Szanowni użytkownicy OpenTTD Polska,

Chcielibyśmy Was poinformować, że po wielu latach działalności, nasze forum zostanie wyłączone za 3 miesiące (koniec lipca 2023), a 9 miesięcy później zostanie całkowicie usunięte. Zdecydowaliśmy się na tę decyzję z powodu spadku aktywności użytkowników oraz zmian w sposobie interakcji i dzielenia się wiedzą w społeczności OpenTTD. Chcemy jednak podkreślić, że nie kończymy naszej działalności całkowicie. Nadal będziemy dostępni na Discordzie oraz Facebooku, gdzie będziemy mieli nadzieję kontynuować rozmowy i dzielić się wiedzą zainteresowanymi graczami. Dziękujemy Wam za lata aktywności na naszym forum i mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować naszą współpracę w innych miejscach.

Z poważaniem,
Zespół OpenTTD Polska.
Ogłoszenie: ZASADY GRY NA SERWERACH OPENTTD POLSKA

1. Zabronione jest używanie obraźliwych słów, przekleństw i haseł rasistowskich w nazwach firm/nickach.

2. Nie blokujemy innych graczy.

3. Nie wykupujemy terenu wokół fabryk, kopalni, lasów etc. za wyjątkiem przeznaczenia terenu pod rozbudowę stacji. już istniejącej

4. Wystrzegamy się budowania kasyn przy użyciu jakichkolwiek pojazdów.

5. Nie prowadzimy dwóch firm jednocześnie.

6. Łączymy drogi naszej firmy z inną jeżeli jej właściciel wyrazi na to zgodę.

8. Wykluczone jest podbieranie towarów (goodsów) i stali (steel) z zajętej już fabryki, tartaku, huty i rafinerii przez danego gracza.

9. Nie zatapiamy i nie równamy terenu całej mapy.

10. Zakazane jest wchodzenie do firmy stworzonej przez danego gracza w celu modyfikacji tras bez jego zgody oraz niszczenia ich.

11. Na czacie nie obrażamy innych i im nie ubliżamy w sposób wulgarny.

12. Jeżeli gracz zrezygnował z dalszej gry możemy przejąć jego firmę jeżeli nam na to pozwolił.

13. Miasta nie są własnościowe.
(wyjątkiem od tej reguły jest serwer CITYBUILDER lub TURNIEJ, którego zasady opierają się na rozbudowie miasta)

14. Wielu graczy może korzystać z jednego miasta w celu przewozu pasażerów, poczty, dowozu towarów i transportu złota.
(należy pamiętać, iż miast jest wystarczająco dużo, aby dla każdej firmy ich starczyło, nie warto konkurować w małych miastach, ponieważ zyski dla obu stron będą niezadowalające)

15. Miasta nie mogą być blokowane poprzez wykup terenu wokół nich w celu blokowania ich rozbudowy
(wyjątkiem jest zakup terenu pod powiększenie stacji w mieście).

16. Możemy rozwijać dane miasto (wykorzystując wybrany przez nas styl transportu w samym mieście aczkolwiek pamiętając o tym, iż kolejne miasto, które rozwijamy było w znacznej odległości od pierwszego) i powiększać je poprzez dobudowę dróg, ale w taki sposób aby nie przeszkadzać innym grającym w sąsiedztwie.

17. Jeżeli budujemy trakcje kolejową i dane miasto stanie nam na drodze, możemy je zmodyfikować aby przez nie przebrnąć oczywiście tylko wtedy jeżeli nie jest zajmowane przez innego gracza wówczas pytamy czy istnieje taka ewentualność.

18. Staramy się nie zajmować ośrodka przemysłowego (kopalnie, lasy, farmy, pola naftowe, platformy naftowe etc.) już prowadzonego przez danego gracza i jego firmę.
(było wiele skarg z tego powodu stąd ta zasada, jest tyle ośrodków przemysłowych na mapie, że spokojnie można ze sobą konkurować nie wyrządzając sobie złośliwości)


DODATKOWE INFORMACJE ODNOŚNIE ZASAD I SAMEJ GRY


1. Zabrania się jakiegokolwiek zarobkowego transportu na odległość krótszą niż 10 kratek między stacjami. Każda próba skracania, omijania bądź łamania tej zasady zakończy się surowymi konsekwencjami w postaci wykluczenia z dalszej gry i usunięcia firmy jaką się prowadzi.
(Powyższa zasada nie dotyczy transferu na stację załadunkową oraz chęci rozwoju pojedynczych miast, aczkolwiek należy pamiętać o tym aby nie łamać pkt. 16 regulaminu)

2. Nick Player - zazwyczaj gracze o takim pseudonimie sprawiają nam najwięcej problemów, nie jest zabronione granie pod takim nickiem, ale wolelibyśmy abyście go zmieniali na jakiś inny.

3. Inne dostępne komendy podczas gry


4. Zgłaszanie skarg - skargi na graczy zgłaszamy w okienku SHOUTBOX dostępnego na głównej stronie forum.
(najlepiej podać nick delikwenta nieprzepisowo grającego i nazwę serwera bo wtedy jesteśmy wstanie szybko odpowiedzieć na zgłoszenie)POZDRAWIAMY JEDNOCZEŚNIE ŻYCZYMY SUKCESÓW I PRZYJEMNOŚCI W GRZE EKIPA OpenTTD-POLSKA.PL Smile
Mouse, Rysh, niemiec, EL_Fuego PL, Showman, shoter, Pawilonek, KJ(KeyJey)[PL]