Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grf - stacja bez peronów/dla pociągów towarowych
Witam Was. Jestem tu nowy chodź w TTD i poźniejsze mutacje gram od ponad 20 lat. Zęby zjadłem a czasu ile zmarnowałem to az głowa boli. Ale nie znam lepszej gry, dla fanatyka kolei nie ma nic lepszego. Ale nic to, szukam i nie mogę doszukać się grafiki gdzie w stacjach jest taki rodzaj, że jest peron ale niewidoczny, jakby to były tylko tory stacyjne dla pociągów towarowych. Zna ktoś nawę tej grafiki? I drugie pytanie, użytkuję wersję 1.6.1 - jak do scenariusza zrobionego w tej wersji wgrać grafikę, której nie miałem wgranej w chwili tworzenia scenariusza. Jest taka możliwość?
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam
(17-01-2018, 18:20)tomaszko10 napisał(a): Witam Was. Jestem tu nowy chodź w TTD i poźniejsze mutacje gram od ponad 20 lat. Zęby zjadłem a czasu ile zmarnowałem to az głowa boli. Ale nie znam lepszej gry, dla fanatyka kolei nie ma nic lepszego. Ale nic to, szukam i nie mogę doszukać się grafiki gdzie w stacjach jest taki rodzaj, że jest peron ale niewidoczny, jakby to były tylko tory stacyjne dla pociągów towarowych. Zna ktoś nawę tej grafiki? I drugie pytanie, użytkuję wersję 1.6.1 - jak do scenariusza zrobionego w tej wersji wgrać grafikę, której nie miałem wgranej w chwili tworzenia scenariusza. Jest taka możliwość?
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Polecam zapoznać się z dodatkiem: Industrial Station Reneval 1.0.2.
[Obrazek: 854Hel_Transport_04_03_20.png]
Dzięki za podpowiedź. A co do doinstalowania go do już istniejącego scenariusza? Niestety, moja wersja 1.6.1. nie widzi tego dodatku po wgraniu scenariusza. Da się coś zrobić?
(17-01-2018, 21:35)tomaszko10 napisał(a): Dzięki za podpowiedź. A co do doinstalowania go do już istniejącego scenariusza? Niestety, moja wersja 1.6.1. nie widzi tego dodatku po wgraniu scenariusza. Da się coś zrobić?

W pliku konfiguracyjnym musisz mieć tak:
Scenario developer = true
(18-01-2018, 14:32)Tomasz333333 napisał(a):
(17-01-2018, 21:35)tomaszko10 napisał(a): Dzięki za podpowiedź. A co do doinstalowania go do już istniejącego scenariusza? Niestety, moja wersja 1.6.1. nie widzi tego dodatku po wgraniu scenariusza. Da się coś zrobić?

W pliku konfiguracyjnym musisz mieć tak:
Scenario developer = true

Bardzo dziękuję, trochę włącze grę na zasadzie testu czy się nie wysypie. Na razie działa. Ja już sobie obiecałem, że nie bedę tworzył nowego scenariusza bo ile czasu to pochłania przy chęci ciekawego odwzorowania mapy, to wiedzą tylko Ci co to robili. Ale zawsze potem znajdzie sie coś co fajnie byłoby wprowadzić. Wielkie dzieki.
Ze stacji pasażerskich za to polecam:
Dutch station Set
Dutch stations addition set v0.8
Dutch stations addition set part 2 v0.4
Dutch stations addition set part 3 v0.001

Dodają one wiele ciekawych i pasujących do Polski dworców wraz z wyposażeniem towarzyszącym.
spróbuję te stacje z tego typu. Kiedyś w scenariuszy włączyłem w opcjach możliwość regulowania produkcji w zakładach. Pamiętasz gdzie sie to włącza w ustawieniach?
rewelacyjne stacyjki. Najbardziej podoba mi sie duża lokomotywownia. Co do tych przedsiębiorstw i regulacji produkcji to już wiem, nie grf ani ustawienia tylko: ctrl+alt+C i juz jest regulacja. Dzięki za pomoc. Jeszcze poszukam ciekawych mostów.
(18-01-2018, 22:12)tomaszko10 napisał(a): rewelacyjne stacyjki. Najbardziej podoba mi sie duża lokomotywownia. Co do tych przedsiębiorstw i regulacji produkcji to już wiem, nie grf ani ustawienia tylko: ctrl+alt+C i juz jest regulacja. Dzięki za pomoc. Jeszcze poszukam ciekawych mostów.

Ze ciekawych  stacji przemysłowych masz jeszcze:
CHIPS
DWE
Ore Unloader Stations

Z dodatków z mostami:
Total Bridge Renewal Set - najlepszy set w różnych wersjach dostosowanych do setu dróg
Total Town Replacement Set - zawiera m.in. inne mosty
Trafficset - drogi plus inne mosty
betabridges - nieco zmodyfikowane oryginalne mosty - inne prędkości i dostępne długości
Brianum: speed limit for bridges - podnosi limit ostatniego z mostu, aby najszybsze z pociągów (Vacuum Trains) na nim nie grzęzły.

Co do pytania jak dodać własne newGRF do istniejącego scenariusza, utworzyłem mały poradnik wyjaśniający krok po kroku jak to zrobić.Wink
Basic stations.tar zawiera perony towarowe tudzież rampy , w tym place ładunkowe mogą wyglądać jak zwykły teren , a mały plik basic_stations... korzysta z gotowych grafik -i 32bpp

p.s
na tym obrazku z ISR to jakby ktoś wiedział co to za semafory tam, to niech poda jaki to Newgrf

Napisane przez Walter Novotny - 17-01-2018, 20:20

Polecam zapoznać się z dodatkiem: Industrial Station Reneval 1.0.2.
[Obrazek: 854Hel_Transport_04_03_20.png]
juz poznaje te semafory , to holenderskie

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości