Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
INNE Przystanki autobusowe
Witam
Wiem, że to beznadziejny pomysł i wszyscy mnie nazwiecie... nie ważne Big Grin
Można zrobić dodatek dodający trochę realistyczności w grze, mianowicie zbalansowanie ilości osób na przystankach.
Bo wiecie, czasami na jednym przystanku siedzi ponad 1.000 pasażerów i cały czas ich przybywa a nie ma jak ich odwieść bo autobus ma na np. pojemność 100 pasażerów. Warto wspomnieć że 1 kratka w openTTD to 50 metrów. 1.000 na 50 metrów? Może to Indie? Proszę zastanówcie się nad tym. Tu już nie chodzi o realistyczność. Ci pasażerowie czekają a nie ma jak ich odwieść.
Odpowiedz
(14-02-2016, 11:43)Sergiusz1305 napisał(a): Warto wspomnieć że 1 kratka w openTTD to 50 metrów.

Niezupełnie tak jest. Wszelkie wartości w OpenTTD są kwestią umowną. To, że jakiś wieżowiec, który w rzeczywistości ma 30 metrów długości, w grze zajmuje całą kratkę, nie oznacza, że 1 kratka = 30 metrów. Ten budynek może być reprezentacją np. całego osiedla.

Gdyby się trzymać racjonalnych wartości, to np. pojazdy musiałyby jeździć dużo szybciej, bo kto to widział, żeby z jednego przystanku w mieście autobus jechał do drugiego przez 5 dni?

Po prostu trzeba przyjąć, że 1000 osób na przystanku, to np. 1000 pasażerów w przeciągu kilku dni. Oni wcale tam nie czekają w ścisku miesiącami na autobus - to jest umowna liczba osób, które deklarują chęć podróży. Tak samo liczba mieszkańców miasta - 1000 wcale nie musi oznaczać 1000 pojedynczych osób, tylko np. 100000.
Odpowiedz
Wielkości w openttd są kwestią umowną. Bo np. w kwestii prędkości pojazdów, to jest:
"A tile is, for vehicle speed purposes 664.(216) km-ish, 668 km or 415 miles long."
Big Grin
Odpowiedz
Czy jest jakiś godny polecenia set z różnego rodzaju słupkami i peronami przystankowymi dla pojazdów drogowych?

W mojej symulacji próbowałem zrobić węzeł Bydgoszcz Wschód, gdzie tramwaj jedzie górą a na dole jest peron kolejowy - i trochę trąci myszką domyślny przystanek na tunelu kolejowym. Przydałoby się więcej rodzajów takich przystanków, np. żeby móc zrobić np. multimodalny węzeł przesiadkowy, lub dworzec kolejowo-autobusowy, typu MDA.
Odpowiedz
(15-04-2021, 16:16)Przemek napisał(a): Czy jest jakiś godny polecenia set z różnego rodzaju słupkami i peronami przystankowymi dla pojazdów drogowych?
Obecnie nie ma możliwości wyboru grafik przystanków. Możesz wybrać jedną i w każdym przypadku tylko jej używać. Trwają prace nad dodaniem takiej funkcji, ale najpewniej będzie ona dostępna dopiero w kolejnym wydaniu gry 1.12.

Nie będzie to coś czego poszukujesz, ale jeśli chcesz różnych grafik przystanków, są dodatki z obiektami, które zakrywają obecne grafiki dodając im różne ciekawe zadaszenia.
Poszukaj w dodatkach online NewGRF z serii Auz - któryś ma te przystanki. Wkrótce też Fridaemon opublikuje swoje. Możesz je zobaczyć tutaj: https://www.tt-forums.net/viewtopic.php?...4#p1243464
Odpowiedz
(14-02-2016, 11:43)Sergiusz1305 napisał(a): Witam
Wiem, że to beznadziejny pomysł i wszyscy mnie nazwiecie... nie ważne Big Grin
Można zrobić dodatek dodający trochę realistyczności w grze, mianowicie zbalansowanie ilości osób na przystankach.
Bo wiecie, czasami na jednym przystanku siedzi ponad 1.000 pasażerów i cały czas ich przybywa a nie ma jak ich odwieść bo autobus ma na np. pojemność 100 pasażerów. Warto wspomnieć że 1 kratka w openTTD to 50 metrów. 1.000 na 50 metrów? Może to Indie? Proszę zastanówcie się nad tym. Tu już nie chodzi o realistyczność. Ci pasażerowie czekają a nie ma jak ich odwieść.
Obecnie wersja gry JGRPP ma taką funkcję. Smile
Odpowiedz
Zgadza się w JGRPP jest opcja że ocena stacji z dużą ilością towaru zależy od jej rozmiaru. Więc mały przystaneczek z 1000 osób długo czekających będzie je tracił szybciej niż wieloperonowa stacja.
Ale nie miałem okazji aby sprawdzić jak to działa, bo jak gram z czasem x4 i cargodistem, to ocena stacji raczej nie jest problemem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
Polskie latarnie morskie
Jak słusznie zauważy...yazalo — 16:45
Polskie latarnie morskie
Wersja 1.0.0 z 10.11...yazalo — 17:23
Czemu nic się na forum nie dzieje?
Witam jestem "M...Miulasowo — 17:15