Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Non stop!
Mam pytanko czy ktoś z was może omówić prosto temat komendy non stop! najbardziej to różnica idź przez z idź bezpośrednio przez, pozdrawiam
Odpowiedz
Non stop oznacza przejazd przez stacje bez zatrzymywania się na niej.

A ten drugi oznacza dojazd do punktu docelowego bez zatrzymywania się na stacjach posrednich.
Odpowiedz
Opcja non-stop (na rozkładzie widoczna jako "idź bezpośrednio do") powoduje, że pociąg jadąc do celu nie zatrzyma się po drodze na stacjach pośrednich. Brak tej opcji (samo "idź do") jest przydatny, gdy mamy np. 10 przystanków i nie chce nam się ich wszystkich wpisywać do rozkładu - automatycznie się wpiszą podczas pierwszego przejazdu.

Opcja "przez" to po prostu przejazd przez stację bez zatrzymywania - coś jak punkt kontrolny i dodatkowo można stosować kombinację z non-stop opisaną wyżej.

Tak właściwie te opcje są istotne w rozbudowanych sieciach. Przykład użycia, to np. budowa pociągu pospiesznego z jednego dużego miasta do innego dużego, pomijając na trasie stacje małych miasteczek. Mając rozbudowaną sieć np. na mapie Polski można puścić pospieszny z Warszawy do ("Idź bezpośrednio do") Wrocławia przez ("Idź bezpośrednio przez") Poznań zamiast przez Łódź (bo np. akurat ta trasa jest przeładowana).

PS. Osobiście polecam włączyć na stałe "Idź bezpośrednio do" w Ustawieniach gry > Firma > Nowe polecenia są domyślnie 'bez zatrzymywania się': wł
- kiedy któryś z pociągów zabłądzi, to nie wpisze sobie do rozkładu jakiejś totalnie bezsensownej stacji, którą będzie chciał jeździć do końca gry Tongue
Odpowiedz
Właśnie problem w tym że pociągi mi się gubią przy idź bezpośrednio do, muszę ręcznie przestawić komendę, czy miałeś jakiś problem przy sygnalach PBS przy opcji non stop, ja obserwowałem pociąg i stał na sygnale dwukierunkowy m przed pustą stacją a pociągi inne bez problemu przejezdzaly przez stację
Odpowiedz
(08-01-2020, 19:02)gravelpit napisał(a): Właśnie problem w tym że pociągi mi się gubią przy idź bezpośrednio do, muszę ręcznie przestawić komendę,

Najwidoczniej masz jakiś błąd na trasie lub powinieneś dodać jakąś stację pośrednią ("Idź przez").

(08-01-2020, 19:02)gravelpit napisał(a): czy miałeś jakiś problem przy sygnalach PBS przy opcji non stop, ja obserwowałem pociąg i stał na sygnale dwukierunkowy m przed pustą stacją a pociągi inne bez problemu przejezdzaly przez stację

Powodów może być dziesiątki - brak toru do skrętu za stacją, brak elektryfikacji w jednym miejscu, zakręt za stacją o kącie 90 stopni przy zakazie skrętu pod takim kątem, brak sygnalizacji za stacją... a może po prostu pociąg był na tyle długi, że stał tylną częścią na drugim skrzyżowaniu i sygnały się pogubiły. Bez save/screena nie mogę ci pomóc, ale mogę tylko napisać, że nie jest to wina opcji "non-stop", bo zupełnie nie tego dotyczy (albo źle opisałeś sytuację).
Odpowiedz
No tak może być, nieskromnie powiem że aż takim amatorem nie jestem ale też do mistrza mi daleko. Doszedłem do tego że miałem wyłączoną opcje zawracanie pociągów na stacjach przelotowych, pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
Polish PKP Set v2.0
Set nie umrze, dop...Walter Novotny — 21:53
Polish PKP Set v2.0
Set nie umrze, dopók...PawelKolejarz — 09:57
Polish PKP Set v2.0
Jest też link do pob...Lw25 — 19:36