Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy Mapa Polski (pAter)
Niestety, ale w OpenTTD nie jest to możliwe.
Chodzi o wsp zarządce torów ? Bo z tymi liniami na start to jest możliwe tylko że to by musiał być save a nie scenariusz i by sie miało firme z nazwą twoja nazwa (przykładowo) i 100.000 pożyczki
Każda firma ma swoje oddzielne tory, w logice OpenTTD nie ma czegoś takiego jak współdzielone tory.
Cytat:Każda firma ma swoje oddzielne tory, w logice OpenTTD nie ma czegoś takiego jak współdzielone tory.

Polemizowałbym:
   

O dorobieniu głównych linii istniejących w 1918 na mapie w wersji JGR już dawno myślałem,
ale czekam na nową wersję PKP na bananach.
Podmiana grf z pojazdami na istniejącym save rozwala wszystko. W scenariuszu bez pojazdów jakoś to jeszcze uchodzi płazem.
(19-01-2018, 12:00)PawelKolejarz napisał(a): A co wy na to aby zamiast na starcie gry było kilka lini kolejowych które faktycznie były w 1950 roku w polsce ?? Wtedy to by musiał być save a nie scenariusz chyba. No i najlepiej żeby był jakby zarządca torów taki jak np PKP/PLK w dzisiejszej Polsce i że wszystkie firmy mogą po tych torach jeździć ?

Przyznam, że bardzo, bardzo fajny pomysł.Smile
Save bez problemu można przerobić na scenariusz, wystarczy zmienić końcówki plików i zamieścić je we właściwym folderze.
Zauważyłem jednak, że jest pewien bug z opłatami za korzystanie z infrastruktury. Zrobiłem mały test i jedna z 3 firm pomimo korzystania z tych samych torów (firmę nazwałem PKP Infrastruktura), wożąca towary nie płaciła nic. Brakuje też zróżnicowania wysokości opłat w zależności od typu torowiska - wszędzie są takie same. Ale ogólnie pomysł, ma perspektywySmile
Nie płacisz, jeśli masz długi (z tego samego powodu dla którego nie możesz przekazywać pieniędzy innej firmie mając długi)
Moim zdaniem dzięki tym liniom kolejowym ,,na start'' będzie można zacząć od przewozów dalekobieżnych bo jak sie ma 200.000$ (z pożyczką) na start to dłuższą linie i sensowny skład na nią wyprawić jest trudno :/
Hmm tylko że jeżeli będą linie istniejące w roku 1918 to nie będzie węglówki , która idzie przez wielkopolske oraz pomorze i kaszuby a na kaszubach (ostatnie 100km lini) jest ona nieodłącznym elementem
komunikacji. Ciekawy przypadek jest w okolicach glincza koło Żukowa gdzie krzyżują sie 2 linie kolejowe (201 i 229) przez co miasto ma połączenie kolejowa z resztą polski (co prawda przez linie 229 mało co jeżdzi a jeśli już to stonka/traxx z lawetami/pudernicami )
Tak, a potem narzucimy firmy PKP Intercity, PKP Cargo, SKM Warszawa, Koleje Mazowieckie/Śląskie, a na koniec dojdzie do tego, że firmy będą miały z góry narzucony tabor, tylko wejdziesz, wypuścisz pociągi z zajezdni i zaczniesz zarabianie milionów?

Trochę więcej miejsca dla kreatywności...
no to może jeszcze kolejke torfową zrobisz w jakiejś kopalni torfu ?? ;p
Nie bądź toxic Tongue


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości