Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z ilością pojazdów na serwerze.
Witam, ja z moim kolegą mamy problem, że na serwerze Mapa Polski jest limit do 100 pojazdów i ja z kolegą budowaliśmy autostradę no i chciałem wysłać więcej pojazdów a tu nie mogę. Mój kolega też ma taki sam problem co ja. Poprosze o zmiane limitu pojazdów do 500.
Temat wałkowany kilka razy, np. tutaj: https://openttd-polska.pl/Thread-Polska-...i-pojazdów

Moje zdanie jest takie, że 100 pojazdów wystarczy, bo naprawdę bardzo rzadko trafia się gracz, który potrafiłby puścić 100 sensownych pojazdów, które na siebie zarobią lub są uzasadnioną pomocą dla pociągów. Limit do 500 pojazdów to tylko pozwolenie na zaspamowanie mapy bezsensownymi samochodami. Jestem przeciwny zwiększeniu tego limitu na publicznym serwerze.

PS. Temat umieściłeś w złym dziale.
(04-07-2019, 00:04)pAter napisał(a): Temat wałkowany kilka razy, np. tutaj: https://openttd-polska.pl/Thread-Polska-...i-pojazdów

Moje zdanie jest takie, że 100 pojazdów wystarczy, bo naprawdę bardzo rzadko trafia się gracz, który potrafiłby puścić 100 sensownych pojazdów, które na siebie zarobią lub są uzasadnioną pomocą dla pociągów. Limit do 500 pojazdów to tylko pozwolenie na zaspamowanie mapy bezsensownymi samochodami. Jestem przeciwny zwiększeniu tego limitu na publicznym serwerze.

Zgadzam się z tobą pamiętam jak był kiedyś Ikarus Set na serwerze i limit pojazdów jak pamiętam było 300 (poprawcie jak się mylę) to podłączyłem kilka dużych miast ze  sobą i puściłem same autobusy zgadnij jak bardzo był serwer obciążony Tongue
(04-07-2019, 00:04)pAter napisał(a): Temat wałkowany kilka razy, np. tutaj: https://openttd-polska.pl/Thread-Polska-...i-pojazdów

Ja puściłem wtedy sensowne pojazdy np. metal z Częstochowy do Bydgoszczy i zarobiłem na tym bardzo dużo. Albo jest taka możliwa opcja, że na singlu zmienić ilość pojazdów to wtedy można grać sam lub z kolegą przez jakiś program. Proponuje co najmniej do 150.
(04-07-2019, 09:02)ShedletskyPL napisał(a): Albo jest taka możliwa opcja, że na singlu zmienić ilość pojazdów to wtedy można grać sam lub z kolegą przez jakiś program. Proponuje co najmniej do 150.

Na singlu możesz robić co chcesz - pobierz mapę, otwórz ją w edytorze scenariuszy, wejdź w Ustawienia, zmień limit na 500 (Ograniczenia > Maksymalna liczba samochodów na firmę) i zapisz scenariusz. Jak chcesz zagrać z kumplem, to musicie pobrać np. Hamachi do stworzenia wirtualnej sieci LAN.
Ale niech chociaż będzie 150 pojazdów.
150 na gracza to trochę dużo. Jeśli gracze będą budować logiczne trasy to spoko, ale niestety tego nikt nie zagwarantuje. Więcej pojazdów=więcej przeliczania trasy=większe obciążenie CPU.
Limit jest dlatego, że kiedyś ktoś zrobił sobie 300 pojazdów, które nie mogły trafić do serwisu, psuły się non stop i kręciły się w kółko...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości