoznacznego celu gry, samemu dopierasz GRF a przede wszystkim tryb gry offline.
 
Turniej rusza 1 lipca o 20:00 gdy na forum pojawi się link z mapą do ściągnięcia. Rozgrywka kończy się o północy z 14/15 lipca do kiedy należy przesłać swój save na mail marcintrendziuk@gmail.com. Save przesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę! W mailu należy także przesłać krótki opis tego co zbudowaliśmy (max. 200 wyrazów) oraz 3 zrzuty z mapy, które będą pomocne przy zdobyciu dodatkowych punktów.
 
Na czym będzie polegać turniej? Po ściągnięciu mapy gracze budują swoje imperium transportowe wykorzystując dowolnie wszystkie dostępne pojazdy i ładunki. Można dowolnie instalować GRF ale ich liczba nie może przekroczyć 20 (wszystkie muszą być dostępne do ściągnięcia z poziomu New GRF w Open TTD). Na mapie turniejowej będzie założone 15 firm transportowych między którymi gracz będzie mógł przenosić się za pomocą CTRL+ALT+C (wszystkie inne opcje np. dodawanie funduszy czy zmiana czasu są zabronione), pozwoli to znacznie zwiększyć liczbę pojazdów. Czas gry nie będzie brany pod uwagę, można grać 100 lat jak i 1000 to zależy od Was.
 
Jakie są zasady wygranej? O zwycięzcy zadecyduje 4 osobowa komisja moderatorów i adminów OPEN TTD-Polska, która w kilku kategoriach będzie przyznawać punkty. Kategorie i sposób punktacji zostanie opisany po zakończeniu turnieju (tj. 15 lipca) na forum i wcześniej nawet jurorzy nie będą wiedzieć o nich. Pozwoli to grać nieszablonowo i pokaże indywidualne pomysły i umiejętności graczy. Uniemożliwi to również przeciekom punktacji. 16 lipca wszystkie save spełniające warunki turnieju zostaną opublikowane wraz ze zdjęciami i opisami na forum i fanpage. Dodatkowe punkty będzie można zbierać na fanpage pod swoimi dziełami na zasadzie: like=punkt do ogólnej sumy. Tak więc wiele będzie można zyskać dzięki pomocy przyjaciół a także samemu je przyznać konkurentom. Zakończenie zbierania like na fanpage 21/22 lipca o północy.
 
Ogłoszenie wyników 22 lipca o 20:00 na forum. Na tą chwilę mamy zaplanowane co najmniej 3 nagrody: za pierwsze i drugie miejsce w ogólnej liczbie punktów. Przewidziana jest także oddzielna nagroda „publiczności” za zebranie największej ilości like.
 
Zwycięzcy zobowiązani są to przesłania foto swojej osoby z nagrodami po ich otrzymaniu.
Odpowiedz
#2
Mi sie podoba tylko że:
>Dowolne NewGRF
>Mapa do ściągnięcia
To eliminuje większość NGRFów
Odpowiedz
#3
Bo?
Odpowiedz
#4
w trakcie gry można dowolnie zmieniać GRF.
Odpowiedz
#5
FIRSa nie dorzuce xD
Odpowiedz
#6
FIRS będzie na mapie "fabrycznie" :p
Odpowiedz
#7
Jakie nagrody, ze trzeba bedzie sobie robic zdjecie? Big Grin
Odpowiedz
#8
nagrody będą bardzo zacne! Prawdopodobnie w piątek napiszemy co to będzie.
Odpowiedz
#9
"Zasady poznacie po zakończeniu konkursu."  Smiley29 
Pomysł z turniejem fajny, szkoda tylko, że tak mało czasu. Ja tam niestety w ramach wakacji (urlopu) mam remont mieszkaniaSad Może na następną rundę się załapięWink

Ps. 15 firm, aby zwiększyć maksymalną liczbę pojazdów? 5000 x 15??! Smiley3 No nic, nie wnikam w szczegóły, powodzenia Smile
Odpowiedz
#10
Tak jak wspominałem nagrody w turnieju będą zacne więc czas może pochwalić się co otrzyma zwycięzca turnieju. Wszystko dzięki hojności sponsora Supertoys.pl i z tego miejsca brawo za tak świetną nagrodę  Smiley42 . Co ciekawe nasz darczyńca okazał się także fanem OpenTTD!

[Obrazek: logo.png]

Nagrodą za pierwsze miejsce będzie oryginalna lokomotywa UGEARS o rynkowej wartośc 337 PLN.

[Obrazek: 500_500_productGfx_adbff5ae41a8d2e36691d7f83093e4f0.jpg]

Lokomotywa z węglarką
Model Lokomotywy UGEARS 460 z węglarką zawiera w sobie wszystkie techniczne rozwiązania, jakie zastosowaliśmy w naszych poprzednich modelach oraz najnowsze nowinki techniczne, zachowując przy tym realistyczny wygląd i unikalne walory najwyższej klasy modeli. Obracające się zębatki, tłoki i koła przenoszą nas w czasy XIX-wiecznej myśli inżynierskiej, gdy lokomotywy parowe były w samym centrum rozwoju myśli technicznej. Był to czas zaciętej rywalizacji przemysłowej pomiędzy producentami lokomotyw w najbardziej rozwiniętych przemysłowo krajach świata.
Model Lokomotywy był przebojem naszej kampanii na Kickstarterze w roku 2015. Jest to nasz największy i najbardziej złożony model w ofercie UGEARS – posiada najwięcej elementów i jest niewątpliwie najbardziej „cool”. Po złożeniu, model wygląda imponująco, jest wymagającym cierpliwości i dokładności w składaniu, technicznym cacuszkiem. (Chociaż brzmi to odstraszająco, złożenie modelu nie jest wyzwaniem nie do pokonania).
Ciężkie koła zamachowe i zębate napędzają model na odległość do 5 metrów. Długość jazdy i jej prędkość zależą od siły nakręcenia silnika gumowego, napędzanego prze 12 gumowych naciągów. Jazda lokomotywy zaczyna się po zwolnieniu dźwigni, położonej w pobliżu kabiny maszynisty.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby mechanizm modelu jak najbardziej oddawał sposób pracy prawdziwej lokomotywy, aby było widać przemiennie pracujące tłoki i przekładnie. Można wejrzeć do wnętrza modelu i obserwując, wyobrazić sobie, jak para wodna swą siłą popychała pojazd i ciągnęła wagony. Małe drzwiczki i uchylny dach kabiny maszynisty umożliwiają wgląd we wnętrze kabiny, wyposażonej w elementy kierowania lokomotywą. 
 
 
Wielkość lokomotywy: 31,5 x 10 x 12,5 cm
Wielkość węglarki: 16 x 9 x 11,5 cm
Wielkość pojedynczego opakowania: 37 x 17 x 4 cm
Ilość części: 443


Tak więc sądzimy, że zainteresuje ona wielu graczy  Smiley29
Odpowiedz
#11
Nagrodą za drugie miejsce będzie plakat 40x60 cm z mojego zdjęcia poniżej lub (prawie) dowolne zdjęcie 30x20 cm lub większe do wyboru: http://plessrail.pl/index.php?/categorie...nthly-list
Takie naj są tutaj: http://plessrail.pl/index.php?/page/odbitki

[Obrazek: 20161112140803-f4e7a4cd.jpg]
Odpowiedz
#12
Mapa na turniej już przygotowana. W sobotę o 20:00 zaczynamy zabawę!
Odpowiedz
#13
To kto bierze udział? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do wygrania jeszcze piwo z Ryshem Big Grin
Odpowiedz
#14
20 GRF-ów. Rozumiem, że to jest liczone oddzielnie z tymi wgranymi już w scenariusz?
Odpowiedz
#15
Nie, wszystkich może być max 20 więc trzeba dobrze wybierać.
Odpowiedz
#16
Jest 20:00 więc ruszamy oficjalnie z turniejem OFFLINE KING! W załączniku tej wiadomości macie do pobrania save konkursowy. Autorem mapy jest oczywiście pAter ale została ona delikatnie zmodyfikowana by nie było możliwości podesłania swoich wcześniejszych gier. Różni się od oryginału szczegółami, które będą sprawdzane przed dopuszczeniem save do konkursu.

Pamiętajcie:
- max 20 GRF dostępnych z poziomu gry,
- CTRL+ALT+C dozwolony jedynie do zmian firmy,Sponsorem głównej nagrody o jaką gracie jest: https://supertoys.pl/

[Obrazek: logo.png]

dodatkowo będzie nagroda za drugie miejsce w ogólnej punktacji i jeszcze jedna za zebranie największej liczy lajków pod swoim projektem.

Sędziowie:
- Mouse,
- Showman,
- Sander,
- KOZACKI BOHUN.

Jeżeli macie jakieś pytania w trakcie rozgrywki piszcie. Macie czas do północy 14/15 lipca.

POWODZENIA!


Załączone pliki
.sav   Offline KING - edycja I.sav (Rozmiar: 509.74 KB / Pobrań: 228)
Odpowiedz
#17
a nie lepiej zamiast 15 firm było dać limit 5000 pojazdów?
Odpowiedz
#18
1) Czy można wprowadzać zmiany w ustawieniach typu np likwidacja tych wielu firm a używanie jednej z większymi limitami? I tak dzielenie infrastruktury nie jest włączone, więc takie ustalenie tak dużej ilości firm mija się z celem i jest po prostu niefunkcjonalne, bo nie da się w żaden sposób powiązać transportu między nimi, np. buduję sieć kolejową w firmie A oraz w pewnym mieście komunikację miejską w firmie B - w której autobusy dojeżdżają do przystanku Dworzec PKP gdzie kursują pociągi firmy A. Ale OTTD niestety traktuje te formy jako zupełnie niezależne i pasażerów tak samo.
2) NewGRFów w ogóle nie da się zmieniać ani dodawać.
3) Czy mozna wyłączyć wycofywanie produkcji pojazdów?
Odpowiedz
#19
Jak mogę dodać GRF do Save który wysłał KOZACKI BOHUN?Druga sprawa czy można zwiększyć mnożnk towarów ?
Odpowiedz
#20
No to jadą! :v
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:


Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
Polish Train Set
Zakładam że działa, ...qamil — 19:42
Polish Train Set
Dzięki wielkie! Dobr...101ksl — 10:33
Polish Train Set
Tymczasowo wersja bę...qamil — 22:51
Polish Train Set
Dzięki pomocy Brickb...qamil — 13:44
Polish Train Set
To ja trochę pasożyt...101ksl — 10:30