Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy serwer
Generalnie na experimentalu były dość trudne, ale nie upierdliwe, ustawienia ekonomii,
skrypty urealniające wzrost miast a także manpower oraz mapa Polski - ale te ostatnie są w fazie testów.
Co do ustawień i skryptów to nie ma rpoblemu aby je użyć na mapie randomowej,
obecnie na experimentalu testuję takie ustawienia na mapie 1024x512, przemysł "experts industry" -
taki temperate ale z ograniczeniami (nie natychmiastowe przetwarzanie oraz limit magazynu).
Osobiście bardziej wolałbym ECS, ale w połączeniu z trudnymi ustawieniami może to być TWARDE.
Config w załączeniu.

Załączone pliki
.txt   config.txt (Rozmiar: 11.38 KB / Pobrań: 200)
Sądzę, że nowy serwer powinien powstać dla tych co lubią grać w warunkach zbliżonych do realizmu. Może nie tyle co bardzo ciężki stopień trudności, ale fajne dodatki przy których trzeba trochę pomyśleć aby coś fajnego zbudować. Ja bym stawiał na mapie na pewno na FIRS'a z dodatkiem przemysłowym który opisywał Zapkie. Sądzę, że powrót do NARS'a też by nie był złym posunięciem. Mamy już 2 serwer z setem PKP, trochę urozmaicenia to też opcja. Co do innych grf'ów cóż widzę jest dużo pomysłów zebrać je do kupy wybrać te, które się najczęściej powtarzają i serwer gotowy Wink
macie NARSa na hardzie i trzeba myśleć, bo jest dość trudno , więc po co kombinować skoro jest gotowe tylko trzeba się nauczyć grać
Nový server nejsem proti, ale bez cargo dist ne každý ho má rád.
A może serwer dla osób grających na androidzie? Mapa 512x512, kilka małych GRF, PKP set...?
A ja z innej beczki:
Może zrobić jeden serwer z mapą podłużną, np. 1024x512? Taka mapa będzie teoretycznie 2x 'lżejsza'. Jednocześnie odległości, na które trzeba przewozić towary, nie zmniejszą się zbytnio - mapa ma dalej wymiar 1024. Za to zwiększy się interakcja między graczami, bo będzie nieco mniej miejsca. A przecież o to chyba chodzi w multiplayer'ze? Wink
To też jest jakiś pomysł Wink
Boję się jednak, że taka mapa może być w "godzinach szczytu" za mała.
Co o tym myslicie?
Myslimy o 2048x512 z wodą na 4 brzegach oraz zróżnicowanym terenie:
[Obrazek: longmap-c.png]
[Obrazek: longmap-i.png]
(mapki przekręciłem aby nie zabierały miejsca na ekranie).
Jak dla mnie taki rozmiar odpada. Brak możliwości wybrania kierunkowości. Robisz od lewej do prawej, albo odwrotnie. Lepiej mieć większy wybór możliwych kierunków transportu.
Mnie się nawet podoba. Nie lubię budować na ukos.
może spróbujmy z mniejsza mapą na początek a potem większą, gracze mogą mieć problem z wbijaniem się na serwer, większa mapa większy plik do loadu, puki pusta to spoko problemy zaczną się potem, wraz z rozwojem firm

ten problem już widać na serwie z mapą polski

wydaje mi się też ze problemem są rosnące drzewa, strasznie obciążają maszyne, a co za tym idzie częste wywalania i kłopoty z wbiciem się
(27-11-2014, 20:07)Mouse napisał(a): Jak dla mnie taki rozmiar odpada. Brak możliwości wybrania kierunkowości. Robisz od lewej do prawej, albo odwrotnie. Lepiej mieć większy wybór możliwych kierunków transportu.
Nie zauważyłem tego problemu. Budowałem we wszystkich kierunkach.
Krótszy bok ma 512 a to całkiem sporo.
Ponadto pomysł z długą mapa miał na celu zwiekszenie szansy na transport morski
(przy długiej mapie większy jest stosunek długości boku do powierzchni).

Obecnie testuję mapę o mniejszych dysproporcjach, tzn 1024x512, ale z poziomem morza "medium" +wzgórza.

Cytat:macie NARSa na hardzie
Od kiedy? Z tego co pamiętam tam był od dawna 2cc trainset.
NARS niestety jest przekombinowany i xle współpracuje z openttd (albo odwrotnie).
2cc trains też ma dużo bugów, zarówno ten stary, jak i nowy (w wersji która jest online).
Również Iron Horse i Dutch set mają błędy.
Generalnie ciężko jest znaleźć przyzwoity set pociągów, który by się zaczynał wcześnie (w XIXw).
Obecnie testuję zestaw fiński i sprawia on wrażenie całkiem niezłego.

Ps. tree_placer = 1 załatwia sprawę drzew, mapa 2048x512 miała poniżej 1MB.
Ja jestem za serwerem dla androida Smile (mała mapa)
(28-11-2014, 02:58)McZapkie napisał(a): Ps. tree_placer = 1 załatwia sprawę drzew, mapa 2048x512 miała poniżej 1MB.
Nie załatwia. Ustawienie tego na 1 spowodowało zalesienie całej mapy.
na próbe można wstawić panu MC coś tam by zobaczył jak to w realiach wygląda, sam uważam że to króto dystansowa gra, na takich warunkach szybko się znudzi, dla mnie szkoda czasu i zachodu
(27-11-2014, 20:07)Mouse napisał(a): Jak dla mnie taki rozmiar odpada. Brak możliwości wybrania kierunkowości. Robisz od lewej do prawej, albo odwrotnie. Lepiej mieć większy wybór możliwych kierunków transportu.
Nie zauważyłem tego problemu. Budowałem we wszystkich kierunkac

Cytat:macie NARSa na hardzie
Od kiedy? Z tego co pamiętam tam był od dawna 2cc trainset.
NARS niestety jest przekombinowany i xle współpracuje z openttd (albo odwrotnie).
2cc trains też ma dużo bugów, zarówno ten stary, jak i nowy (w wersji która jest online).
Również Iron Horse i Dutch set mają błędy.
Generalnie ciężko jest znaleźć przyzwoity set pociągów, który by się zaczynał wcześnie (w XIXw).
Obecnie testuję zestaw fiński i sprawia on wrażenie całkiem niezłego.

Ps. tree_placer = 1 załatwia sprawę drzew, mapa 2048x512 miała poniżej 1MB.
[/quote]

no właśnie , i to twój zasadniczy błąd bo starasz się wciskać coś na siłę, do puki nie nauczysz się oceniać gdzie jest złoty środek przynośisz więcej szkody niż pożytku
Co do tree_placer:

Cytat:[tree_placer]
Valid options: [0 | 1 | 2]
Default: 2
0 = none tree placing
1 = original
2 = improved tree placing

Lepiej dać na 0.
(29-11-2014, 17:28)niemiec napisał(a):
(28-11-2014, 02:58)McZapkie napisał(a): Ps. tree_placer = 1 załatwia sprawę drzew, mapa 2048x512 miała poniżej 1MB.
Nie załatwia. Ustawienie tego na 1 spowodowało zalesienie całej mapy.
Sorry pomyłka, miało być oczywiście extra_tree_placement = 1
tak mam i działa.
Co do drzew uważam, że =0 przynajmniej przy dużym obciążeniu nie będzie lagów.

A tak z innej beczki trochę nad tym myślałem może serwer ochrzcić nazwą "Domination" (dominacja). Zmienić trochę reguły gry na wykupywanie firm + możliwości zajmowania lasów, kopalni itp. przez wielu graczy. Rzecz jasna wykluczając z tej grupy fabryki, fafinerie i huty żelaza bo podbieranie goodsów i stali to już lekka przesada. Aczkolwiek fajny by był taki serwer jeżeli chodzi o współzawodnictwo.

Mogę napisać reguły pod taki serwer osobno pytanie tylko czy podoba wam się taka idea?
Najpierw, to trzeba postawić serwer, co pewnie zostaje mi do roboty.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości