Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Takie tam, na serwerze wyszehradzkim...
Panowie, na serwerze wyszehradzkim rozkręciłem produkcję metalu i zaopatrzenia tak, że nie mam co z nim robić Big Grin Pociągi w jedną stronę dowożą surowce, a w drugą zabierają zaopatrzenie. Poza tym mocno rozwinąłem transport pasażerów na Śląsku.

Zostało 10 lat, może ktoś chętny, żeby kontynuować? W ogóle bardzo fajny serwer - gratulacje dla pomysłodawców i adminów.
[Obrazek: OIPKEGc.png]
[Obrazek: ciCP3iB.png]
Kolejna sesja. Grałem tylko do 1972, dalej niestety nie wiem co się działo. Generalnie scenariusz jest bardzo fajny - w sam raz do casualowego poklikania. Produkcję dość łatwo rozwinąć, produkcja i dostarczanie zaopatrzenia jest ciekawym urozmaiceniem ale na tyle łatwym, że nie wprowadza zbędnej upierdliwości. Tym razem skupiłem się na przewozach towarów - stworzyłem 2 kombinaty - huta + rafineria i spożywczy (młyn + cukrownia).

Koledzy z czerwonej firmy w tym czasie rozwijali przewozy osobowe. Save w załączniku.

[Obrazek: rS6aTLa.png]
[Obrazek: zzKSGtI.png][Obrazek: rHabhbn.png][Obrazek: KpDA0WF.png]

Save (trochę nieaktualny, potem zelektryfikowałem główne linie i puściłem ET41:
https://ufile.io/5txrd39t
Cieszę się, że wreszcie ktoś recenzuje mapę Big Grin

Łatwość tworzenia firmy opartej na przemyśle powinna nieco zniechęcić do zajmowania się jedynie nudnymi pasażerami Wink Zastanawia mnie jak mapa sprawdza się w takich rozmiarach. 1024x1024 na mapie Polski to doskonały rozmiar, tutaj natomiast mamy 4x więcej przestrzeni, a parametry serwera są takie same. Zapewne konkurencyjność się nieco zmniejszyła, ale być może przedsiębiorstwa będą powodem "walk" o dane rejony mapy.
No to jeszcze jednak rozgrywka Smile Tym razem pociągów było tyle, że 2-torowa magistrala nie wystarczyła. Trzeba było zbudować 4-torową.

[Obrazek: VpJcqm9.png][Obrazek: RxJJsDF.png][Obrazek: Td7nXZB.png][Obrazek: SGo8ixk.png]

Save:
https://ufile.io/kfpw4k7r

[url=https://ufile.io/kfpw4k7r][/url]
Cytat:Zastanawia mnie jak mapa sprawdza się w takich rozmiarach. 1024x1024 na mapie Polski to doskonały rozmiar, tutaj natomiast mamy 4x więcej przestrzeni, a parametry serwera są takie same. Zapewne konkurencyjność się nieco zmniejszyła, ale być może przedsiębiorstwa będą powodem "walk" o dane rejony mapy.

Przy obecnych ustawieniach kombo kopalnia-huta-fabryka maszyn przynosi takie kokosy, że można tylko na tym oprzeć firmę. Jeśli wszystkie są zajęte, można najpierw pójść w pasażerkę a potem samemu ufundować przedsiębiorstwa - koszt nowych nie jest wysoki. Ciekawym tematem może być dowożenie zaopatrzenia samolotami do odległych zakładów. Oczywiście koszt dużych lotnisk jest zabójczy ale są małe samoloty, zabierające akurat po 80 skrzyń, co wystarczy do osiągnięcia maksymalnego poziomu produkcji. Ostatnio się tak bawiłem ale nie miałem czasu tego zoptymalizować, a można by spróbować dowozić zaopatrzenie na duże lotniska gdzieś w polu a dalej małymi samolotami/ciężarówkami/pociągami. Wątpliwe, aby samoloty same z siebie zarobiły ale może zwróci się to w zyskach za przewóz produkowanych w ten sposób surowców. Tyle, że na razie bardziej opłaca się postawić hutę i fabrykę tam, gdzie potrzeba, a jakiś węgiel czy złom zawsze się w okolicy znajdzie Big Grin

Do pełni szczęścia brakuje dzielenia infrastruktury i daylenghta, ale pewnie nieprędko doczekamy się ich w oficjalnej wersji gry...
Hmm... Na serwerze pojawił się spory lag. Co kilka sekund wszystkie pojazdy stają, ale nie przeskakują więc to chyba nie problem z połączeniem. Graczy nie jest dużo, sprzętu też mają niewiele. Od ostatniego razu pojawiło się jednak 6 statków. Czy to możliwe, że przez nie pathfinder dostaje po tyłku?...
Możliwe że to wina statków, jeśli to Twoja firma to daj gęsto boje, powinno pomóc.
PS. wkrótce będzie nowa wersja setu V4, z własnym systemem torów bardziej dostosowanym do potrzeb niż nutrack.
No niestety nie moja... Mam co prawda 2 statki ale na odcinku dosłownie kilku pól. Zauważyłem, że jeden z graczy dał w rozkładzie boję tylko w jedną stronę tzn. wracając statek płynie długi odcinek bezpośrednio do portu. Może to jest przyczyną?
Pater, nie myślałeś o przyspieszeniu samolotów do 1/1? Koszty utrzymania ich samych oraz lotnisk i tak są zabójcze (a przy 1/1 chyba i tak zostaną automatycznie podniesione), więc kokosów z tego nie będzie a przy 1/1 można by chociaż szybko wozić helikopterami zaopatrzenie na platformy. Jeden helikopter mógłby wtedy nawet obsługiwać kila platform i nie trzeba by w tym celu puszczać zamulających pathfinder statków. Szkoda, że nie da się oddzielnie ustawiać kosztu helikopterów i ich baz, bo obecnie w stosunku do tego, co oferują, są zdecydowanie za drogie...

BTW. Jednemu z graczy, który puścił statki, wygasło hasło. Wbiłem się na jego firmę i dołożyłem boi. Serwer trochę przyspieszył Smile Przy okazji przebudowałem kilka jego statków na ropę, bo próbował z platform węgiel odbierać.
(01-08-2019, 23:46)FrontierPharmacist napisał(a): Pater, nie myślałeś o przyspieszeniu samolotów do 1/1?

Jestem otwarty na propozycje, jednak nie mam czasu na grę, ani testowanie różnych parametrów. Jeśli by ci się chciało, to odpal mapę na singlu, zmień ustawienia i sprawdź czy takie rozwiązanie nie da znaczącej przewagi nad pociągami (sprawdzając nie tylko transport zaopatrzenia, ale też pasażerów).
Zrobiłem mały test i moim zdaniem można spokojnie dać 1/1. Nie ma szans, żeby samoloty przebiły, czy nawet dorównały pociągom.

Save (tam się proszę nie śmiać z mojej kopalni węgla, gdzie produkcja spadła po źle podmieniłem wagony i brakuje zaopatrzenia):
https://ufile.io/xkhycwah

Wygląda to tak:
1. Helikoptery z zaopatrzeniem są na minusie lub niewielkim plusie. Doliczając koszt utrzymania baz to i tak się do tego dokłada. Ale dzięki temu, że są szybsze, potrzeba ich mniej do utrzymania produkcji platform.
2. Pasażerowie... Zapomnij Smile Odrzutowce zarabiają (albo i nie...) dopiero na dystansie Warszawa-Wrocław i w żaden sposób nie równoważą kosztów budowy i utrzymania lotnisk. Dodatkowo, jeśli limit hałasu nie pozwala postawić lotniska w pobliżu miasta to dochodzi konieczność dowożenia do niego ludzi autobusami - chwile trwa zamin Cargodist to ogarnie. To wszystko ok. roku 2030, gdzie dostępne są szybkie i pojemne maszyny - wcześniej byłoby pewnie jeszcze gorzej...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości