OpenTTD #Polska - Polskie forum gry OpenTTD
OpenTTD na Steam - Wersja do druku

+- OpenTTD #Polska - Polskie forum gry OpenTTD (https://openttd-polska.pl)
+-- Dział: OpenTTD (https://openttd-polska.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: News (https://openttd-polska.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: OpenTTD na Steam (/showthread.php?tid=2467)OpenTTD na Steam - pAter - 03-02-2021

Właśnie ukazała się informacja o planowanej na 1 kwietnia 2021 r. premierze OpenTTD 1.11 na platformie Steam Smile

Póki co, niewiele szczegółów mamy podanych. Strona gry na platformie będzie dostępna pod tym adresem:
https://store.steampowered.com/app/1536610/OpenTTD/
- w tej chwili można ją dodać na własną "listę życzeń".

   

Umieszczenie gry na Steam daje potencjalnie wiele korzyści, m. in.:
  • grę zainstaluje się za pomocą dwóch kliknięć;
  • integracja z Warsztatem Steam (coś a la istniejąca "przeglądarka dodatków online", ale z lepszą wizualizacją);
  • lepszą kontrolę nad użytkownikami - np. banować będzie można Steam ID, a nie tylko po adresie IP (?);
  • osiągnięcia (?);
  • spowoduje napływ wielu nowych graczy.RE: OpenTTD na Steam - spaceport - 06-02-2021

 Co więcej , Steam  w dwóch zdaniach jest połączeniem funkcji społecznościowych z ofertą rozszerzoną poza gry .  Zajmują się ogólnie dystrybucją , ale w uzupełnieniu jest to 'interkontynentalny gracz' z przestrzenią Greenlight współdziałaczy jak w przypadku oprogramowania na "strefie dev" (dawnej development zone) .  

Nieco z ciekawostek subkulturowych, bo tak można określić gatunek cyfrowy z najlepszej półki - jako artystyczny . Status raczej wymaga lat opracowań , nie tylko komercyjnej popularności i zaniku całkowitego .
Choćby do tego wiadomo, że OpenTTD dostępny wsród takich gigantów jak FIFA21 albo Wiedźmin lub CyberPunk to prestiż twórczy z możliwością nieprzegrzania sprzętu w programistycznym zoptymalizowaniu .
A po tym jak Facebook kupił Instagram za miliard $ (ponoć z 13 pracownikami , w czasie milionów użytkowników wliczając spamowe konta ), Microsoft już za parę mld USD przejął GitHub , 
założyciel podmiotu Steam na rynku multimedialnym stał się rzeczywistym miliarderem  jak podaje magazyn Forbes . Smiley53 Czymś co wyróżnia serwis , to Workshop & mikropłatności . Można sprzedać produkt sms'em od kontrahenta.

Przy dotarciu do nowych w rozgrywaniu OpenTTD  spore zastosowanie mogą mieć recenzje przez ludzi nie związanych do tej pory z grupą #openttd . Bywają różne przesłanki Ottd: mimo , iż nie jest symulatorem transportowym, w którym od środka steruje się pojazdami , to jest rozwijany nawiązując do symulacji biznesowej , co z inspiracją na wcześniej znanej strategii ...Tycoon Deluxe -tj. Potentat usługowy -
oraz zachowując kompatybilność z patchem trochę komplikuje realne mechanizmy . 
Dla zwykłych odbiorców oprócz ogólnej oprawy wizualnej, wdrożenie opcjonalnego modułu podglądu razem z opisami zawartości w języku polskim dla dodatków on-line przed ich pobraniem , bez szukania z linków to znaczna poprawa bez ingerencji i rozpasanie właściwego kodu . Inaczej o wersji wieloplayer z ponad 50 w mapie 4K bez zacinania to przeważnie można by tylko odczytać . Smiley43


RE: OpenTTD na Steam - Walter Novotny - 10-04-2021

Jak dodatnie OpenTTD na Steama wpłynie na JGR's Patch Pack? W czystego OpenTTD nie grałem od bardzo wielu lat, pierw przeszedłem na Spring 2013 Patch Pack a później na JGR's Patch Pack. Do momentu, gdy będzie się dało uruchamiać ze Steama tę paczkę patchów nie odczuję raczej zbytniej zmiany.


RE: OpenTTD na Steam - pAter - 10-04-2021

(10-04-2021, 13:32)Walter Novotny napisał(a): Jak dodatnie OpenTTD na Steama wpłynie na JGR's Patch Pack? W czystego OpenTTD nie grałem od bardzo wielu lat, pierw przeszedłem na Spring 2013 Patch Pack a później na JGR's Patch Pack. Do momentu, gdy będzie się dało uruchamiać ze Steama tę paczkę patchów nie odczuję raczej zbytniej zmiany.

Gra nie została przeniesiona na Steama, tylko udostępniona tam dodatkowo. Jeśli chcesz grać na spatchowanej wersji gry, to nadal będziesz mógł robić to poza Steamem (zresztą, na zwykłej również).


RE: OpenTTD na Steam - Nadświetlny - 14-04-2021

Sęk w tym, że nie będzie można robić instalacji spoza steam jeśli zdecydowało się na steamową wersję.
Jak próbowałem to zrobić to stwierdziło, że już jest.


RE: OpenTTD na Steam - pAter - 14-04-2021

(14-04-2021, 22:13)Tomasz333333 napisał(a): Sęk w tym, że nie będzie można robić instalacji spoza steam jeśli zdecydowało się na steamową wersję.
Jak próbowałem to zrobić to stwierdziło, że już jest.

Można pobrać zipa zamiast instalatora.


RE: OpenTTD na Steam - Nadświetlny - 14-04-2021

Ale co ciekawe podobnego konfliktu nie miałem gdy pobierałem instalator dla Factorio w poprzednim roku, za to tam miałem problem z zipem. Big Grin