Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy Mapa Polski (pAter)
Hmm, któryś GRF użyty przy mapie ma to samo co Polskie budynki? Ograniczenie roku startu do 1950? Bo dla własnych potrzeb (nigdy nie zapełniałem całej mapy torami) edytowałem scenariusz, wywaliłem Polskie budynki, ustawiłem rok na 1918... i kopalnie mają 0 ton produkcji. Tak, wiem, że grzebanie przy grfach powoduje błędy, jestem tylko ciekaw czy ten da się jakoś usunąć.
(14-02-2016, 00:29)Lw25 napisał(a): Hmm, któryś GRF użyty przy mapie ma to samo co Polskie budynki? Ograniczenie roku startu do 1950? Bo dla własnych potrzeb (nigdy nie zapełniałem całej mapy torami) edytowałem scenariusz, wywaliłem Polskie budynki, ustawiłem rok na 1918... i kopalnie mają 0 ton produkcji. Tak, wiem, że grzebanie przy grfach powoduje błędy, jestem tylko ciekaw czy ten da się jakoś usunąć.

A który scenariusz edytowałeś? FIRS? Mogę ci przygotować "czysty" scenariusz z FIRS, bez innych dodatków, albo najlepiej podeślij mi listę NewGRF, które mam wrzucić.
pAter napisał(a):A który scenariusz edytowałeś? FIRS? Mogę ci przygotować "czysty" scenariusz z FIRS, bez innych dodatków, albo najlepiej podeślij mi listę NewGRF, które mam wrzucić.
Tak, Fris. Ale nie wiem czy za mało nie potestowałem, bo na nie ruszanym (tylko ustawienia zmienione) też wydobycie dopiero po chwili ruszyło. Może to kwestia dużej mapy? Dziękuję za propozycję. Posprawdzam to jeszcze. Sprawdzę to lepiej i ewentualnie wtedy poproszę o scenariusz. Wink
W edytorze scenariuszy kopalnie mają 0 ton produkcji, ale po uruchomieniu już mają normalną. Możesz też w edytorze zwiększyć % poziomu produkcji i produkcja od razu skoczy do określonej wartości.
No właśnie 0 miały już po odpaleniu, nie w edytorze.
(14-02-2016, 14:13)Lw25 napisał(a): No właśnie 0 miały już po odpaleniu, nie w edytorze.

To poczekaj miesiąc :)
Tak też zrobię. Przepraszam za wyciąganie takiej głupiej w sumie kwesti. Mój błąd. Wink
Witam ,pamiętam że jakiś czas temu mapa Polski wykorzystywana na serwerze posiadała nazwy kopalni i hut ,był to bardzo ciekawy smaczek do gry ,zważywszy że mieszkam obok tych kopalni i bardzo mnie interesują.

Chciałbym także zapytać o dwa razy większą mapę ,czy jest to możliwe? Albo może mapa samego śląska... Taka moja propozycja.

Pozdrawiam.
(21-02-2016, 00:53)ado2307 napisał(a): Witam ,pamiętam że jakiś czas temu mapa Polski wykorzystywana na serwerze posiadała nazwy kopalni i hut ,był to bardzo ciekawy smaczek do gry ,zważywszy że mieszkam obok tych kopalni i bardzo mnie interesują.

Obecną mapę robiłem prawie od zera (bym mógł używać narzędzi do generowania map od McZapkie) i napisów jeszcze nie przeniosłem. Uznałem, że jest to najmniej istotna rzecz, więc pozwoliłem sobie odpuścić, żeby jak najszybciej opublikować mapę Wink

(21-02-2016, 00:53)ado2307 napisał(a): Chciałbym także zapytać o dwa razy większą mapę ,czy jest to możliwe? Albo może mapa samego śląska... Taka moja propozycja.

W dalszej przyszłości planuję przygotować mapę 2048x2048, ale póki co możesz pograć na mapie McZapkie: http://openttd-polska.pl/showthread.php?tid=1596 (wymiary 2048x2048, przedsiębiorstwa są podpisane, a dzięki skryptowi kolejne przedsiębiorstwa budują się w trakcie gry). Nasze mapy różnią się przede wszystkim terenem, ilością rzek (tam są głębokie koryta rzek) oraz ilością miast (oprócz większych miast, są jeszcze bardzo małe, losowe miasteczka). I z tego, co widzę jest tam ekonomia ECS.
Witam,

Mam pytanie odnośnie rozwoju miast, mianowicie, na starcie gry duże miasta posiadają jakieś dziwne cele w wysokości 40% dla ludzi oraz 20% dla poczty, których nie da się spełnić nijak i przez to miasta nie rosną, natomiast małe wsie mają napisane w swoich oknach, że są zbyt małe, aby posiadały "cele" do osiągnięcia i niestety tych celi nigdy nie otrzymują, nawet gdy ich rozmiar przewyższa rozmiar dużych miast (tych, które na starcie gry były "dużymi" miastami). Np. taki Sopot rozwija się do wielkiej mieściny mającej ponad 4 tysiące mieszkańców a Gdynia i Gdańsk stoją w miejscu.

Najwidoczniej skrypt City Growth Limiter macza w tym palce - da się go usunąć lub zmodyfikować tak, żeby wszystkie miasta go obejmowały i "cele" były możliwe do zrealizowania?

Będę wdzięczny za info, gdyż szykujemy się na LAN party niebawem i chciałbym do tego czasu rozwikłać wszelkie wątpliwości związane z mapą i przygotować ją do zabawy z ludkami, żeby nikt później nie płakał że coś jest źle Smile
@Kovalski
Masz poprzednią wersję scenariusza, gdzie skrypt był po prostu niewłaściwie załadowany. Napisałem o tym wcześniej tutaj. W obecnej wersji, którą możesz pobrać na pierwszej stronie, działa to już właściwie. Ale jeśli chcesz aby nie było skryptu, albo był inny, zawsze możesz go usunąć albo zmienić w edytorze scenariuszy. Co do samych wymaganych przez ten skrypt wartości, zawsze możesz też je zmniejszyć, nawet do zera. Wtedy te procenty będą tylko dodatkową informacją. Te ustawienia, które wybrał pAter nie są jednak wcale trudne i właściwie bardziej urozmaicają grę niż ją utrudniają. Rób jak uważasz, możliwości jest naprawdę wieleSmile Jak co, to dwie strony wcześniej zamieściłem opis innych skryptów.
Aktualizacja mapy v.1.2

Tym razem udostępniam jedynie wersję FIRS. Wpadło sporo poprawek - większość zrobiłem już kilka miesięcy temu, ale nie miałem czasu jej dopracować, aż do teraz. Z tego miejsca chciałbym podziękować użytkownikowi @LaChupacabra, który poświęcił mnóstwo czasu na analizie mapy (i nie tylko) i dyskusji ze mną na temat poprawek. Wiem, że pracował nad własnymi poprawkami, ale niestety jej nie opublikował.

[Obrazek: ZUJTStFm.png] [Obrazek: Z3nLfvvm.png]

[Obrazek: HadFDfVs.png] [Obrazek: unw1oBcs.png] [Obrazek: E3EsVnPs.png] [Obrazek: 1XDgw1ss.png] [Obrazek: Za63ydhs.png] [Obrazek: B5l9xaOs.png] [Obrazek: 8lHw1fms.png]

Pobierz:

-> Mapa Polski (pAter) v1.2 [1024x1024][FIRS+PL]

___

Changelog

Nowe przedsiębiorstwa:

1) Okolice Lublina i południowy wschód Polski

- Zakłady chemiczne w Puławach (zamiast Wapiennika)
- Wapiennik przy Chełmie
- Kamieniołomy przy Chełmie x2, ujściu Sanu do Wisły x2
- Kamieniołomy na Ukrainie przeniesione bardziej na północ
- Cementownia w Chełmie
- Cegielnia w /Lubartowie/ (nad Lublinem)
- Kopalnia gliny pod Biłgorajem
- Fabryka maszyn w Lublinie
- Zakłady chemiczne w Nowej Sarzynie

2) Lwowsko-Wołyńskie Zagłębie Węglowe i Ukraina

- Kopalnia węgla przy Czerwonohradzie x2
- Wapiennik przy /Żółkiewie/ (nad Lwowem)
- Kopalnia gliny pod Lwowem
- Pole naftowe przy Borysławiu

3) Inowrocław i okolice

- Inowrocław razem z Hutą szkła i Złomowiskiem przesunięte
- Wapiennik w Inowrocławiu
- przesunięcie Kamieniołomów oraz Cementowni „Kujawy" bardziej na południe
- Cegielnia „Solbet” w Solcu Kujawskim

4) Porty handlowe

- Port handlowy w Gdyni (+ przestawiony Port rybacki)
- poprawiona i udrożniona Martwa Wisła
- Port handlowy w Gdańsku (+ przestawiony Port rybacki dalej od Portu (z maszynami), ponieważ oba akceptują Opakowania)
- przesunięcie Portu handlowego w Świnoujściu
- udrożniona rzeka Świna
- Port rybacki zamieniony na Port handlowy w Kaliningradzie (+ poszerzenie zatoki)
- Port handlowy zamieniony na Port rybacki w Bałtyjsku
- Port w Szczecinie (+ poprawki w terenie)

5) Boksyt jako miedź i rudy innych metali

- Kopalnia boksytu jako kopalnia miedzi pomiędzy Głogowem, a Legnicą
- Kopalnia boksytu jako kopalnia cynku i ołowiu przy Olkuszu

6) Inne brakujące przedsiębiorstwa

- Zakłady chemiczne w Kędzierzynie-Koźlu
- Zakłady chemiczne w Tarnowie
- Fabryka tworzyw sztucznych w Olsztynie

- Kamieniołomy w okolicach Częstochowy x3
- Kamieniołomy Wyszków (Huta Szkła w Wołominie przesunięta trochę na południe)
- Kamieniołomy z okolic Tomaszowa Mazowieckiego przesunięte bliżej jeziora
- Kamieniołomy w okolicach Olkusza
- Kamieniołomy pomiędzy Kielcami a Radomskiem
- Kamieniołomy na zachód od Zawiercia
- Kamieniołomy z okolic Zgorzelca przesunięte koło Bolesławca
- Kamieniołomy w okolicach Schwedt/Oder (DE)
- Kamieniołomy w okolicach Piły
- Kamieniołomy w okolicach Suwałk
- Kamieniołomy pomiędzy Białymstokiem a Grodnem
- Kamieniołomy na południe od Słupska
- Kamieniołomy w okolicach Stargardu Szczecińskiego

- Kopalnia gliny w okolicach Żar
- Kopalnia gliny w okolicach Żagania
- Kopalnia gliny w okolicach Zgorzelca
- Kopalnia gliny w okolicach Świdnicy
- Kopalnia gliny w okolicach Opola
- Kopalnia gliny w okolicach Skarżyska-Kamiennej
- Kopalnia gliny w okolicach Radomia

7) Wysypiska

Wysypiska przestawione tak, aby należały do mniejszych miast, których rozrost jest ograniczony.

Inne poprawki i ustawienia:

- włączone stocznie i doki (parametry w Industrial Stations Renewal)
- zmieniony wygląd fundamentów (OpenGFX Landscape 1.1.2)
- przejazdy kolejowe budowane przez miasto - wyłączone
- udrożnione rzeki w Gdańsku i Świnoujściu
- brak możliwości fundowania budynków
- fundowanie chaosu - wył.
- wył. CargoDist dla przemysłu
- CargoDist dla pasażerów i poczty - symetryczne
- zmniejszone zyski od pasażerów (dodatek Reduced Passenger Payment)
- wł. skrypt dla miast (City Growth Limiter 6)
- wył. "Algorytm rozmieszczania drzew" (być może ma to jakieś małe znaczenie dla wydajności)
- aktualizacje Polroad
- dodane NuTracks
- dodane Dutch station set (w poprzedniej wersji był tylko zestaw dodatkowy)
- FISH 0.9.2 zamieniony na FISH 2
Obywatel użytkownik LaChupacabra melduje, iż tymczasowo wstrzymał dalsze prace z uwagi na brak jednego, kluczowego elementu, który się jeszcze tworzyWink
(07-10-2016, 19:18)LaChupacabra napisał(a): Obywatel użytkownik LaChupacabra melduje, iż tymczasowo wstrzymał dalsze prace z uwagi na brak jednego, kluczowego elementu, który się jeszcze tworzyWink

Obstawiam, że chodzi o New World Disorder Smile Mam na uwadze fakt, że będzie wtedy istotne to, do którego miasta należy dane przedsiębiorstwo - przy tworzeniu następnej wersji po prostu będę musiał poszperać w moich plikach txt do tworzenia mapy i ustawić odpowiednią kolejność budowy przedsiębiorstw. Kto wie, może przy okazji zrobię FIRS 2? Smile Póki co, musiałem dokończyć i opublikować to, co niemalże skończyłem już chyba w maju...
Nowa mapa na serwerze.

Łaj pAter!? Łaj? Dlaczego to zrobiłeś? Sad
(09-10-2016, 23:52)LaChupacabra napisał(a): Łaj pAter!? Łaj? Dlaczego to zrobiłeś? Sad

Takie były wcześniej ustawienia na serwerze.
Aktualizacja mapy v.1.3
-> Mapa Polski (pAter) v1.3 [1024x1024][FIRS]
Uwaga: przed uruchomieniem scenariusza z dodatków online należy pobrać skrypt City Growth Limiter - inaczej miasta nie będą mogły rosnąć.

Gdyby ktoś potrzebował, to udostępniam też wersję ze standardowym przemysłem bez dodatków oraz same miasta bez przedsiębiorstw.

Changelog:

Miasta
  • zmniejszenie największych miast
  • dodane 3 miasteczka w Austrii: Mistelbach, Hollabrunn, Zwettl-Niederösterreich
Przedsiębiorstwa
  • usunięcie Wysypisk i Przetwórni odpadów
  • zwiększenie ilości ryb w Łowiskach
  • oddalenie od siebie kilku Łowisk
  • zwiększenie produkcji na Polach uprawnych
  • zwiększenie produkcji w Gospodarstwach rolnych
  • dodanie Portu rybackiego na Mazurach i odpowiedniego miejsca na port dla gracza
  • zmniejszenie produkcji na Polach naftowych
  • przesunięcie Pola naftowego Krosno
  • usunięcie Hotelu w Warszawie, w Pradze i we Lwowie
  • przestawienie Hotelu w Międzyzdrojach
  • zwiększenie liczby pasażerów w kilku Hotelach (w górach, nad morzem i na Mazurach)
  • przesunięcie Młyna w Gorzowie Wielkopolskim
  • dodanie Browaru w Czeskich Budziejowicach
  • dodanie Pieca hutniczego w Kieleckiem
  • dodanie Pieca hutniczego przy Częstochowie
  • dodanie Wapiennika blisko Bolesławca
  • usunięcie Huty aluminium w Głogowie
  • usunięcie Pieca hutniczego w Legnicy
  • usunięcie Kopalni boksytu przy Lubinie
  • dodanie Fabryki maszyn przy Lubinie (Polkowice)
  • dodanie Kopalń gliny przy Koszalinie, na Litwie
  • usunięcie Kopalni gliny przy Ostrowie Wielkopolskim
  • zamiana Kamieniołomów na Kopalnię gliny przy Myszkowie
  • dodanie Kamieniołomów x3 w okolicach Siedlec, Białej Podlaskiej i Brześci
  • dodanie Kamieniołomów przy Krakowie
  • zwiększenie produkcji Pogłębiarek
  • przesunięcie Wapiennika w okolicach Słupska
  • dodanie Wapiennika w Czechach (Igława)
  • dodanie Wapiennika na Słowacji (Topolczany)
  • dodanie Wapiennika blisko Oświęcimia
  • dodanie Zakładów odzieżowych w Nowym Targu i oddalenie Gospodarstwa rolnego oraz Fermy owiec
  • dodanie Gospodarstw rolnych x3 blisko Krakowa
  • zwiększenie produkcji na Fermach owiec
  • dodanie Zakładów odzieżowych w Białej Podlaskiej
  • dodanie Złomowisk: Szczecin, Nowy Jiczyn (CZ), Bochnia, Nowa Wieś Spiska (SK)
  • dodanie Kuźni w Orłowej (CZ)
  • dodanie Fabrykę tworzyw sztucznych w Słupsku
  • Ukraina:
    • dodanie Kamieniołomów przy Stryju
    • dodanie Zakładu papierniczego w Stryju
    • dodanie Fabryki tworzyw sztucznych w Stryju
    • dodanie Tartaku w Bieszczadach na Ukrainie
    • zamiana Fabryki mebli na Stolarnię
    • dodanie Fabryki mebli w Samborze
    • dodanie Zakładów odzieżowych w Samborze
    • dodanie Ferm owiec w Bieszczadach na Ukrainie

Ustawienia
  • wyłączenie katastrof
  • zwiększenie mnożnika dofinansowania (subsydia) do x4
  • zmniejszenie nachylenia stoków dla pociągów do 3% i dla pojazdów drogowych do 5%
  • zmniejszenie "mnożnika wagi dla symulacji ciężkich pociągów towarowych" do 3
  • podwojenie kosztów utrzymania pociągów elektrycznych /BaseCosts Mod/
  • samoloty:
    • zmniejszona prędkość samolotów (1/2)
    • zwiększone koszty zakupu samolotów (x4) /BaseCosts Mod/
    • zwiększone koszty utrzymania samolotów (x4) /BaseCosts Mod/
    • zwiększone koszty utrzymania lotnisk /wył. parametru w av8, który je obniżał/
  • transport wodny:
    • zwiększona prędkość statków /FISH/
    • zmniejszenie kosztów usuwania rzek z 512x do 32x (wychodzi koszt ok. 2 mln PLN za usunięcie) /BaseCosts Mod/
    • zwiększenie kosztów budowy i usuwania kanałów 32x (koszt po 1 mln PLN) /BaseCosts Mod/
    • dostosowanie kosztów budowy i usuwania śluz i akweduktów /BaseCosts Mod/
  • NewGRF:
    • aktualizacja Polroad do v36
      • zwiększona pojemność ciężarówek (parametr na "Potrójna")
    • aktualizacja FISH 2 (2.0.3)
  • GameScript - City Growth Limiter:
    • minimalny procent przewożonych pasażerów: 50
    • minimalny procent przewożonej poczty: 25
Kiedy aktualizacja mapy na serwerze?
(06-12-2016, 09:44)Tomasz333333 napisał(a): Kiedy aktualizacja mapy na serwerze?

Od wczoraj jest zaktualizowana. Nie grasz to po co w ogole pytasz?

p.s. pAter ludzie raportujo ze miasta nie rosna wcale

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości