Ankieta: Cz jesteś za automatycznym wyrzucaniem graczy z nickiem Player?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
69.23%
9 69.23%
Nie
30.77%
4 30.77%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WSZYSTKIE SERWERY] Automatycznie wyrzucanie graczy Player
Dzisiaj troszkę posiedziałem nad serwerami i coś tam naskrobałem. Jest możliwość, aby dołączający gracze z nickiem Player byli automatycznie wyrzucani z informacją, że mają standardowy nick i muszą go zmienić.

Czy chcemy taki ficzer?
Ja osobiście staram się kulturalnie przekazać graczowi w jaki sposób może zmienić nick (najszybciej za pomocą konsoli). Myślę, że wielu z nich nawet nie jest świadoma tego, że jest coś takiego jak własny nick i że dla kogoś jest on w ogóle istotny.

Edycja: a może nie wyrzucanie, tylko przenoszenie do obserwatorów?
Jestem na nie. Lepiej dla takiego pisac chciazby skryptem prywatnie ze ma zmienic nick. Wywalanie raczej zniecheci graczy.
(22-01-2016, 22:40)pAter napisał(a): Edycja: a może nie wyrzucanie, tylko przenoszenie do obserwatorów?

To będzie trochę trudniejsze do napisania. Postaram się coś w tym kierunku zrobić.
Zamiast /kick dajesz /move xx 255
Jest move, ale jest w sekcji on-join. Czyli jak Player wchodzi jako firma to go przesunie do 255 ale jak wejdzie jako obserwator to nie. AP leci co 2 minuty chyba o ile dobrze pamiętam i skanowane są linie na zasadzie string first. jeśli Player się nie odezwie to go samo nie przeniesie.
Więc tak, Player wchodzi do gry jako obserwator. Player zakłada nową firmę, AP skanuje graczy i wywala go do 255. Nie możemy usunąc firmy, bo nie jestesmy pewni, czy kogoś jeszcze w niej nie ma. Firma zostaje pusta (powiedzmy z hasłem) i usunie się po X miesiącach.
Player wejdzie tak parę razy, bo jak raz go wywaliło to przypadek, założy 5 firm i serwer bedzie pełny...
Z playerami jest jak z imigrantami, mozesz do nich mowic a oni i tak postawia meczet, wiec wg mnie autokick jest najlepszym rozwiazaniem
A z nickami jest niekiedy jak z farbą na gównie. Niebieska? Różowa? Złota?! I tak będzie śmierdziało.
Proste i przejrzyste Wink

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości