Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własny serwer lokalny + problem z Hamachi
Question 
Cześć 
Mam problem , ponieważ od dawna gram w Open TTD z kumplem na rożnych serwerach . Chcemy grać na realnych mapach EU /US czy Australia. ale mało jest ich dostępnych na liście serwerów.
Chcieli byśmy stworzyć swój serwer ale od miesiąca nie potrafimy tego zrobić. Ktoś nam pomoże
Dodam że mam stałe IP , połączenie z rutera Huawei Cyfrowy Polsat( czasami wifi z telefonu), Hamachi mi nie działa( komunikat Serwer Odrzucił Prośbę o zalogowanie" , nawet po wyłączeniu zapory Windows oraz wyłączeniu Avasta na godzinę ) 

Ktoś mi pomoże ?  Proszę  Smiley42
Odpowiedz
Chcesz postawić serwer lokalny? Tzn. chcesz grać tylko z kolegą? Jeśli tak, to właściwie musisz rozwiązać jedynie problem z Hamachi. Jeśli wyświetla ci się ww. komunikat, to odinstaluj Hamachi, zrestartuj komputer i zainstaluj jeszcze raz oraz załóż nowe konto.
Odpowiedz
Nie muszę grać tylko z nim , mogą dołączyć się inni . Ok zalogowałem się do Hamachi dziękuje . ale co dalej mam robić ?
Odpowiedz
(17-02-2020, 19:26)madara409 napisał(a): Nie muszę grać tylko z nim , mogą dołączyć się inni . Ok zalogowałem się do Hamachi dziękuje . ale co dalej mam robić ?

Właśnie jest to istotne, czy chcesz grać tylko z nim. Najłatwiej postawić serwer właśnie tylko dla was, będących w jednej sieci Hamachi.

Odpalasz grę, klikasz Gra wieloosobowa > Uruchom serwer.
Wpisujesz nazwę swojego serwera, ustawiasz hasło, maksymalną liczbę graczy, ustawiasz serwer jako niepubliczny i wybierasz scenariusz (możesz też jakiś pobrać klikając "Sprawdź dodatki online").

Po uruchomieniu serwera twój kolega powinien mieć go na liście serwerów (niech kliknie u góry Publiczny: Nie). Jeśli nie ma, to niech na dole kliknie "Dodaj serwer" i wpisze tam twoje IP z Hamachi oraz po dwukropku "3979", czyli np. 192.168.20.77:3979.
Odpowiedz
Odpaliłem gre wieloosobową , uruchom serwer wczytałem scenariusz. i Ja gram a kumpel tego nie widzi , znaczy jakiś mu się wyświetla serwer ale jest że "SERWER WYŁĄCZONY " Jesteśmy połączeni na hamachi na jednej sieci
Odpowiedz
(17-02-2020, 20:38)madara409 napisał(a): Odpaliłem gre wieloosobową , uruchom serwer wczytałem scenariusz. i Ja gram a kumpel tego nie widzi , znaczy jakiś mu się wyświetla serwer ale jest że "SERWER WYŁĄCZONY " Jesteśmy połączeni na hamachi na jednej sieci

A w Hamachi możecie się pingować nawzajem (kliknij prawym i "Pinguj IPv4")?
Odpowiedz
Teraz tak, on spróbował utworzyć serwer i go utworzył. i go widzi i może w niego grać . Jak się pingujemy to mi wyświetlą się time up a koledze co sekundę jakieś informacje ( replay from..) się wyświetlają przy pingowaniu . Poza tym nie ma opcji pingujIPv4 , są opcje : Pinguj i Pinguj 244.590 .
Ja go nie widzę . Wyskakuje mi informacja please allow udp i tcp
Odpowiedz
Ok możemy zagrać , kolega jak tworzy serwery to ja je widzę , ale nie możemy załadować gotowej mapy realnej po pobraniu w dodatkach, tylko mapę wygenerowaną .
Odpowiedz
(17-02-2020, 23:37)madara409 napisał(a): Ok możemy zagrać , kolega jak tworzy serwery to ja je widzę , ale nie możemy załadować gotowej mapy realnej po pobraniu w dodatkach, tylko mapę wygenerowaną .

Wyskakuje jakiś błąd? Czy nie widzicie opcji wczytania pobranej mapy?
Odpowiedz
Załączamy gre z scenariusza ( np Australia) a pojawia się po załadowaniu jakaś losowo wygenerowana
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
Problem z multiplayer - "wczytywanie św...
No rzeczywiście to c...WASD — 09:37
Problem z multiplayer
można też z konsoli ...spaceport — 19:25
Problem z multiplayer
podczas łączenia n...pAter — 00:14
Bocznice Kolejowe
O ile się nie mylę, ...yazalo — 21:26
Problem z multiplayer
Może spróbuj użyć mn...yazalo — 21:19