Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pojazdy daBARt Long Road Vehicles set
Wink 
Fiat Ducato powiedzmy ,że z roku 2009 docelowo kilka wersji i malowań (kurierzy, karetka czy policja). I mały przedsmak
[Obrazek: piotrkwwielkopolskitran.png]

Bardzo proszę o konstruktywne opinie. Z miłą chęcią przyjmę każdą radę dotyczącą kodowania Smile
Fajnie to wygląda, lecz osobiście bardziej bym podkreślił kontury samochodu, tak aby był bardziej widoczny.
daBART czy te dostawczaki nie powinny być mniejsze??? Pasowałoby żeby była jakaś ciężarówka np MAN z polish road set dla porównania wielkości. A tak na marginesie, co to za newGRF że na screenie masz takie słupy WN i znaki drogowe????
(06-04-2012, 08:45)stojo napisał(a): daBART czy te dostawczaki nie powinny być mniejsze??? Pasowałoby żeby była jakaś ciężarówka np MAN z polish road set dla porównania wielkości. A tak na marginesie, co to za newGRF że na screenie masz takie słupy WN i znaki drogowe????

Robię je pod skalę Long Road Vehicles (choć inspiracją były emergencyvehicles). Co do jakości samych spritów, na pewno przejdą lekką poprawę jak tylko ogarnę kodowanie (Jest to mój pierwszy GRF ale mam nadzieję rozwinąć to do jakiegoś seta).
Co do pozostałych newGRF - polecam
-dutchROADfurniture (znaki,autostrady+sygnalizatory)
-fences (płotek/siatka w tle)
-sacs new objects
Nie znam się na kodowaniu ale wygląda mega Big Grin
[Obrazek: drobintransport25tywrz2.png]

Big Grin W końcu przebrnąłem przez kodowanie. Zrobię kilka drobnych poprawek i postaram się czym prędzej udostępnić wersję do testów Big Grin
Zapowiada się ciekawie, choć niezbyt w Openie się przyda (dużo to to nie przewiezie) ale, jako że wierzę w grafikę 32 bit, może być ciekawie Smile
Mógłbyś zmienić hosting obrazków? Najlepiej na http://upload.mouse.one.pl/ - imageshack obcina rozdzielczość i ciężko jest to powiększyć na maxa, a wtedy by się dostrzegło szczegóły.
Obiecany GRF do testów Smile

http://www.sendspace.com/file/ygibzm

-2 dwa malowania (poczta i towary TNT)
-auto tymczasowo pojawia się już od 1920
Ile to ton przewiezie?
(07-04-2012, 15:19)Rysh napisał(a): Ile to ton przewiezie?

Na razie standardowo 30 paczek poczty i/lub 30 skrzyń towarów (goods)
Szczegóły jak te będą poprawione w następnej edycji Smile
https://openttd-polska.pl/uploads/other/...olaris.png

Witam, na razie jeszcze w tym wątku ale przygotowuję się do stworzenia kolejnych pojazdów albo i jej grupy. Na razie lekki przedsmak SOLARISA U12 (jest to wersja testowa także proszę o wyrozumiałość) Ponownie jest on skalowany pod
LONGroad Vehicles prod. George. Postaram się (w miarę czasu pokazać co nieco więcej)
[Obrazek: 410daBARTLongRoadVehicles.png]

... pomału rośnie ... Smile SU15

[Obrazek: 301daBARTLongRoadVehicles.png]

... i SU12 dla porównania
(07-04-2012, 16:38)daBART napisał(a):

Siedzę teraz w sprzedaży internetowej, i tak myślę, że paczek poczty taki fiat może więcej przewieźć. Kurierzy często i 200 gabarytowych paczek biorą na raz, tylko poczta polska jeździ na pusto po 30 paczek na pace Big Grin
(19-12-2012, 00:20)Rysh napisał(a):
(07-04-2012, 16:38)daBART napisał(a):

Siedzę teraz w sprzedaży internetowej, i tak myślę, że paczek poczty taki fiat może więcej przewieźć. Kurierzy często i 200 gabarytowych paczek biorą na raz, tylko poczta polska jeździ na pusto po 30 paczek na pace Big Grin

To są szczegóły (jak dla mnie - które w późniejszym czasie można łatwo edytować).
Na razie skupiam się na dokończeniu seta.
Prośba do admina o zmianę nazwy wątku na "daBART Long Road Vehicles Set"
A ja mam takie drobne zastrzeżenie... Ten SU15 jest dłuższy o 4px od wagonu IC z PKP setu 2.0, choć w rzeczywistości jest od niego krótszy o ponad 10m! Może by warto było zachować jakieś proporcje między pojazdami?
(19-12-2012, 14:16)TadeuszD napisał(a): A ja mam takie drobne zastrzeżenie... Ten SU15 jest dłuższy o 4px od wagonu IC z PKP setu 2.0, choć w rzeczywistości jest od niego krótszy o ponad 10m! Może by warto było zachować jakieś proporcje między pojazdami?

Taka to już przypadłość LongRoadVehicles Smile Naszczęście jest coraz więcej nowszych setów (różnych) - każdy przyjmuje nieco inne proporcje. Ogólnie cała gra (od samego początku) nie ma zachowanych proporcji (czyt. budynki/samoloty czy statki). Osobiście mi to nie przeszkadza i gram Z PKPsetem(plus inne) w takiej skali jakie są - natomiast pojazdy drogowe używam tylko LRV4 (uważam ,że są dobrze narysowane.Są "przeskalowane" właśnie po to żeby nieco lepiej wyglądały) - od dłuższego czasu projekt LRV5 jest wstrzymany (były próby na węgierskim forum wskrzeszenia go) z powodu prac nad xUSSR setem (pociągi). Postanowiłem urozmaicić trochę grę produkując własnego seta właśnie pod taką skalę. Mam nadzieję ,że w miarę jasno to opisałem Smile

A wracając do nowości, SU18 (jeszcze odrobinę dłuższy Tongue) i JelczPR110DeLux

[Obrazek: 816JELCZpr110delux.png]
[Obrazek: 117SOLARISURBINO18.png]
i dwa tramwaje SOLARIStramino i SKODA16T

[Obrazek: 632SOLARISTREAMINO.png]
[Obrazek: 885SKODA16T.png]
[Obrazek: 603MANtgx_MAERSK.png]

MAN tgx + kontener MAERSK
Przesunąłbym koła naczepy bardziej w lewo.
[Obrazek: 160MANtgx_MAERSK.png]

Tu wersja gdzie w naczepie koła są nieco oddalone.

[Obrazek: 832ReanultMAgnum.png]

i Reanult Magnum

[Obrazek: 241DUCATOambu.png]

Fiat Ducato Ambulans

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości