Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Produkcja drewna
Rolleyes 
Mam pytanie gram w openttd i do produkcji drewna potrzebuję dwóch tartaków - jeden do produkcji drewna, drugi do produkcji towarów i mam problem, bo wcześniej grałem to las "sam" wyrastał, a teraz cały czas muszę sadzić drzewo. Czy może jest jakaś "automatyzacja" tego procesu?
(03-12-2012, 22:55)okdariusz napisał(a): Mam pytanie gram w openttd i do produkcji drewna potrzebuję dwóch tartaków - jeden do produkcji drewna, drugi do produkcji towarów i mam problem, bo wcześniej grałem to las "sam" wyrastał, a teraz cały czas muszę sadzić drzewo. Czy może jest jakaś "automatyzacja" tego procesu?

To znaczy co? Bo nie bardzo rozumiem.
Z tartakami jest tak: dowozisz drzewo i w zamian masz towary. Nie ma tak, że do jednego dowozisz a drugi Ci produkuje.
Las to jest przedsiębiorstwo jak każde inne, ma produkcję miesięczną. Jeśli nikt z niego nie korzysta może się zamknąć i zniknąć z mapy.
(03-12-2012, 23:10)Mouse napisał(a):
(03-12-2012, 22:55)okdariusz napisał(a): Mam pytanie gram w openttd i do produkcji drewna potrzebuję dwóch tartaków - jeden do produkcji drewna, drugi do produkcji towarów i mam problem, bo wcześniej grałem to las "sam" wyrastał, a teraz cały czas muszę sadzić drzewo. Czy może jest jakaś "automatyzacja" tego procesu?

Z tartakami jest tak: dowozisz drzewo i w zamian masz towary. Nie ma tak, że do jednego dowozisz a drugi Ci produkuje.
Las to jest przedsiębiorstwo jak każde inne, ma produkcję miesięczną. Jeśli nikt z niego nie korzysta może się zamknąć i zniknąć z mapy.

No to co napisałem przedstawię graficznie

Sadzenie drzew "ręcznie" (nie ma takiego przedsiębiorstwa) w okolicy tartaku produkującego drewno ----->Tartak produkujący drewno ---->Tartak produkujący towary.
Może wgrałem jakiś dodatek??
Wcześniej był las, a teraz nie ma Sad

(03-12-2012, 23:12)okdariusz napisał(a):
(03-12-2012, 23:10)Mouse napisał(a):

No to co napisałem przedstawię graficznie

Sadzenie drzew "ręcznie" (nie ma takiego przedsiębiorstwa) w okolicy tartaku produkującego drewno ----->Tartak produkujący drewno ---->Tartak produkujący towary.
Może wgrałem jakiś dodatek??
Wcześniej był las, a teraz nie ma Sad

link do grafiki http://w839.wrzuta.pl/obraz/aTbfb7uayrk/tak_to_wyglada
las to to przedsiębiorstwo , taki kwadrat jednolitych dzrzew na pewno są na mapie, nie sadź drzew ręcznie bo to nic nie daje, jak klikniesz na las pojawi się okno informacji o tym ze to przedsięborstwo i jaką ma produkcje , podobną infomację masz jak klikasz na tartak, z lasu transportujesz drewno do tartaku a z tartaku do miasta towary (miasto musi być na tyle rozwinięte by akceptowało towary) i dopiero na tym zarabiasz
Już widzę po załączonym screenie że to nie są oryginalne przedsiębiorstwa, zainstalowałeś sobie jakiś dodatek i teraz tak masz. Sprawdź w dodatkach, wyłączaj je każdy z osobna i dojdziesz który jest za to odpowiedzialny.
Gram w tę grę nie od dzisiaj. Wiem, że las to przedsiębiorstwo, ale w tej grze jest inaczej. Proszę zobaczyć screny:

http://w335.wrzuta.pl/obraz/21KxrE2Sdts/tartak

http://w335.wrzuta.pl/obraz/9aR3VdBFiDA/tartak_1

http://w335.wrzuta.pl/obraz/8nbOU80pnLg/tartak_2
Przeczytaj jeszcze raz mój post, zainstalowałeś sobie dodatek który zastępuje oryginalne przedsiębiorstwa innymi i dlatego masz tartak który ścina las dookoła niego i inny prawidłowy który przetwarza drewno na towary. Nie wiem jak ten NewGRF się nazywa dlatego też nie wiem co masz wyłączyć, próbuj wyłączać każdy z osobna... Nic więcej Ci nie pomożemy.
(04-12-2012, 00:14)showman napisał(a): Przeczytaj jeszcze raz mój post, zainstalowałeś sobie dodatek który zastępuje oryginalne przedsiębiorstwa innymi i dlatego masz tartak który ścina las dookoła niego i inny prawidłowy który przetwarza drewno na towary. Nie wiem jak ten NewGRF się nazywa dlatego też nie wiem co masz wyłączyć, próbuj wyłączać każdy z osobna... Nic więcej Ci nie pomożemy.

Dzięki bardzo, tak się spodziewałem, że jakąś grafikę włączyłem Smile

(04-12-2012, 00:14)showman napisał(a): Przeczytaj jeszcze raz mój post, zainstalowałeś sobie dodatek który zastępuje oryginalne przedsiębiorstwa innymi i dlatego masz tartak który ścina las dookoła niego i inny prawidłowy który przetwarza drewno na towary. Nie wiem jak ten NewGRF się nazywa dlatego też nie wiem co masz wyłączyć, próbuj wyłączać każdy z osobna... Nic więcej Ci nie pomożemy.

Moje GRF

http://w335.wrzuta.pl/obraz/4CNGDWubOho/moje_grf
Do screena z Twoimi NewGRF dodam:
Ja pierdole ...
Narzuca się (poza trafnym spostrzeżeniem wyżej) pytanie... Czy ty w ogóle wiesz co robią grafiki które dodajesz? Po co ci się one dublują? Nawrzucane pełno wszelkiej maści badziewia, które wyklucza się nawzajem. Nawet wizualnie do siebie nie pasują a co dopiero funkcjonalnie.
@okdariusz
Po tym screenie nikt ci nie pomoże i musisz sobie radzić sam. Takiego syfu dawno nie widziałem.
grf tyle, bo sprawdzałem jak wyglądają, więc nie ma co narzekać jak mi nie przeszkadza, ale dodam, że jak zacząłem przy tych samych grf grać w nową grę, to las był "normalny".
A tak na marginesie, zwróciłem, się o ewentualną podpowiedź, a nie krytykę. Lubię z tą grą eksperymentować, dlatego też wrzucam różne grf.
Wybacz, ale swoją magiczną kulę pożyczyłem showman'owi... Pewnie dlatego nie wiem, że chodzi o NewGRF Wink
(04-12-2012, 20:16)Mouse napisał(a): Wybacz, ale swoją magiczną kulę pożyczyłem showman'owi... Pewnie dlatego nie wiem, że chodzi o NewGRF Wink

Smile ale o co kaman???
Tylko jak masz zamiar sprawdzić działanie GRF, skoro masz grafiki dublujące się jak na przykład drzewa. Ja testuję grafiki pojedynczo, aby mieć z którą z nich mam do czynienia.
To nie jest krytyka tylko rzeczowa pomoc Smile
(04-12-2012, 22:12)Walter Novotny napisał(a): Tylko jak masz zamiar sprawdzić działanie GRF, skoro masz grafiki dublujące się jak na przykład drzewa. Ja testuję grafiki pojedynczo, aby mieć z którą z nich mam do czynienia.
To nie jest krytyka tylko rzeczowa pomoc Smile

Nie znam aż tak dobrze j. angielskiego, może dlatego coś tam się dubluje Sad
ja pierdole ile grf to bedzie na 50% wina ex city builder.Pytanie z innej beczki jaką cholere masz niektóre podwójne grf np. pkp set i jeszcze 1 cs koleje nie działają....
(04-12-2012, 23:00)Daniel94 napisał(a): ja pierdole ile grf to bedzie na 50% wina ex city builder.Pytanie z innej beczki jaką cholere masz niektóre podwójne grf np. pkp set i jeszcze 1 cs koleje nie działają....
No ale po co te przekleństwa, na to odpowiedziałem wyżej. No a gdzie mam szukać tego ex city bulder ?
Mouse, pokazałem listę GRF Twojej szklanej kuli niestety wybuchła, oddam jak znajdę wszystkie kawałki i posklejam w całość.

orkadiusz usuń wszystko z tej listy newGRF i wtedy zagraj i na przyszłość jak nie wiesz co robisz, co to zmienia to nie ruszaj bo jak widać nie przynosi to nic dobrego.
Cool 
(04-12-2012, 23:59)showman napisał(a): Mouse, pokazałem listę GRF Twojej szklanej kuli niestety wybuchła, oddam jak znajdę wszystkie kawałki i posklejam w całość.

orkadiusz usuń wszystko z tej listy newGRF i wtedy zagraj i na przyszłość jak nie wiesz co robisz, co to zmienia to nie ruszaj bo jak widać nie przynosi to nic dobrego.

Coś słaba ta twoja kula, ale eksperymenty są zawsze ciekawe. A tak swoją drogą to tak powinno być z lasem - jak go nie posadzimy, to nie wyrośnie nie ma drewna. Jak się zastanowić, to trochę urealniła się gra. http://openttd-polska.pl/images/smilies/biggrin.gif

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości