Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Punkt przeładunkowy
#1
Witam. Mam problem ze stacją przeładunkową. Otóż nie wiem jak ustawić polecenia pojazdów.

Chodzi mi o przewóz kosztowności:
są dwa miasta A i B.
W mieście A stacja kolejowa jest blisko banku, więc nie ma problemu.
W mieście B pociąg przywozi ładunek, następnie towar robi "przesiadkę" na ciężarówki, które to zawożą towar z miasta A do banku B.
I na odwrót:
ciężarówki zabierają towar z banku B na stację miasta B, następnie odbiera je pociąg i wiezie do miasta A.

Problem jest taki, że albo ciężarówki jeżdżą w kółko z jednym towarem z banku (tzn. rozładują go na stacji, ale zaraz zabierają), albo tylko wyrzucają towar z banku A na stacji, nie zabierając towaru przywiezionego ze banku B przez pociąg.
#2
Znów ten sam problem - ktoś kiedyś przetłumaczył "transfer" na "przeładunek", a polskim graczom ciężko rozróżnić "rozładunek" od "przeładunku".

Innymi słowy:
"Przeładunek" = "Pozostaw ładunek na stacji"

   

Edycja: ahh na screenie jest "pozostaw pusty", ale powinieneś jeszcze obok kliknąć "Załaduj jeśli dostępne", żeby po pozostawieniu swojego ładunku zabrał ładunek od drugiego pojazdu.
#3
Ale jeśli pozostawię opcje "zostaw pusty", to ciężarówki będą tylko zwozić kosztowności na stację dla pociągu, a nie będą odbierać kosztowności z pociągu z drugiego banku. Wymiana towaru ma być dwukierunkowa. Z banku A do B i z banku B do A.

Na załączonym foto widać mniej więcej o co chodzi.


Załączone pliki Miniatury
   
#4
Przeczytaj jeszcze raz mojego posta, a konkretnie akapit pod obrazkiem.
#5
Nie będzie Ci potrzebne nadawanie załadunków i przeładunków jeżeli grasz z CargoDisc. Zrobi to za Ciebie.

Sprawdź: Ustawienia -> Środowisko -> Dystrybucja Towarów -> Typ dystrybucji dla CHRONIONEJ grupy towarów

Czy jest ustawione na symetryczne? Jeżeli tak to CargoDisc zrobi za Ciebie wszystko ustaw tylko komendy w Banku na "rozładunek" i "załadunek towaru" a na stacji "przeładunek" i "załadunek jeśli dostępne"
#6
(04-07-2017, 15:09)pAter napisał(a): Znów ten sam problem...
(04-07-2017, 21:30)pAter napisał(a): Przeczytaj jeszcze raz mojego posta...

Tak narzekałeś na przemądrzania pewnego forumowicza. a czy sam chociaż sprawdziłeś to swoje rozwiązanie jak się ono sprawuje?

@XboXC
Poprzez same polecenia nie da się przy ustawionej "manualnej dystrybucji" kosztowności, czy czegokolwiek innego, zrobić dwukierunkowego połączenia A-B z przeładunkiem pomiędzy. Najłatwiej byłoby po prostu zmienić to ustawienie na dystrybucję symetryczną lub asymetryczną, wtedy nie trzeba ustalać żadnych specjalnych poleceń - samo się robi (towary na początku dostają etykietę, na którą z dostępnych stacji mają trafić). Nawet to co napisał Kozacki nie jest wcale konieczne. Ewentualnie, przy zachowanej manualnej dystrybucji musiałbyś zrobić dodatkową stację przeładunkową obok tej co masz dla towarów wracających z B do A i odpowiednio ustalić rozkazy.
#7
(05-07-2017, 00:38)LaChupacabra napisał(a): Tak narzekałeś na przemądrzania pewnego forumowicza. a czy sam chociaż sprawdziłeś to swoje rozwiązanie jak się ono sprawuje?

Sugerujesz, że sam się wymądrzam? Z CargoDist moje rozwiązanie działa, chociaż przyznam, że Kozacki Bohun trochę mnie zaskoczył co do braku konieczności ustawiania przeładunków.

I nie wiem czemu wstawiłeś te wycięte cytaty - polskie tłumaczenie "transferu" jest niejasne, ja dostępu do tłumaczeń nie mam i nie wiem do kogo się zgłosić po uprawnienia, a chętnie bym to poprawił (i kilka innych napisów przy okazji). Drugi cytat dotyczył tego, że na końcu pierwszego posta w edycji dopisałem, żeby nie ustawiał "pozostaw pusty", a w swoim następnym poście napisał co by było, gdyby ustawił "pozostaw pusty" (czyli wnioskuję, że nie dostrzegł tej rady i poleciłem mu przeczytać go jeszcze raz - nie wiem o co masz do mnie pretensje, emotki zabrakło?).
#8
Problem jest taki, że jak zaznaczę przeładuj lub wyładuj i zabierz ładunek (obydwie opcje dają taki sam efekt) to przyjeżdżający truck z towarem najpierw wyładowywuje to co przywiózł, a następnie ponownie ładuje ten sam ładunek i wiezie go z powrotem do tego samego banku, jeśli stacja przeładunkowa jest akurat pusta (czego bank już nie akceptuje). I w taki sposób sytuacja się zapętla - bus zaczyna wozić w kółko ten sam ładunek nie mogąc go nigdzie wyładować. Identyczna sytuacja jest z pociągiem. A chodzi mi o to, żeby pociąg wziął ładunek z busa, a bus z pociągu. A w razie braku towaru, oczekiwał na pełne załadowanie.
#9
Ustaw Typ dystrybucji dla CHRONIONEJ grupy towarów na symetryczny i puść ciężarówkę i pociąg tylko z zaznaczonymi stacjami gdzie ma jeździć bez żadnych komend dodatkowych. Po kilku takich cyklach CargoDisc załapie nową możliwość wożenia ładunków i sam będzie ładował auto pod bankiem i przeładowywał z niego na pociąg na stacji.

Do załącznika posta można podpiąć save to może szybciej Ci pomożemy.
#10
(05-07-2017, 01:23)pAter napisał(a): Sugerujesz, że sam się wymądrzam?... czyli wnioskuję, że nie dostrzegł tej rady i poleciłem mu przeczytać go jeszcze raz.

No, trochę to tak zabrzmiałoWink Nic, gdybyś miał rację, ale jej nie miałeś. Z cargodistem polecenia są zbędne, a w manualnej dystrybucji i tak one nie dadzą efektu jaki chciałby osiągnąć XboXC.  Poza tym zauważ, że włączony cargodist dla kosztowności to wyjątkowo rzadko spotykane ustawienie.

Co do błędów w tłumaczeniu OTTD, jest ich kilka, niektóre nawet dość rażące i uważam, że warto by było się zająć poprawą tego, ale transfer > przeładunek jest jak najbardziej właściwie przetłumaczony i nie bardzo widzę tutaj, aby był z tym jakiś problem. Smiley57  Gdzie Ty go widzisz pAter?
#11
(05-07-2017, 20:43)LaChupacabra napisał(a): transfer > przeładunek jest jak najbardziej właściwie przetłumaczony i nie bardzo widzę tutaj, aby był z tym jakiś problem. Smiley57  Gdzie Ty go widzisz pAter?

Ehh to nie ja mam problem, ale widzę go np. tu: http://openttd-polska.pl/Thread-Depot-pr...rzeładunek
i tu: http://openttd-polska.pl/Thread-Problem-...era-drewna
i tu: http://openttd-polska.pl/Thread-Stacja-magazynowania

Teraz pobawię się w polonistę. W tłumaczeniu użyte są 3 formy: rozładunek, wyładunek i przeładunek. Pomijając już użycie zamiennie dwóch pierwszych, to ogólnie polecenia w OpenTTD dotyczą interakcji pomiędzy pojazdem a stacją, a nie pomiędzy dwoma pojazdami (gdzie w tym przypadku można by było dokonać przeładunku). A więc czy pociąg na tę stację ładunek rozładuje, wyładuje, czy przeładuje to nie ma żadnej różnicy - stąd nieporozumienie. Moja propozycja dotyczy jedynie doprecyzowania tego polecenia, np. "Pozostaw do przeładunku".
#12
OK, postanowiłem wyprostować pewne sprawy.

Po pierwsze, "Unload all" jest źle przetłumaczone jako "Rozładuj i załaduj", ta opcja tyczy się tylko wyładunku, do rozładunku jest obok z lewej.
Zmieniłem na "Rozładuj wszystko".

Po drugie, "transfer" przetłumaczyłem jako "Pozostaw do przeładunku", aby sprawa była jasna i się nie myliło z wyładunkiem/rozładunkiem itp.

Z drobnych rzeczy, zmieniłem Idź na Jedź w rozkazach dla pojazdów.
Oraz "posterunek" zamiast "punkt orientacyjny", brzmi to bardziej kolejowo a przede wszystkim jest krótsze - a był problem że nazwy się nie mieściły: "Punkt orientacyjny Wierzchosławice Pomorskie #2" i weź tu rozróżnij który jest który jak ucięta końcówka.

Jeśli nie macie nic przeciw, to poprawki pojawią się w kolejnej edycji.
#13
@McZapkie: jak dla mnie, poprawki bardzo dobre! :)
#14
(27-09-2017, 14:59)McZapkie napisał(a): Z drobnych rzeczy, zmieniłem Idź na Jedź w rozkazach dla pojazdów.

Czy to tłumaczenie dotyczy tylko pojazdów lądowych, czy także samolotów i statków?
Jeśli wszystkich pojazdów, to określenie "idź" jest bardziej uniwersalne niż "jedź", które odnosi się wyłącznie do pojazdów lądowych.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości