Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z cargodist w wiekszych mapach
#1
Cargodist to swietny bajer, jednak sprawia wiele problemow. Mam pare miast po 50-60tysiecy z dosc gesta siatka tramwajow i zyski z pociagow szybkiej kolei dalekobieznej maleja, a tramwaje dostaja zadyszki. Na jednym z dworcow np. 12000 pasazerow oczekuje na transport linia miejska o 1-2 przystanki, zupelnie niepotrzebnie. Mozna to jakos zoptymalizowac?
#2
Wincej tramwajów.

Lub metro.
Inaczej się raczej nie da
#3
Wrzuce moze save, troche lepiej wyjasni sytuacji niz moj post. Nie wiem gdzie znalezc kompromis miedzy wzglednie realnym polozeniem przystankow a jakims zyskiem. https://www.dropbox.com/s/eriiy8wpabyxgq...5.sav?dl=0
#4
Zyski pociągów maleją, bo pasażerowie nie mogąc się doczekać na tramwaj znikają i nie jest płacone za całość.
Czasem wystarczy dołożyć jeden tramwaj, te 1000 pasażerów to niejako kumulacja - wystarczy że zabraknie 10 miejsc i po 100 kursach nazbiera się 1000.
Ja tramwaje wspomagam autobusami - tramwaje tworzą główną sieć transportu miejskiego, a busy dogęszczają tam gdzie potrzebne.
#5
(18-07-2017, 17:17)McZapkie napisał(a): Zyski pociągów maleją, bo pasażerowie nie mogąc się doczekać na tramwaj znikają i nie jest płacone za całość.
Czasem wystarczy dołożyć jeden tramwaj, te 1000 pasażerów to niejako kumulacja - wystarczy że zabraknie 10 miejsc i po 100 kursach nazbiera się 1000.
Ja tramwaje wspomagam autobusami - tramwaje tworzą główną sieć transportu miejskiego, a busy dogęszczają tam gdzie potrzebne.

Niestety, ale z setem Polskich Tramwai w obecnej wersji (11) nie da się zbudować wydajnej sieci transportu miejskiego.Sad
Tramwaje mają, jak na warunki wielkomiejskie, zbyt długi czas załadunku. 4-7 dni to nieporozumienie. Nawet dosłownie, bo już autobusy Polroad Set mają ten czas na poziomie 2-3 dni (najstarsze chyba 4dni). Tramwaje, zwłaszcza te najnowsze powinny mieć ten czas nawet krótszy.

Obecnie sprawną komunikację miejską da się zbudować z setami 2cc Bus Set, Ikarus Set, 2cc Tram Set i German Road Vechicles - świetny set, a zwłaszcza tramwaje, które można przemalować w barwy komunikacji miejskiej niemal wszystkich większych niemieckich miast.
W naprawdę dużych miastach sprawdzi się też metro z setu 2cc Trains lub same metro z 2cc Rapid Transit - tutaj też leży polski set PKP z "Kiblami" EN-57 i 71 - mają za małą pojemność i zbyt wolny załadunek.
#6
Obecna wersja tramwajów ma nr 14.
Ale czy długie ładowanie nie jest spowodowane większą pojemnością? Algorytm liczenia szybkości załadunku jest chyba ten sam w polroad i w poltrams. Jeśli jest inaczej, to będę musiał zrobić poprawkę.
#7
(19-07-2017, 01:04)McZapkie napisał(a): Obecna wersja tramwajów ma nr 14.

No fakt, wybrałem tą na dole, myślałem, że ta będzie najnowszaWink
   

(19-07-2017, 01:04)McZapkie napisał(a): Ale czy długie ładowanie nie jest spowodowane większą pojemnością?

Nie sądzę. Nie zauważyłem też, aby przebudowa coś zmieniała. Na pewno nie jest to oryginalny algorytm, ale czasy załadunku są i tak za długie, jak na realia dużych miast. Obecnie najszybciej ładujący się autobus robi to w tempie 25%, najlepszy tramwaj 15%, najgorszy 7%. Na dobrą sprawę nawet te najlepsze wyniki są i tak marne w porównaniu z setami 2cc, gdzie najnowsze modele ładują się prawie od razu - to istotne w dużych miastach z rozwiniętymi sieciami.
Moim zdaniem tramwaje zawsze powinny mieć nieco szybszy załadunek niż autobusy. Poza tym dobrze by było upodobnić oba sety (dane o komforcie, czasie załadunku itp.).
#8
Cytat:Moim zdaniem tramwaje zawsze powinny mieć nieco szybszy załadunek niż autobusy. 
To zależy od realiów. W miastach zachodnich taka korelacja jest, ale w Polsce autobusy faktycznie szybciej przeprowadzają wymianę pasażerów.
#9
Przyjrzę się temu. I tak zamierzałem przerobić tramwaje - usunąć przebudowę ilości wagonów, bo to było niepraktyczne (zamiast tego osobne tramwaje 1, 2, 3 wagonowe) a w zamian dodać przebudowę na różne kolory - czerwono-żółty, niebiesko-kremowy, zielono-żółty itp, oprócz defaultowego 2cc. W autobusach to się przydaje, nie chodzi tylko o realizm, ale do rozróżniania taboru w różnych miastach albo relacjach.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości