Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
roczny rozkład
#1
Hej, proszę Was o pomoc ponieważ nie mogę rozgryźć pewnej sprawy z rozkładem. Czy można stworzyć rozkład dla pociągu tak by konkretnego dnia w roku był na odpowiedniej stacji? Mam tak ułożony rozkład że na stację wjeżdżają jednocześnie 3-4 pociągi i wymieniają się ładunkiem tak by on nie leżał i nie tracił czasu.

Do tej pory robiłem to tak, że skład miał rozpisane ile dni ma czekać na konkretnej stacji i wszystko było OK do momentu kiedy nie wejdą w drogę inne lokomotywy na trasie i wszystko się rozjeżdża. Macie jakieś rady?
#2
Musisz w rozkładzie wpisać wszystkie czasy (łącznie z przejazdami) tak, aby zajął 365 dni (dla stacji załadunkowej ustaw "pełny załadunek" lub kilka dni więcej niż faktyczny czas załadunku; a stacja wyładunkowa powinna mieć naddatek dni, aby gdzieś przeczekać do następnego roku). Potem tylko ustawiasz datę początkową, czyli dzień, w którym pociąg powinien wjechać na stację załadunkową.

   

Dzięki temu, że w rozkładzie wszystkie stacje i przejazdy mają narzucone dni, to każde opóźnienie pociągu będzie korygowane na stacji, na której jest naddatek dni.
#3
Dzięki za podpowiedz. Działa! Ale przy ingerencji w długość etapów trzeba restartować start składów i jest trochę zamieszania. Niemniej wygląda świetnie gdy lokomotywy na mijance pojedynczego toru przejeżdżają obok siebie z pełną prędkością.
#4
Przy zmianach nie trzeba nic restartować. Po prostu pomijasz początkowe stacje aż do tej, na której pojazd jest aktualnie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości