Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabawa z grafiką (help)
Question 
Hej. Chciałbym spróbować swoich sił w grafice i porobić jakieś dodatki do gry. Od czego zacząć i jak się do tego zabrać? Przejrzałem już forum i nie znalazłem nic co by mi mogło pomóc Smile
(25-01-2019, 14:29)(nie)Miły napisał(a): Hej. Chciałbym spróbować swoich sił w grafice i porobić jakieś dodatki do gry. Od czego zacząć i jak się do tego zabrać? Przejrzałem już forum i nie znalazłem nic co by mi mogło pomóc Smile

Ja osobiście korzystam z darmowego programu GIMP. Najlepiej zacząć od dokładnego rozeznania w tym jaki styl prezentuje dany dodatek graficzny lub jeśli samemu chcesz zrobić to aby był kompatybilny wizualnie z innymi. Przed narysowaniem czegokolwiek należy zebrać odpowiednią bazę w postaci fotografii z każdej strony oraz znajomości wszystkich koniecznych wymiarów. Lepiej dłużej posiedzieć zbierając dokumentację niż później poprawiać dziesiątki rysunków przez jakieś niedopatrzenie na początku.
Dużo też zależy jaki rodzaj grafiki chcesz zacząć tworzyć, czy 3d czy nie. Dużo od tego zależy, ale czy chciałbyś od razu rzucić się na głęboką wodę?... Smile
Polecam także poszperać ogólnie w wyszukiwarkach albo od razu uderzyć do jakiejś grupy na fb dla początkujących. Będą wiedzieli jak Ci pomóc i jak pokierować Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości