Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy Mapa Polski (pAter)
(06-12-2016, 09:44)Tomasz333333 napisał(a): Kiedy aktualizacja mapy na serwerze?

Jest już od 10 godzin.
(06-12-2016, 10:33)Sander napisał(a):
(06-12-2016, 09:44)Tomasz333333 napisał(a): Kiedy aktualizacja mapy na serwerze?

Od wczoraj jest zaktualizowana. Nie grasz to po co w ogole pytasz?

p.s. pAter ludzie raportujo ze miasta nie rosna wcale

To dlatego, że gdy zmieni się nazwę pliku scenariusza to skrypt się sypie. Trzeba nazwę zmienić przy zapisywaniu w edytorze scenariuszy. Napisalem do Mousa ale nie wiem czy dzisiaj będzie miał czas. Niemiec jest w delegacji, więc ostatnia nadzieja w Ryshu Smile
(06-12-2016, 10:37)pAter napisał(a):
(06-12-2016, 10:33)Sander napisał(a):

Od wczoraj jest zaktualizowana. Nie grasz to po co w ogole pytasz?

p.s. pAter ludzie raportujo ze miasta nie rosna wcale

To dlatego, że gdy zmieni się nazwę pliku scenariusza to skrypt się sypie. Trzeba nazwę zmienić przy zapisywaniu w edytorze scenariuszy. Napisalem do Mousa ale nie wiem czy dzisiaj będzie miał czas. Niemiec jest w delegacji, więc ostatnia nadzieja w Ryshu Smile

Jak nadzieja w Ryshu to ...

[Obrazek: 44e14549b8c4afe5d875f01c885044cd325e955e...12cbf7.jpg]
Sander, nie mów niby, że nie grałem, kilka czy kilkanaście dni temu grałem.
Potrzebuje  pomocy  Smiley29

http://scr.hu/227t/6n2x7

Zamieszczam screen i pytanie zarazem. 
Czemu miasto się nie rozrasta?
 Z celów widać, że odpowiednia ilość poszczególnych "surowców" jest transportowana.
City Growth Limiter jest włączony.
(16-12-2016, 08:24)Koucz napisał(a): Potrzebuje  pomocy  Smiley29

Z celów widać, że odpowiednia ilość poszczególnych "surowców" jest transportowana.

A czytales poprzednie wypowiedzi ?

Cytat:
Cytat:p.s. pAter ludzie raportujo ze miasta nie rosna wcale

To dlatego, że gdy zmieni się nazwę pliku scenariusza to skrypt się sypie.

Probowales tego rozwiazania?
(16-12-2016, 11:08)Sander napisał(a): KouczPotrzebuje  pomocy  Smiley29

A czytales poprzednie wypowiedzi ?

Cytat:
Cytat:p.s. pAter ludzie raportujo ze miasta nie rosna wcale

To dlatego, że gdy zmieni się nazwę pliku scenariusza to skrypt się sypie.

Probowales tego rozwiazania?

Ad1) Czytałeś Smile
Ad2) Nie zmieniałem nazwy scenariusza.

Szczerze mówiąc to z sensu tych wypowiedzi, wynika, ze jak się nie zmienia nazwy scenariusza to wszystko powinno być ok. 
Czyli zatem mam zmienić nazwę scenariusza w edytorze?
(16-12-2016, 12:23)Koucz napisał(a): Szczerze mówiąc to z sensu tych wypowiedzi, wynika, ze jak się nie zmienia nazwy scenariusza to wszystko powinno być ok. 
Czyli zatem mam zmienić nazwę scenariusza w edytorze?

Prawdopodobnie tak była przyczyna w wersjach 1.5.x, ale właśnie sprawdzam teraz w 1.6.1 i zmiana nazwy pliku nie powoduje złego działania skryptu.

Co do twojego problemu - czy poczekałeś miesiąc od puszczenia pierwszych pojazdów? Te dane w okienku aktualizowane są z pewnym opóźnieniem - w końcu są to dane z ostatniego miesiąca Smile Jeśli City Growth Limiter na pewno w okienku Game Script jest włączony, to powinien działać. Możesz też wstawić nam zapisany save, będzie łatwiej rozwiązać problem.
Sierota pobierał ze strony, zamiast z gry. Już powinno być ok.

Sorry Smile

Załączone pliki
.sav   Coucz Transport, 6 paź 1962.sav (Rozmiar: 616.91 KB / Pobrań: 79)
Każda nowa wersja skryptu jest odczytywana przez grę jako inny skrypt. Niestety OTTD nie daje możliwość posiadania kilku różnych wersji skryptów jak to ma miejsce np. w przypadku newGRF Sad Problemem jest też to, że gra nie informuje gracza o jego nieposiadaniu i konieczności pobrania - trzeba wiedzieć, że do scenariusza jest potrzebny skrypt i jeszcze w jakiej wersji:/ W efekcie w wielu świetnych scenariuszach, które powstały już jakiś czas temu występują różne bugi, z czego najczęściej miasta po prostu nie chcą rosnąć.

Enyłej: Koucz, jak edytujesz posta, to nie kasuj tego co poprzednio w nim napisałeś.
Cześć,

Czy jest możliwość udostępnienia mapy pure ze skryptem tramwajów?Smile. Trochę dziwne, że tego w nim nie ma jak tam tylko o rozbudowę miast chodzi ;Wink.
(07-01-2017, 09:43)Spoyla napisał(a): Cześć,

Czy jest możliwość udostępnienia mapy pure ze skryptem tramwajów?Smile. Trochę dziwne, że tego w nim nie ma jak tam tylko o rozbudowę miast chodzi ;Wink.

Nie każdemu chodzi o rozbudowę miast. Pure, to pure - ma nie być dodatków, czysta mapa z samymi miastami.

Jeśli chcesz mieć możliwość dodawania do scenariusza jakieś dodatki, to w pliku openttd.cfg musisz ustawić:
Kod:
scenario_developer = true
Cześć,

Super, ekstra dziękuję bardzoSmile
(07-05-2013, 19:45)pAter napisał(a): Mapa Polski
Autor: pAter
Wersja mapy: 1.3
Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 r.

Realistyczny teren stworzony został na podstawie mapy wysokości od NASA!

[Obrazek: ZUJTStFm.png] [Obrazek: Z3nLfvvm.png]

[Obrazek: HadFDfVs.png] [Obrazek: unw1oBcs.png] [Obrazek: E3EsVnPs.png] [Obrazek: 1XDgw1ss.png] [Obrazek: Za63ydhs.png] [Obrazek: B5l9xaOs.png] [Obrazek: 8lHw1fms.png]

Pobierz:
-> Mapa Polski (pAter) v1.3 [1024x1024][FIRS]
Wszystkie dodatki dostępne są z poziomu menu gry. Wymagana wersja OpenTTD: 1.6.x.
Uwaga: przed uruchomieniem scenariusza z dodatków online należy pobrać skrypt City Growth Limiter - inaczej miasta nie będą mogły rosnąć.

Lista zmian oraz poprzednie wersje: 1.0, 1.1, 1.2, 1.3.
Fajnie, ale przydały by się większe miasta Smiley33
(13-02-2017, 15:01)ja14n napisał(a): Fajnie, ale przydały by się większe miasta Smiley33

Tobie też się marzy Warszawa od morza do morza? Smiley29
Mam pytanko odnośnie tej mapy.
Czy można w nią zagrać na standardowych pociągach i liniach kolejowych?
(22-04-2017, 23:17)KOWALszefu napisał(a): Mam pytanko odnośnie tej mapy.
Czy można w nią zagrać na standardowych pociągach i liniach kolejowych?

W tym poście dałem linki do wersji ze standardowym przemysłem bez żadnych dodatków oraz z samymi miastami bez przedsiębiorstw. Jednak jeśli chcesz zagrać z przedsiębiorstwami FIRS, to w pliku openttd.cfg musisz ustawić:
Kod:
scenario_developer = true
co umożliwia zmianę dodatków w trakcie gry (po prostu wczytaj scenariusz z mapą Polski, wejdź w menu NewGRF i usuń Polish PKP Set i NuTracks).
Pytanie do autora mapy? Jest możliwość wygenerowania jednego województwa w 1024x1024 albo 2048x2048?
(24-04-2017, 13:26)Hunter3000 napisał(a): Pytanie do autora mapy? Jest możliwość wygenerowania jednego województwa w 1024x1024 albo 2048x2048?

Tak, są 2 możliwości - albo spróbujesz zrobić to sam wycinając odpowiedni fragment z mojej mapy wysokości, a potem za pomocą spatchowanej wersji gry automatycznie postawisz miasta; albo poprosisz mnie o konkretny fragment, z konkretną ilością miast, a ja postaram się to zrobić w mniej niż 2 miesiące, jak znajdę czas Wink
Jeśli mógłbyś i miałbyś czas to poproszę województwo podkarpackie z ważniejszymi miastami (Rzeszów, Jasło, Krosno, Sanok, Stalowa, Przemyśl itp.) z FIRS najnowszym, a ja sam jeszcze sprawdzę własnymi siłami czy dam radę cokolwiek wygenerować, najwyżej poczekam aż ty spróbujesz ogarnąć Wink

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości