Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kilka pytan do "wymiataczy"
Co prawda gram w TTD a nie OTTD ale mysle ze i tak mi pomozecie:
1) Buduje stacje przy np.: kopalni diamentow. Interes sie kreci az tu nagle komp wywala mi sie przy tej samej kopalni i zgarnia wszystkie worki z diamentami. Jak to sie dzieje ze ja, ktory biore z tej kopalni juz dlugi czas nagle nie dostaje nic, a komp zabiera wszystko? Co na to mozna poradzic?
2) Czytalem wypowiedz kogos na forum ze gra (OTTD) moze sie zacinac jak ma sie rozdzielczosc 2048 x 2048 i 500 pociagow itd 500..., 500... Ja sie ciesze i mam oblozone prawie wszystkie "punkty" kiedy mam 13 pociagow wiec o co chodzi, ze mi wystarczy 13 zeby konkurowac a wam(bo pewnie kazdy z was ma po 500 wszystkiego) potrzeba az tyle? Rozumiem, ze ja gram z kompami a kompy glupie a wy z ludzmi i o wiele wyzszy poziom trudnosci jest, ale 500 pociagow... To po kilka z kazdej stacji wychodzi, a u mnie po 1 albo 2...
Mam nadzieje ze komus sie bedzie chcialo to wytlumaczyc. Z gory dzieki.
(21-05-2009, 19:47)msm napisał(a): 1) Buduje stacje przy np.: kopalni diamentow. Interes sie kreci az tu nagle komp wywala mi sie przy tej samej kopalni i zgarnia wszystkie worki z diamentami. Jak to sie dzieje ze ja, ktory biore z tej kopalni juz dlugi czas nagle nie dostaje nic, a komp zabiera wszystko? Co na to mozna poradzic?
Dwie rzeczy:
- rating, kto ma większy ten więcej dostaje towaru
- transport rights, kto wykupi ten bierze wszystko
Po pierwsze rozmiar mapy w TTD to 256x256 jak się nie mylę, miasta nie przekraczają wielkości 10.000, więc ilość potrzebnych pociągów jest mała. W OpenTTD rozmiar maksymalny mapy to wspomniane 2048x2048, a rozmiar miast sięga 300.000.
Więc mapa jest większa o 64 razy!!!! miasta mogą być większe o 30 razy!!!!
jeśli masz 13 pociągów to miał byś ich teoretycznie 834!
Zauważ też o tym co pisał Mike, rating stacji określa to ile towaru trafia na stacje, powinno być powyżej 70%.
Cytat:To po kilka z kazdej stacji wychodzi, a u mnie po 1 albo 2...

Z ta konkurencyjnoscia to roznie bywa, nawiazuje do liczby pojazdow.
My reprezentujemy taki poziom, ze im wiecej kasy tym lepiej. Gra z AI jest banalna. Oni maja zyski w dziesiatkach tysiecy/rok, my po pare milionow. Po prostu staramy sie budowac jak najbardziej rozbudowane linie kolejowe wykorzystujac do tego wszystkie fabryki/kopalnie/miasta. Im wiecej, tym lepiej Tongue
PS Od nas ze stacji wyjezdza czasem nawet 60 pociagow! Wejdz na nasz serwer to sie dowiesz jak to wyglada Smile
patrz tutaj http://wiki.openttd.org/Game_mechanics#Station_rating

PS.
jak zobaczyłem tytuł wątku to mi się nasunęło hasło:
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WYMIATACZEM
tylko muszę pomyśleć odnośnie czego to wykorzytać

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości