Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy Mapa Polski (pAter)
(05-02-2016, 18:42)LaChupacabra napisał(a): Chodzi o to, że te mniejsze miasta będą całkowicie wymierać, a nie tylko się kurczyć. Zaś po tych, które się skurczą, pozostanie łysa siatka ulic.
Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, żeby miasto nie mogło się skurczyć bardziej niż do początkowej wielkości
(05-02-2016, 22:03)Milek7 napisał(a): Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, żeby miasto nie mogło się skurczyć bardziej niż do początkowej wielkości

Albo, aby poniżej jakiejś minimalnej wielkości wymieranie było zablokowane. Ale pozostaje jeszcze temat pustej siatki dróg - wygląda to mocno średnio. Ciekawym rozwiązaniem byłoby zamiast usuwania budynków, zastępowanie ich takimi o mniejszej liczbie przypisanych mieszkańców.

Co do możliwości modyfikacji skryptów, zwłaszcza pod serwer są jeszcze inne ciekawe możliwościSmile
Np. zapisanie w oknie opowieści informacji o mapie, zasad panujących na serwerze itp. Prawdopodobnie możliwe by było także wprowadzenie podatków, aby majątki firm nie rosły bez końcaWink Coś w tym kierunku działa na hiszpańskim serwerze ttdistas.es
[Obrazek: 13508_Skrypt_Renewed_City.png]

A przy okazji, jak zapisać/spakować poprawnie zmodyfikowany skrypt, aby mógł działać? Dla przykładu spakowany RCG ma 90KB, po rozpakowaniu kurczy się do 75,4KB i taki zostaje po spakowaniu (w WinRAR).


I jeszcze jedno... Kiedy kończysz tą pracę Sander?Smile Gra z tym towarowym cargodistem to jakaś gehenna, naprawdę przydałoby się to zmienić...
No i nadal fail :/ CD psuje całą zabawę gdyż przy rozwożeniu maszyn zaczynają się robić schody. Chupa o tym pisał, ale myślałem, że jaja zaczynają się tworzyć, kiedy rozładowujemy maszyny w szczerym polu i dowozimy samochodami do stacji załadunkowych. Niestety przy użyciu samej kolei bez samochodów występuje ten sam error co z użyciem samochodów :/ Trochę to nie po drodze gdy się che stworzyć łańcuch co ma ręce i nogi.

[Obrazek: 155fail.jpg]

Daje save'a z tej gry spróbujcie połączyć maszyny z wieloma polami naftowymi, CD zawsze do jedności a szkoda bo to psuje zabawę.


Załączone pliki
.sav   SERWER MAPA POLSKI FIRS (nadal zły rozdział maszyn).sav (Rozmiar: 856.83 KB / Pobrań: 62)
(05-02-2016, 23:35)LaChupacabra napisał(a): A przy okazji, jak zapisać/spakować poprawnie zmodyfikowany skrypt, aby mógł działać? Dla przykładu spakowany RCG ma 90KB, po rozpakowaniu kurczy się do 75,4KB i taki zostaje po spakowaniu (w WinRAR).

Wydaje mi się, że zwykły .zip powinien działać - przynajmniej paczki np. z grafikami OpenGFX bez rozpakowywania działają. Tak na marginesie - zamiast WinRARa polecam 7-zip.

@KJ: CargoDist musi być wyłączony dla przemysłu - już wcześniej była o tym mowa Smile Jutro będę miał trochę więcej czasu, więc zajmę się aktualizacją mapy.
Nic nie trzeba pakować, możesz zostawić niespakowane w folderze.
Mam nadzieje pAter ze sie nie obrazisz ale pozwolilem lekko zmodyfikowac mape na wlasna reke

1. Usunięte wysypiska smieci ze spora produkcja na "starcie"
2. Cargodist na towary
3. Szybkosc rozwoju miast zmniejszona z normalnej na małą

Mapa na serwerze.
Zaczynam prace nad NWD Tongue
EDIT: Jest postęp Wink


Załączone pliki Miniatury
   
Jest drobny problem z naliczaniem ludzi. Nie widzę możliwości żeby wykluczyć z liczenia osoby, dla których dana stacja jest tylko przelotowa, a nie początkowa ani docelowa.
Mając więc trzy linie: S2 - S1, S1 - Denfingfield Główny i Denfingfield Główny - Denfingfield. Zakładając pasażera jadącego z S2 do Denfingfield, to zostanie on policzony na wejściu i wyjściu każdej stacji. Czyli po przejechaniu tego jednego pasażera, zostanie doliczone:
Dafinghill City: 2 innercity i 1 intercity
Denfingfield: 1 intercity i 2 innercity
@LaChupacubra: czy taki sposób liczenia może być?
EDIT: Już nie ważne, olśniło mnie że przy połączeniach innercity można liczyć tylko wjazd/wyjazd ze stacji, a nie oba.


Załączone pliki Miniatury
   
Założyłem nowy wątek dotyczący skryptu NWD.
Wrzuciłem aktualizację mapy z FIRSem. Na razie jednak włączyłem skrypt City Growth Limiter.

Zmiany:
- poprawki w ustawieniach (m. in. wyłączenie CargoDist dla przemysłu)
- NewGRF - Reduced Passenger Payment, FISH, av8 oraz aktualizacje Polish Tram i Road Set
- Gamescript - City Growth Limiter 6
- poprawki przedsiębiorstw w okolicach Szczecina
- zmniejszona produkcja Wysypisk do 25% oraz zmiany lokalizacji, by należały do dużych miast
- zwiększona produkcja Łowisk
- zmiana nazw stacji przy Łowiskach i Pogłębiarkach

Do pobrania:
https://www.dropbox.com/s/iwro39849zaw81...L.scn?dl=0

Wersja dla serwera OpenTTD Polska - Mapa Polski FIRS:
https://www.dropbox.com/s/152yrgt7hha0v4...a.scn?dl=0

Zmiany w wersjach STANDARD oraz POLISH SETS nie są pilnie potrzebne, więc kiedy indziej je zaktualizuję.
Werzuce po pracy Smile
Jak to mówi przysłowie: Co nagle, to po diableWink

1.
pAter napisał(a):- Gamescript - City Growth Limiter 6
Skrypt nie działa - trzeba go instalować jeszcze raz w edytorze, inaczej miasta teraz w ogóle nie będą rosły.

2.
pAter napisał(a):- zmniejszona produkcja Wysypisk do 25% oraz zmiany lokalizacji, by należały do dużych miast
To tak nie działa...Smiley26 Produkcja zawsze będzie wynosiła ~1/10 populacji miasta - to ustawienie tutaj nic nie zmienia. Będzie jeszcze gorzej. Wysypiska powinny być przypisane do mniejszych miejscowości, najlepiej takich, które będą miały ograniczone możliwości rozwoju np. Chorzów (otaczające miasta trzeba usunąć i postawić ponownie po dodaniu wysypiska). W latach głębokiej komuny recykling nie miał nawet za bardzo z czego się rozwinąć w Polsce. Te początkowo małe produkcje byłyby w pełni zgodne z ówczesna rzeczywistością.

3.
pAter napisał(a):- poprawki przedsiębiorstw w okolicach Szczecina
Nadal brakuje zakładów chemicznych - te jedyne w Policach to trochę mało. Znacząca produkcja nawozów jest też w Puławach, w Kędzierzynie-Koźlu, Włocławku czy Luboniu. Poza granicami są m.in. w niemieckim Gubinie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemysł_c...y_w_Polsce
http://janecki.pr.radom.pl/surowce/surowc1.jpg - mapa przemysłu chemicznego w Polsce

4.
pAter napisał(a):- zmiana nazw stacji przy Łowiskach i Pogłębiarkach
Ale Jezioro Śniardwy nadal jest Zatoką GiżyckąSmiley36
@LaChupacabra:

Ad. 1. Co to znaczy "trzeba go instalować jeszcze raz w edytorze"? Coś tam grzebałem w trakcie tworzenia mapy, następnym razem będę ostrożniejszy... Ustawić wszystko przed włączeniem edytora i potem już nie ruszać.
Ad. 2. Faktycznie - myślałem, że ustawienie w edytorze 25% da 25% z 1/10 populacji miasta. Co za bezsens.
Ad. 3. Zauważ, że w tych rejonach są Wapienniki, które produkują to samo, co Zakłady chemiczne, jednak potrzebują lokalnych surowców. Nazwa "Zakłady chemiczne" nie ma tu nic do rzeczy, bo w rzeczywistości w zakładach chemicznych przetwarza się chemikalia, a nie je produkuje.
Ad. 4. Meh. Z całego tworzenia mapy na zmianach tych nazw mi schodzi chyba najwięcej czasu.
pAter napisał(a):Ad.1 ...Ustawić wszystko przed włączeniem edytora i potem już nie ruszać.
FAIL. Skrypt i jego ustawienia powinno się ustalać w edytorze, a nie przed jego włączeniem.

pAter napisał(a):Ad.3 ...bo w rzeczywistości w zakładach chemicznych przetwarza się chemikalia, a nie je produkuje.
Ale żeś palnąłSmile
Można przyjąć, że Wapienniki produkują nawozy na bazie soli kamiennej i wapnia. A więc powinny być w okolicach występowania tych złóż. Zakłady chemiczne zaś produkują je z innych, zwykle uzyskanych sztucznie surowców.
(08-02-2016, 22:08)LaChupacabra napisał(a):
pAter napisał(a):Ad.3 ...bo w rzeczywistości w zakładach chemicznych przetwarza się chemikalia, a nie je produkuje.
Ale żeś palnąłSmile

Miało być na odwrót - w grze przetwarzasz chemikalia, a nie je produkujesz, czyli inaczej niż w rzeczywistości.

(08-02-2016, 22:08)LaChupacabra napisał(a): Można przyjąć, że Wapienniki produkują nawozy na bazie soli kamiennej i wapnia.

Ale żeś palnął. Nie można tak przyjąć, bo w grze do Wapienników należy dostarczać kamienie i węgiel.

W przypadku Wapienników w grze jest tak, że wytwarzają i chemikalia, i sprzęt rolniczy (odpowiednik nawozów; swoją drogą w oryginale jest farm supplies i polskie tłumaczenie nie oddaje w pełni sensu, ale ok). Czyli tak, jak powinny działać zakłady chemiczne (ang. Fertiliser Plant...). Z kolei w grze Zakłady chemiczne potrzebują chemikaliów zamiast je wytwarzać.

Spójrz sobie na mapę z łańcuchem przetwarzania Zakładów chemicznych i Wapienników. Zmieniając Wapienniki na Zakłady chemiczne np. w Puławach - odcinamy dostawy surowców do nich (Rafinerie z chemikaliami są daleko; a węgiel i kamienie są praktycznie na miejscu) oraz produktów np. do okolicznych Zakładów metalowych, czy Stolarni. To samo w Kędzierzynie-Koźlu (kamienie są tuż obok, a węgiel na Śląsku). Tworzenie mapy to sztuka kompromisów i czasem trzeba zrobić coś inaczej niż jest w rzeczywistości. Bo tak to bym postawił w jednym miejscu Las, Tartak, Stolarnię i Fabrykę mebli - bo niby po co stawiać stolarnię w drugim mieście, skoro surowce są na miejscu?
Ja wychodze z zalozenia ze jak komus cos nie pasuje to:

a) Moze zmienic
b) Moze to olac
c) Moze zrobić własną wersje samemu

Przypier... sie o detale.
To są całkiem istotne detale. Te łowiska to tak na marginesie, ale np. tylko jeden zakład chemiczny na mapie to już nie tylko moja uwaga, ale również innych graczy. Te wszystkie uwagi piszę po to, aby pomóc pAterowi dopracować jego dzieło. Mogę przygotować potrzebne informacje, zaproponować rozwiązania, ale na pewno nie będę sam niczego zmieniał. Pomysł by robić własną wersję różniącą się kilkoma detalami jest już na całej linii beznadziejny.
Z większością tych uwag chodzi o to, aby można było budować sobie równorzędną firmę na każdej z gałęzi gospodarki; aby nie było tak, że liczyć się mogą wyłącznie firmy zajmujące się pasażerką czy śmieciami, a cała reszta firm i przemysłu robiła za tło.
Z jednym dostępnym zakładem chemicznym, poza ominięciem i nie umieszczeniem na mapie tych, które w rzeczywistości są nawet jednymi z największych w Europie, jest też ten problem, że jeśli ktoś ma dostępne chemikalia i chce produkować z nich nawozy to nie ma wyboru i np. musi wieźć je na drugi kraniec Polski. To może nawet wkurzać, gdy wie się o tym, że tuż niedaleko powinien stać inny równie wielki zakład.

Co do podmieniania ZCh na Wapienniki, to nie jest dobry pomysł. Na te drugie zawsze znajdzie się miejsce, pewnie również w okolicach Puław. Źle myślisz pAter twierdząc, że zakłady chemiczne nie potrzebują chemikaliów, a jedynie je produkują. One je przetwarzają. Teoretycznie poza sprzętem rolniczym powinny wychodzić też chemikalia, ale skoro są one też surowcem, to chyba wiadomo, dlaczego tak się nie dzieje. Niżej dwa cytaty z wikipedii (pierwszy z linka który dałem wyżej):
Wytwórnie kwasu siarkowego zwykle kooperują z zakładami przemysłu nawozów fosforowych, w których jest największe zużycie tego związku
Największym producentem nawozów fosforowych w Polsce są Zakłady Chemiczne Police S.A. w Policach

Z tą solą chodziło mi o to, że wapienniki można by było ulokować również tam, gdzie zamiast wapienia przetwarza się właśnie sól kamienną - również minerał kopalny. Nie byłoby to dosłowne, ale te zakłady są do siebie dosyć podobne - oba wymagają i produkują praktyczne te same rodzaje produktów: minerał + węgiel = chemikalia + nawozy. Taki zakład jest np. w Inowrocławiu, gdzie na mapie w okolicy ciężko jest o sprzęt rolniczy, a gospodarstw jest dosyć sporo. Dobrze by było też przenieść ten wapiennik z Puław w inne miejsce. Koło Stalowej Woli też są znaczące zakłady chemiczne (blisko browaru nad Sanem). Przygotuję może listę z tym gdzie, co i dlaczego warto by było dodać lub zmienić, ale to nie dzisiaj.
Ok, przedstawisz koncepcję zmian i będziemy działać. Poniżej mapa z obecnymi przedsiębiorstwami produkującymi sprzęt rolniczy (kolory zgodne z oznaczeniami w grze) z zasięgiem o promieniu 200 kratek oraz przedsiębiorstwami, które ten sprzęt potrzebują:

[Obrazek: wGRdT6jm.png]

Wersja .xcf z warstwami dla GIMPa tutaj.

Jak widać - całkowicie pominąłem naszych sąsiadów, ale to ze względu braku czasu Wink Na pewno postawiłbym Zakłady chemiczne gdzieś na Słowacji (np. Preszów) i w Czechach (np. Brno i Liberec) - mają dostęp do rafinerii. W Niemczech, gdzie jest trochę kopalni, postawiłbym Wapiennik i może drugi gdzieś na Pojezierzu Lubuskim.

Na górze mapy postawiłbym ze dwie Fabryki maszyn (np. Kowno i Augustów/Białystok?). Potrzebują metalu oraz paliwa, więc trzeba będzie postawić np. Piec hutniczy (jest ruda żelaza, drewno oraz piasek), a paliwo trzeba będzie dowozić najbliżej z Płocka lub Gdańska.

Zostaje Ukraina - brak węgla wyklucza Wapiennik. Metal można dowozić najbliżej ze Stalowej Woli oraz Koszyc, a paliwo z Jasła. Do wyboru więc jest Fabryka maszyn oraz Kuźnia. Z racji trudności z zaopatrzeniem można by było po prostu postawić Kuźnię (?).

Poniżej wizualizacja tych propozycji:

[Obrazek: J5mwGoJm.png]

Edycja: zapomniałem o portach handlowych - już poprawiłem grafiki.
Trochę wyważacie drzwi, w załączniku macie przemysł w wersji dla mojej mapy Polski 2048x2048, w jakimś sprytnym excelowym arkuszu można by podzielić współrzędne przez 2.
Wersja dla ECS, ale przemysł jest podobny.

Niestety mało to czytelne, ponieważ na początku nie dawałem nazw,
ale później już dokumentowałem.

Nie mogę dać załącznika txt, wrzucam tu:
Kod:
# industry list:
# 0 gold, 1 bank, 2 tourist centre, 3 forest camp, 4 water supply, 5 factory, 6 fish, 7 farm, 8 animal farm, 9 tinning, 10 textile,
# 11 fruit plant, 12 brewery, 13 food proc, 14 coal mine, 15 power, (16 bank), 16 sand, 17 glass, 18 chemicals, 19 wells, 20 rigs, 21 oil refinery,
# 22 iron ore, 23 steel, 24 vehicles, 25 ship, 26 forest, 27 sawmill, 28 paper mill, 29 print, 30 furniture
#
# map coords: north, east, south, west,
0,0,-2048,-2048
# probabilities of V,0 and V,1 villages founding and probability of villages V,0 to industry replacement (0...100):
1,15,19
# list of ten industries IDs to be replaced instead of V,0. If a given ID is repeated, it would increase its chance of occurence:
7,8,8,7,7,7,7,11,11,27
# towns: name, size(V S M L), town/city(0 1), lat, long, layout (0...4, 5: game settings)
# objects: name, type(T, Y, N), object name on map (0, 1), lat, long, object type (0, 1,...)
# in case of openttd X Y map coordinates, use -Y -X for lat. and long.
#industry:
#powerplants and powerplant GS Industry Builder strings
.E. Wroclaw,Y,0,-1199,-1419,15
>>>EC Ostroleka:1956:15:20,N,0,-577,-515,0
>>>EC Ostroleka:1956:15:20,N,0,-577,-515,0
>>>EC Lublin-Wrotkow:1976:15:25,N,0,-1180,-320,0
>>>E. Dolna Odra:1974:15:5,N,0,-566,-1937,0
>>>EC Siekierki:1961:15:15,N,0,-870,-633,0
>>>EC Zeran:1954:15:5,N,0,-835,-625,0
>>>EC Pruszkow:1914:15:5,N,0,-877,-680,0
>>>E. Opole:1993:15:20,N,0,-1311,-1244,0
>>>E. Skawina:1957:15:20,N,0,-1565,-880,0
>>>E. Rybnik:1972:15:5,N,0,-1525,-1135,0
>>>E. Siersza:1913:15:25,N,0,-1505,-975,0
>>>E. Belchatow:1981:15:20,N,0,-1166,-990,0
>>>E. Polaniec:1979:15:20,N,0,-1400,-570,0
>>>EC Tychy:1963:15:10,N,0,-1515,-1040,0
>>>EC Bielsko-Biala:1973:15:10,N,0,-1602,-1020,0
>>>EC Bialystok:1910:15:10,N,0,-575,-200,0
>>>EC Elblag:1928:15:10,N,0,-255,-950,0
>>>E. Stalowa Wola:1939:15:25,N,0,-1380,-395,0
>>>E. Targowa:1907:15:10,N,0,-1012,-937,0
>>>EC Rzeszow:1980:15:10,N,0,-1525,-410,1
>>>EC Szombierki:1920:15:10,N,0,-1448,-1045,1
>>>EC Gdynia:1936:15:10,N,0,-164,-1134,1
>>>EC Wybrzeze:1961:15:10,N,0,-187,-1108,1
>>>EC Leg:1978:15:30,N,0,-1530,-817,1
>>>EC Leg2:1988:15:20,N,0,-1530,-817,1
>>>E. Konin:1967:15:40,N,0,-829,-1181,1
>>>E. Detmarovice:1976:15:1,N,0,-1136,-1614,1
.Powerplant Hirschfelde,Y,0,-1246,-1870,15
.Powerplant Kaunas,Y,0,-20,-35,15
# parki przemyslowe
>>>PP Solec Kujawski:2000:5:25,N,0,-600,-1195,0
>>>PP Stargard Szczecinski:1998:5:10,N,0,-500,-1825,0
>>>PP Police:2004:5:15,N,0,-437,-1930,0
# spozywcze
>>>Bacutil:1962:9:10,N,0,-735,-1525,0
>>>"Pekpol":1974:9:20,N,0,-595,-515,0
>>>Pudliszki:1923:9:15,N,0,-990,-1450,0
>>>Indykpol:1991:9:10,N,0,-740,-385,0
>>>Jaroslawskie ZM:1951:9:15,N,0,-1540,-305,0
>>>Animex:1950:9:10,N,0,-1338,-1240,0
>>>Morliny:1995:9:10,N,0,-401,-832,0
>>>Constar:1991:9:15,N,0,-1235,-625,0
>>>Bielmar:1945:9:10,N,0,-1612,-1024,0
.PSS Miastko,Y,1,-307,-1429,9
for PSS Darlowo,D,4,-172,-1549,0
.PSS Darlowo,Y,1,-172,-1549,9
.PSS Kolobrzeg,Y,1,-256,-1706,9
for Rzeznia Nysa,D,4,-1405,-1368,0
.Rzeznia Nysa,Y,0,-1405,-1368,9
.Rzeznia Uzhorod,Y,0,-1975,-386,9
.Rzeznia Opava,Y,0,-1580,-1260,9
.Rzeznia Chociebuz,Y,0,-994,-1972,9
.Rzeznia Szczecin,Y,0,-490,-1895,9
for Rzeznia Krakow,D,5,-1532,-829,0
.Rzeznia Krakow,Y,0,-1532,-829,9
.Z.M. Elk,Y,0,-355,-367,9
.Z.M. Augustow,Y,0,-339,-232,9
.Z.M. Suwalki,Y,0,-268,-243,9
.Z.M. Ilawa,Y,0,-443,-919,9

.Miestar,Y,1,-1534,-642,9

>>>"Spolem":1920:13:10,N,0,-1275,-720,0
>>>Mieszko:1993:13:15,N,0,-1522,-1200,0
>>>"Odra":1946:13:15,N,0,-1280,-1350,0
>>>Hortex:1958:9:10,N,0,-1530,-555,0
>>>Herbapol:1949:13:10,N,0,-1225,-1430,0
>>>PZZ Rzeszow:1948:13:5,N,0,-1550,-442,0
>>>OSM Krasnystaw:1913:13:5,N,0,-1238,-193,0
>>>KSS Lajkonik:1910:13:10,N,0,-1570,-888,0
>>>Farm Frites:1993:13:15,N,0,-137,-1280,0
.Malma,Y,1,-300,-1020,13
.Winiary,Y,1,-828,-1075,13
.Mlekovita,Y,1,-640,-330,13
."Warmia",Y,1,-258,-720,13
.Mleczarnia Augustow,Y,1,-360,-250,13
.Czechy,Y,0,-1543,-1635,13
.Prosciejow,Y,0,-1724,-1414,13

# cukrownie
>>>Cukrownia Gryfice:1948:13:10,N,0,-340,-1800,0
.Cukrownia Kruszwica,Y,1,-706,-1176,13
.Cukrownia Ostrowy,Y,1,-835,-965,13
.Cukrownia Wielun,Y,1,-1175,-1125,13
.Cukrownia Pruszcz Gdanski,Y,1,-235,-1105,13
.Cukrownia Znin,Y,1,-660,-1300,13
.Cukrownia Kluczewo,Y,1,-521,-1835,13
.Cukrownia Chelmza,Y,1,-565,-1123,13
.Cukrownia Sroda,Y,1,-853,-1376,13
# browary
>>>"Kotlin":1945:12:10,N,0,-955,-1300,1
>>>Polmos Bialystok:1928:12:15,N,0,-582,-218,1
>>>ZPO Tymbark:1950:12:10,N,0,-1638,-777,1
.POLMOS Jozefow,Y,1,-845,-685,12
.Polmos Lublin,Y,1,-1149,-317,12
.Browar ZG,Y,0,-948,-1748,12
.Browar Olsztyn,Y,1,-387,-744,12
.Browar Budweiser,Y,0,-1861,-1950,12
.Browar Zywiec,Y,1,-1653,-995,12
.Browar Lubicz,Y,1,-1524,-834,12
.Browar Brzesko,Y,1,-1565,-712,12
>>>Browar Lomza:1968:12:10,N,0,-580,-415,1
>>>Browar Bosman:1992:12:10,N,0,-482,-1924,1
.Browar Ksiazecy,Y,1,-1516,-1041,12
.Browar Namyslow,Y,1,-1210,-1291,12
>>>Browar Warka:1969:12:1,N,0,-986,-597,1
>>>Browar Lezajsk:1972:12:5,N,0,-1480,-355,1
.Browar Dojlidy,Y,1,-593,-210,12
.Browar Lwowek,Y,1,-1209,-1724,12
.Browar Ciechan,Y,1,-644,-703,12
.Pivovar Radegast,Y,1,-1658,-1170,12
.Pivovar Velke Popovice,Y,1,-1520,-1906,12
.Pivovar Perla,Y,1,-1946,-986,12
.Pivovar Pilsberg,Y,1,-1839,-786,12
.Pivovar Harrachov,Y,1,-1315,-1757,12
.Pivovar Hradec Kralove,Y,1,-1476,-1658,12
.Zamecky Pivovar,Y,1,-1806,-1830,12
.Pivovar Holba Hanusovice,Y,1,-1513,-1444,12
.Pivovar Padrubicky,Y,1,-1531,-1685,12
.Pivovar Olomouc,Y,1,-1669,-1375,12
.Browar Lwow,Y,0,-1614,-28,12
.Browar Kowno,Y,0,-40,-62,12
.Weinerei,Y,0,-2002,-1939,12

# metalowe
"Agromet",Y,1,-855,-955,5
>>>Metalchem:1979:5:15,N,0,-1329,-1248,0
>>>ZWAR Lebork:1970:5:10,N,0,-140,-1292,0
>>>Zelmer:1936:5:5,N,0,-1532,-441,0
.Fampa,Y,1,-1272,-1680,5
>>>Zieleniewski:1920:5:15,N,0,-1530,-832,0
.Factory Elblag,Y,0,-258,-947,5
>>>Mesko Koszalin:1949:5:15,N,0,-246,-1605,0
.Factory Poprad,Y,0,-1838,-772,5
.Montokwas,Y,1,-1459,-1041,5
>>>Madro:1970:5:15,N,0,-1520,-828,0
.ZVVZ Milevsko,Y,1,-1718,-1960,5
>>>PIOMA:1960:5:15,N,0,-1110,-899,0
.Dofama,Y,1,-1318,-1636,5
>>>Andoria:1945:5:15,N,0,-1590,-977,0
.ZM Tarnow,Y,1,-1550,-636,5
>>>Fablok:1919:5:1,N,0,-1511,-960,0
>>>Mera Blonie:1953:5:10,N,0,-888,-710,0
.Odlewnia Srem,Y,1,-894,-1425,5
.Studenka,Y,0,-1632,-1214,5

# metalowe, pojazdy
.Factory Jelcz,Y,0,-1230,-1360,24
>>>PaFaWag:1945:24:15,N,0,-1221,-1434,0
.Labedy,Y,1,-1436,-1095,24
.LH,Y,1,-1222,-1424,24
>>>WSM Bielsko:1949:24:0,N,0,-1597,-1012,0
>>>PZL Rzeszow:1937:24:10,N,0,-1550,-445,0
>>>WSK Swidnik:1951:24:10,N,0,-1177,-294,0
>>>FSC Lublin:1951:24:5,N,0,-1158,-315,0
>>>Star:1948:24:0,N,0,-1206,-599,0
.HCP,Y,1,-811,-1434,24
.Poprad Studenka,Y,1,-1846,-778,24
>>>ZSD Nysa:1952:24:0,N,0,-1441,-1340,0
>>>Invest Park:1998:24:0,N,0,-1324,-1619,0
>>>AZNP Skoda:1946:24:5,N,0,-1418,-1833,0


.Ringhoffer,Y,1,-1513,-1973,24
>>>CKD Praha:1927:24:20,N,0,-1523,-1918,0
.Factory Bautzen,Y,1,-1164,-1950,24
.ZNTK Bydgoszcz,Y,0,-572,-1219,24
.ZNTK Luban,Y,0,-1201,-1794,24
>>>Fabryka FSM Tychy:1971:24:20,N,0,-1510,-1030,0
>>>Ursus:1907:24:5,N,0,-870,-656,0

.Stocznia Gdansk,Y,1,-194,-1104,25
.Stocznia Elblag,Y,1,-269,-946,25
.Stocznia Szczecin,Y,1,-475,-1910,25
.Stocznia Krolewiec,Y,0,-94,-740,25
>>>Stocznia Gdynia:1929:25:0,N,0,-146,-1127,0

# chemia
.Stilon Gorzow,Y,1,-715,-1781,18
>>>Chemitex-Celwiskoza:1947:18:15,N,0,-1270,-1700,0
.Moscice,Y,0,-1539,-660,18
.Ch. Fordon,Y,0,-576,-1184,18
.Ch. Kedzierzyn Kozle,Y,0,-1430,-1200,18
.Ch. Oswiecim,Y,0,-1547,-976,18
.Ch. Chorzow,Y,0,-1450,-1048,18
.Ch. Grudziadz,Y,0,-476,-1076,18
>>>Zachem Bydgoszcz:1939:18:10,N,0,-596,-1234,0
>>>OZOS:1967:18:10,N,0,-380,-725,0
>>>Azoty Pulawy:1966:18:10,N,0,-1092,-435,0
>>>Z.Ch.Police:1969:18:0,N,0,-422,-1944,0
>>>Anorganica:1938:18:0,N,0,-1147,-1495,0
>>>NZPO Rokita:1945:18:5,N,0,-1145,-1495,0
>>>FGJ Debica:1939:18:0,N,0,-1133,-540,0
>>>Zaklady Azotowe:1966:18:1,N,0,-740,-1017,0
>>>Zaklady Azotowe Wloclawek:1967:18:2,N,0,-703,-1018,0
>>>OZOS Stomil:1967:18:2,N,0,-397,-742,0
>>>Erg:1947:18:2,N,0,-1517,-526,0
>>>Organika-Sarzyna:1939:18:10,N,0,-1427,-385,0
>>>Sythesia:1928:18:5,N,0,-1527,-1700,0
.Ch. Lowochem,Y,0,-1388,-2037,18
.Ch. PRECHEZA,Y,0,-1732,-1349,18
# drukarnie
.PrintWorks Bialogard,Y,0,-310,-1633,29
.PrintWorks Slupsk,Y,0,-167,-1434,29
.PrintWorks Plaszow,Y,0,-1552,-842,29
.PrintWorks Lodz,Y,0,-1000,-932,29
.PrintWorks Poznan,Y,0,-804,-1453,29
.PrintWorks Koenigsberg,Y,0,-80,-722,29
.PrintWorks Lwow,Y,0,-1590,-25,29
.PrintWorks Martin,Y,0,-1836,-1047,29
.PrintWorks Bialystok,Y,0,-570,-215,29
.PrintWorks Lancut,Y,0,-1526,-385,29
for PrintWorks Zamosc,D,3,-1321,-186,0
.PrintWorks Zamosc,Y,0,-1321,-186,29
.ZD Ostrow Mazowiecka,Y,0,-650,-470,29
>>>Drukarnia Cieszyn:1884:29:15,N,0,-1626,-1112,0
>>>Welpap:1988:29:20,N,0,-280,-725,0
>>>Spindulio Spaustuve:1989:29:20,N,0,-41,-25,0
>>>Normex:1990:29:20,N,0,-204,-1115,0
>>>Intro-druk:1981:29:10,N,0,-254,-1606,0
>>>Drukarnia Szczecin:1991:29:15,N,0,-485,-1930,0
>>>Ina Press:2000:29:10,N,0,-515,-1818,0
>>>OZGraf:1945:29:10,N,0,-372,-727,0
>>>DruckWerke:1920:29:30,N,0,-1945,-1835,0
>>>DruckWerke:1928:29:20,N,0,-997,-1983,0
>>>Tiskarna:1960:29:30,N,0,-1670,-1645,0# papiernie
>>>Zapolex:1990:29:10,N,0,-612,-1110,0
>>>Gryf:1921:29:10,N,0,-652,-700,0
# papiernie
>>>Papirna:1899:7:29,N,0,-1530,-1770,0
>>>Popieriaus fabrikas:1900:28:15,N,0,-120,-55,0
>>>Unipap:2000:28:15,N,0,-1299,-1602,0
>>>Dolnoslaskie ZG:1947:28:15,N,0,-1296,-1581,0
.ZP Klucze,Y,1,-1465,-943,28
.Glucholaskie ZP,Y,30,-1335,-1574,28
.Pleszewskie ZP,Y,1,-970,-1327,28
.Warszawskie ZP,Y,1,-891,-625,28
.Zywieckie ZP,Y,1,-1644,-1006,28
.ZP Myszkow,Y,1,-1421,-982,28
.ZP Krapkowice,Y,1,-1517,-1224,28
.ZP Byczyna,Y,1,-1215,-1188,28
.ZPD Suwalki,Y,1,-283,-256,28
>>>ZCP Kwidzyn:1975:28:20,N,0,-395,-1057,0
>>>ZP Kostrzyn:1954:28:15,N,0,-710,-1930,0
>>>Stora Enso Narew:1990:28:20,N,0,-600,-517,0
>>>Krasnaya Zvezda:1947:28:10,N,0,-860,-17,0
>>>Papiernia Skolwin:1911:28:15,N,0,-460,-1915,0
>>>Starpap:1996:28:20,N,0,-1266,-562,0
>>>IMA Zaklad Papierniczy:1998:28:20,N,0,-135,-1150,0

# tekstylny
.Polska Welna,Y,1,-948,-1717,10
.Chemitex-Elana,Y,1,-600,-1124,10
.T.Lodz,Y,0,-999,-953,10
.T.Pabianice,Y,0,-1027,-965,10
.T.Zgierz,Y,0,-974,-948,10
.T.Zdunska Wola,Y,0,-1051,-1043,10
.T.Tomaszow Mazowiecki,Y,0,-1083,-839,10
.T.Piotrków Trybunalski,Y,0,-1120,-895,10
.Bielbaw,Y,1,-1331,-1512,10
.T.Dzierzoniow,Y,0,-1315,-1492,10
.T.Kamienna Gora,Y,0,-1310,-1621,10
.Kowary,Y,1,-1310,-1621,10
.T.Luban,Y,0,-1208,-1773,10
.T.Kudowa,Y,0,-1418,-1593,10
.ZPB Piast,Y,1,-1335,-1547,10
.T.Walbrzych,Y,0,-1316,-1585,10
.T.Bielsko-Biala,Y,0,-1602,-1036,10
.T.Kety,Y,0,-1577,-985,10
.T.Lomza,Y,0,-562,-429,10
.T.Czestochowa,Y,0,-1296,-1004,10
.T.Lowicz,Y,0,-889,-840,10
.T.Kalisz,Y,0,-815,-1088,10
.T.Stargard Szczecinski,Y,0,-507,-1814,10
.Elblag,Y,0,-248,-935,10
.Roszarnia,Y,1,-215,-612,10
.T.Zilina,Y,0,-1817,-1088,10
>>>Andropol:1907:10:5,N,0,-1600,-973,0
>>>ZZPB:1955:10:15,N,0,-635,-396,0
>>>Sanwil:1980:10:0,N,0,-1607,-265,0
>>>Jitex:1948:10:40,N,0,-1860,-1750,0

.Factory Lodz,Y,0,-1010,-960,5
.Factory Kielce,Y,0,-1130,-600,5
.Factory Zvolen,Y,0,-1992,-995,5
.Factory Ceske Bud.,Y,0,-1876,-1955,5

.Sasino,Y,1,-77,-1285,11
.Pranie,Y,1,-438,-538,11
.Gaj,Y,1,-1569,-852,11
.Farm,Y,0,-770,-1505,11
.Farm,Y,0,-660,-640,7
.Farm,Y,0,-870,-1500,7
.Farm,Y,0,-790,-1630,7
.Farm,Y,0,-660,-1490,7
.Farm,Y,0,-726,-1270,11
.Farm,Y,0,-980,-1400,7
.Farm,Y,0,-1044,-1357,7
.Farm,Y,0,-1266,-1400,7
.Farm,Y,0,-1329,-1357,7
.Farm,Y,0,-1446,-1817,7
.Farm,Y,0,-1507,-1916,7
.Farm,Y,0,-866,-1777,7
.Farm,Y,0,-820,-844,7
.Farm,Y,0,-1266,-800,7
.Farm,Y,0,-1463,-756,7
.Farm,Y,0,-2014,-313,7
.Farm,Y,0,-600,-755,7
.Farm,Y,0,-822,-1010,7
.Farm,Y,0,-266,-1030,7
.Farm,Y,0,-1540,-25,7
.Farm,Y,0,-1988,-455,7
.Farm,Y,0,-499,-2011,7
.Farm,Y,0,-1960,-1777,7
.Farm,Y,0,-1999,-1388,7
.Farm,Y,0,-2020,-622,7
.Farm,Y,0,-55,-125,7
.Farm,Y,0,-66,-635,7
.Farm,Y,0,-971,-1126,7
.Farm,Y,0,-507,-235,7
.Animal Farm,Y,0,-317,-526,8
.Animal Farm,Y,0,-477,-635,8
.Animal Farm,Y,0,-339,-682,8
.Animal Farm,Y,0,-1740,-910,8
.Animal Farm,Y,0,-1785,-911,8
.Animal Farm,Y,0,-1776,-864,8
.Animal Farm,Y,0,-1797,-759,8
.Animal Farm,Y,0,-1872,-741,8
.Animal Farm,Y,0,-1903,-614,8
.Animal Farm,Y,0,-1900,-168,8
.Animal Farm,Y,0,-1925,-72,8
.Animal Farm,Y,0,-1733,-368,8
>>>Kolchoz:1946:7:20,N,0,-43,-778,0
>>>Kolchoz:1947:7:20,N,0,-89,-98,0
>>>Kolchoz:1945:7:30,N,0,-1000,-45,0
>>>Kolchoz:1948:7:20,N,0,-1025,-60,0
>>>Kolchoz:1949:7:20,N,0,-1625,-30,0
>>>Kolchoz:1949:7:4,N,0,-1738,-75,0
>>>Kolchoz:1949:7:10,N,0,-1648,-116,0
>>>Kolchoz:1951:7:8,N,0,-1636,-186,0
>>>Kolchoz:1952:7:10,N,0,-1626,-230,0
>>>Kolchoz:1949:7:8,N,0,-1691,-229,0
>>>Kolchoz:1953:7:15,N,0,-1555,-169,0
>>>PGR:1945:7:80,N,0,-1700,-315,0
>>>PGR:1945:7:70,N,0,-1820,-340,0
>>>PGR:1946:7:20,N,0,-1340,-214,0
>>>PGR:1947:7:8,N,0,-1545,-460,0
>>>PGR:1948:8:10,N,0,-1588,-390,0
>>>PGR:1949:8:15,N,0,-1498,-370,0
>>>PGR:1951:8:10,N,0,-1551,-600,0
>>>PGR:1952:8:30,N,0,-1350,-686,0
>>>Folwark:1921:8:40,N,0,-1360,-825,0
>>>Folwark:1914:8:20,N,0,-1353,-1285,0
>>>PGR:1947:8:50,N,0,-1355,-685,0
>>>PGR:1949:8:40,N,0,-665,-490,0
>>>Folwark:1991:8:60,N,0,-290,-988,0
>>>Winnice:1992:11:40,N,0,-970,-1785,0
>>>PSO:1936:13:30,N,0,-1672,-717,0
.Sady Grojeckie,Y,0,-980,-669,11
.Sady Sandomierskie,Y,0,-1343,-511,11
.Sady Poludnie,Y,0,-2033,-430,11


.Forest,Y,0,-877,-2000,26
.Forest,Y,0,-1466,-456,26
.Forest,Y,0,-1266,-311,26
.Forest,Y,0,-88,-577,26
.Forest,Y,0,-1181,-1800,26
.Forest,Y,0,-920,-10,26
.Forest,Y,0,-620,-20,3
.Forest,Y,0,-30,-188,3
.Forest,Y,0,-1836,-129,3
.Forest,Y,0,-1746,-1000,3
.Forest,Y,0,-1799,-1722,3
.Forest,Y,0,-1276,-668,3
.Forest,Y,0,-348,-428,3
.Forest,Y,0,-152,-1248,3
.Forest,Y,40,-270,-455,3
.Forest,Y,40,-1948,-825,3
>>>Lasy Mazurskie:1904:26:40,N,0,-280,-450,0
>>>Lasy Warmijskie:1905:26:50,N,0,-360,-620,0
>>>Bory Tucholskie:1906:26:30,N,0,-355,-1360,0
>>>L. Drawienskie:1907:26:40,N,0,-510,-1660,0
>>>P.Goleniowska:1908:26:30,N,0,-424,-1880,0
>>>Bory Lubuskie:1906:26:30,N,0,-940,-1860,0
>>>Lasy Sudeckie:1907:26:70,N,0,-1270,-1668,0
>>>L.Rychtalskie:1910:26:40,N,0,-1230,-1268,0
>>>Miedzylesie:1945:26:40,N,0,-1480,-1498,0
>>>Lasy Rudzkie:1951:26:20,N,0,-1520,-1158,0
>>>L.Besk.Slaskiego:1946:26:50,N,0,-1710,-1040,0
>>>L. Gorczanskie:1912:26:20,N,0,-1665,-723,0
>>>L.Birczanskie:1955:26:30,N,0,-1695,-340,0
>>>L.Bieszczadzkie:1953:26:20,N,0,-1760,-317,0
>>>Lasy Gorganskie:1912:26:60,N,0,-1880,-123,0
>>>Lasy Janowskie:1921:26:40,N,0,-1280,-254,0
>>>L.Roztoczanskie:1946:26:40,N,0,-1390,-244,0
>>>L.Ostrowieckie:1909:26:30,N,0,-1294,-574,0
>>>P.Kozienicka:1952:26:40,N,0,-1066,-548,0
>>>Lasy Spalskie:1904:26:40,N,0,-1055,-829,0
>>>Lasy Rogowskie:1954:26:50,N,0,-978,-820,0
>>>Polesie:1921:26:50,N,0,-1122,-112,0
>>>P. Bialowieska:1945:26:60,N,0,-790,-120,0
>>>Lasy Wigierskie:1918:26:20,N,0,-444,-241,0
>>>L. Nadwislanskie:1960:26:50,N,0,-695,-1070,0
.KRZ Poraj,Y,1,-1322,-1022,22
.KRZ Poreba,Y,1,-1392,-965,22
.KRZ Blachownia,Y,1,-1302,-1051,22
>>>KRZ Leczyca:1964:22:10,N,0,-920,-1000,0
.Ore mine,Y,0,-988,-6,22
.Ore mine Gelnica,Y,0,-1893,-645,22
.Ore mine,Y,0,-717,-7,22
.Ore mine,Y,0,-2010,-701,22
.Ore mine,Y,0,-407,-837,22
.Ore mine,Y,0,-644,-2033,22
.Ore mine,Y,0,-2023,-1858,22
>>>Erzbergwerk:1951:22:40,N,0,-1980,-1850,1
.Sand mine,Y,0,-1998,-1297,16
.Sand mine,Y,0,-25,-16,16
>>>OZG Lubin:1961:16:15,N,0,-1111,-1600,0
>>>OZG Polkowice:1963:16:25,N,0,-1077,-1590,0
>>>OZG Rudna:1969:22:35,N,0,-1055,-1615,0
>>>KM Lena:1939:22:20,N,0,-1222,-1677,0
>>>Svensk Ore Mine II:2020:22:0,N,0,-4,-1808,0
.Oil wells,Y,0,-829,-36,19
.Oil wells,Y,0,-1666,-466,19
.Oil wells,Y,0,-1737,-144,19
.Oil wells,Y,0,-1775,-123,19
.Oil wells,Y,0,-955,-7,19
>>>Lukoil1:1991:19:20,N,0,-325,-25,0
>>>Lukoil2:1992:19:30,N,0,-445,-31,0
>>>Lukoil2:1999:19:30,N,0,-800,-32,0
>>>Lukoil2:2002:19:40,N,0,-1032,-72,0
>>>Yukos1:1993:19:20,N,0,-1275,-21,0
>>>Yukos2:1994:19:50,N,0,-1455,-51,0
>>>Yukos3:1998:19:60,N,0,-1998,-373,0
>>>Rosneft:1996:19:45,N,0,-51,-665,0

#tartaki
.Fibris,Y,1,-1633,-280,27
.Sawmill,Y,0,-744,-144,27
.Sawmill,Y,0,-370,-255,27
.Tartak Dolina,Y,1,-1817,-77,27
>>>Tartak Klaj:1951:27:30,N,0,-1540,-810,0
>>>Tartak Tymbark:1952:27:30,N,0,-1640,-756,0
>>>Tartak Wygoda:1914:27:20,N,0,-1830,-35,0
>>>Tartak Pisz:1955:27:10,N,0,-430,-478,0
>>>Sagewerk:1965:27:50,N,0,-1925,-1690,0
.Sawmill,Y,0,-524,-1547,27
.Sawmill,Y,0,-412,-1268,27
.Sawmill Ruciane,Y,0,-420,-536,27
.Pila Bechyne,Y,1,-1770,-1934,27
.ZPD Czaplinek,Y,1,-454,-1590,27
.ZPD Drawsko,Y,1,-456,-1684,27
.ZPD Kalisz Pomorski,Y,1,-520,-1660,27
.ZPD Krosino,Y,1,-338,-1560,27
.ZPD Manowo,Y,1,-300,-1569,27
.ZPD Slawoborze,Y,1,-336,-1698,27
.ZPD Swidwin,Y,1,-385,-1673,27
.ZPD Swierczyna,Y,1,-481,-1581,27
>>>KPPD Szczecinek:1950:27:20,N,0,-393,-1500,0

.Bank,Y,0,-1007,-942,1
.Bank,Y,0,-855,-645,1
#.Shop,Y,0,-854,-641,26

#kopalnie
.KWK Myslowice,Y,1,-1484,-1008,14
.Coal mine,Y,0,-746,-4,14
.KWK Bobrek,Y,1,-1444,-1057,14
.KWK Wirek,Y,1,-1460,-1070,14
.Karvina doly,Y,0,-1602,-1140,14
.Paskov doly,Y,0,-1640,-1180,14
.KWK Julia,Y,0,-1300,-1566,14
.KWK Nowa Ruda,Y,1,-1396,-1518,14
.Coal mine,Y,0,-1461,-1091,14
.KWK Kazimierz,Y,1,-1458,-987,14
.KWK Sosnowiec,Y,1,-1470,-999,14
.KWK Katowice,Y,1,-1466,-1040,14
.Coal mine,Y,0,-1032,-5,14
.Coal mine CB,Y,0,-1897,-1969,14
# wegiel kamienny i brunatny
>>>KWK Walbrzych:1964:14:1,N,0,-1321,-1572,0
>>>KWK Julian:1954:14:1,N,0,-1429,-1051,0
>>>KWK Pokoj:1975:14:15,N,0,-1520,-1024,0
>>>KWK Halemba:1957:14:25,N,0,-1480,-1063,0
>>>KWK Trzebinia:1946:14:40,N,0,-1490,-950,0
>>>KWK Janina:1907:14:10,N,0,-1522,-949,0
>>>KWK Brzeszcze:1908:14:20,N,0,-1565,-980,0
>>>KWK Knurow:1905:14:20,N,0,-1480,-1100,0
>>>KWK Jastrzebie:1962:14:30,N,0,-1566,-1116,0
>>>KWK Moszczenica:1963:14:50,N,0,-1570,-1099,0
>>>KWK Bogdanka:1975:14:20,N,0,-1161,-222,0
>>>KWK Stefanow:2011:14:50,N,0,-1160,-211,0
>>>KWB Turow:1904:14:10,N,0,-1277,-1850,0
>>>KWB Adamow:1960:14:10,N,0,-886,-1170,0
>>>KWB Belchatow:1980:14:15,N,0,-1175,-970,0
>>>KWK Luck:1953:14:20,N,0,-1412,-28,0

# huty
.Huta Cedler,Y,1,-1464,-992,23
.Huta Florian,Y,1,-1455,-1055,23
.Huta Baildon,Y,1,-1455,-1030,23
.Huta Bankowa,Y,1,-1445,-992,23
.Huta Czestochowa,Y,1,-1302,-994,23
>>>Huta Czestochowa:1919:23:20,N,0,-1302,-994,0
.Huta Ferrum,Y,1,-1481,-1026,23
.Huta Zabrze,Y,1,-1462,-1076,23
.Vytopna,Y,1,-1588,-1188,23
.Vytopna,Y,1,-1646,-1119,23
.Huta Ostrowiec,Y,1,-1255,-550,23
.Huta Szczecin,Y,1,-463,-1916,23
.Eisenhutte,Y,1,-899,-1905,23
.Huta Malapanew,Y,1,-1325,-1180,23
>>>Huta Stalowa Wola:1939:23:20,N,0,-1375,-404,0
>>>Huta im. Lenina:1955:23:10,N,0,-1515,-805,0
>>>Huta im. Sedzimira:1989:23:12,N,0,-1515,-805,0
>>>Huta Katowice:1976:23:25,N,0,-1450,-980,0
>>>Huta Warszawa:1953:23:10,N,0,-840,-644,0
# przetworstwo innych rud:
>>>Huta Al. Konin:1966:6:30,N,0,-845,-1180,0
>>>Huta Al. Skawina:1962:6:15,N,0,-1570,-876,0
>>>Huta Glogow:1968:6:30,N,0,-1044,-1644,0
>>>Huta Legnica:1952:6:30,N,0,-1180,-1612,0
# wiertnie
>>>Wiertnia Karlino:1980:20:10,N,0,-288,-1677,0
>>>Platforma Nordic:1965:20:50,N,0,-80,-1910,0
>>>Plat. Baltic1:1970:20:100,N,0,-120,-1700,0
>>>Plat. Baltic2:1974:20:100,N,0,-150,-1900,0
>>>Plat. Baltic3:1985:20:120,N,0,-160,-1850,0
# rafinerie
.Oil refinery,Y,0,-1492,-945,21
.Oil refinery,Y,0,-1585,-1033,21
.Oil refinery,Y,0,-1638,-522,21
.Oil refinery,Y,0,-434,-1110,21
.Oil refinery Gorlice,Y,0,-1651,-585,21
.Oil refinery Kralupy,Y,0,-1474,-1960,21
>>>Rafineria Plock:1964:21:10,N,0,-744,-888,0
>>>Rafineria Gdansk:1975:21:10,N,0,-202,-1088,0

# new cities
>>>Gdynia:1926:-3:0,N,0,-155,-1127,0
>>>Stalowa Wola:1938:-3:0,N,0,-1363,-408,0
>>>Nowa Huta:1954:-3:0,N,0,-1515,-810,0
# gold mines
.Gold mine east,Y,0,-975,-4,0
.Gold mine south east,Y,0,-1887,-996,0
.Zloty Stok,Y,1,-1407,-1475,0
.Gold mine south,Y,0,-2033,-1594,0
.Gold mine west,Y,0,-1403,-2013,0
.Gold mine north,Y,0,-4,-719,0
>>>Amber Gold:2012:15:0,N,0,-60,-790,0
# water supply
.Ujecie Zywiec,Y,0,-1682,-996,4
.Ujecie Krzeszowice,Y,0,-1489,-888,4
.Ujecie Jura,Y,0,-1422,-925,4
.Ujecie Swietokrzyskie,Y,0,-1279,-654,4
.Ujecie Sudety,Y,0,-1298,-1745,4
.Ujecie Polanica,Y,0,-1422,-1556,4
.Ujecie Londek,Y,0,-1460,-1460,4
.Ujecie Praha,Y,0,-1598,-1987,4
.Ujecie Rabka,Y,0,-1686,-841,4
.Ujecie Liptovska Mara,Y,0,-1822,-931,4
.Ujecie Orava,Y,0,-1729,-926,4
.Ujecie Budweiser,Y,0,-1865,-1919,4
.Ujecie Piwniczna,Y,0,-1699,-674,4
.Ujecie Krynica,Y,0,-1722,-642,4
.Ujecie Szczawnica,Y,0,-1733,-743,4
.Ujecie Koszyce,Y,0,-1948,-629,4
>>>Ujecie Wysowa:1921:4:0,N,0,-1712,-512,0
.Ujecie Poludnie,Y,0,-2015,-1876,4
>>>Ujecie Goczalkowickie:1955:4:30,N,0,-1586,-1052,0
>>>Ujecie Dunajec:1935:4:0,N,0,-1614,-689,0
>>>Ujecie Raba:1977:4:20,N,0,-1597,-797,0
>>>Ujecie Sola:2017:4:30,N,0,-1626,-905,0
# turysci
.Spa Hel,Y,0,-113,-1079,2
.Spa Hel,Y,0,-13,-1801,2
.Trzesacz,Y,0,-267,-1784,2
.Karlstein,Y,0,-1563,-2001,2
.Ksiaz Wielki,Y,0,-1312,-1594,2
.Ojcow,Y,0,-1476,-896,2
.'Far East',Y,0,-881,-11,2

#kopalnie piasku
.Kuznica Warezynska,Y,1,-1435,-970,16
.Kotlarnia,Y,1,-1483,-1113,16
>>>Hutki:1933:16:0,N,0,-1453,-932,0
.Czystopole,Y,1,-1174,-1476,16
>>>Trans-kop:1999:16:40,N,0,-950,-400,0
>>>Trans-kop:1999:16:50,N,0,-955,-405,0
>>>Torpol:1995:16:20,N,0,-1865,-490,0
.Leba,Y,0,-88,-1315,16
.Baltijsk,Y,0,-90,-810,16
.Narew,Y,0,-566,-314,16
.Piaseczno,Y,0,-916,-612,16
.Poludnie,Y,0,-1995,-1425,16
.Wschod,Y,0,-1773,-10,16
.Zachod,Y,0,-337,-2015,16
.Polnoc,Y,0,-20,-364,16

#huty szkla
>>>Huta Biaglass:1929:17:10,N,0,-575,-177,0
>>>Huta Marta 2:1996:17:10,N,0,-1200,-110,0
>>>Huta Krosno:1923:17:20,N,0,-1640,-494,0
>>>Huta Jaslo:1967:17:15,N,0,-1640,-494,0
>>>Huta Jozefina:1980:17:0,N,0,-1654,-459,0
.Huta Szkla Zawiercie,Y,0,-1411,-962,17
.Jozefina,Y,1,-1286,-1706,17
.Pienskie Huty,Y,1,-1161,-1821,17
>>>Huta 'Czechy':1961:17:0,N,0,-985,-485,0
.Huta Jablonna,Y,1,-806,-645,17
.Huta Hortensja,Y,1,-1108,-888,17
>>>Huta Irena:1924:17:0,N,10,-676,-1177,0
.Huta Violetta,Y,1,-1442,-1489,17
.Huta Dubeczno,Y,1,-1116,-135,17
.Huta Wymiarki,Y,1,-1062,-1817,17
.Huta Niemen,Y,1,-380,-5,17
.Huta 'Sudety',Y,1,-1397,-1555,17
.Jablonex,Y,1,-1324,-1792,17
.Sklarny Bohemia,Y,1,-1509,-1796,17
.Huta Karolinka,Y,1,-1768,-1152,17

#lowiska ryb
.L.Znamensk,Y,0,-9,-624,6
.L.Baltijsk,Y,0,-9,-624,6
.L.Frombork,Y,0,-9,-624,6
.L.Hel,Y,0,-106,-1103,6
.L.Wladyslawowo,Y,0,-44,-1138,6
.L.Wladyslawowo,Y,0,-44,-1138,6
.L.Leba,Y,0,-51,-1316,6
.L.Ustka,Y,0,-90,-1450,6
.L.Darlowo,Y,0,-112,-1603,6
.L.Kolobrzeg,Y,0,-186,-1728,6
.L.Kamien,Y,0,-198,-1918,6
.L.Miedzyzdroje,Y,0,-378,-1942,6
.L.Svensk,Y,0,-30,-1834,6
.L.Pisz,Y,0,-385,-490,6
>>>Baltyk:1954:6:45,N,10,-55,-960,0
>>>Dalekomorskie:1964:6:35,N,10,-45,-1980,0

#meble
.Wolsztynskie Zaklady Meblowe,Y,0,-899,-1622,30
.Meble Kalwaryjskie,Y,0,-1592,-896,30
.Ikea,Y,0,-1,-1806,30
.Meble Grodno,Y,0,-397,-63,30
.Meble Stryj,Y,0,-1790,-74,30
.Meble Lodz,Y,0,-996,-935,30
.Meble Swarzedz,Y,1,-813,-1411,30
.Calisia,Y,1,-831,-1085,30
.ZPPK Bialogard,Y,1,-296,-1626,30

>>>Black Red White:1991:30:1,N,10,-1383,-285,0
>>>Jitona nabytok:1951:30:1,N,10,-1769,-1891,0
>>>Arklos meble:1998:30:1,N,10,-1165,-1255,0
>>>Drewit meble:1992:30:10,N,10,-1503,-837,0
>>>Fawre meble:2001:30:10,N,10,-200,-1135,0
>>>Devo meble:1980:30:10,N,10,-553,-405,0
>>>Akpol meble:1993:30:10,N,10,-1422,-503,0
Dzięki, na pewno lista przyda się do porównania i ewentualnie do uzupełnienia braków. Nasze mapy trochę się różnią, mamy nieco inną politykę odnośnie stawiania przedsiębiorstw i kopiuj-wklej nie "zadziała".

Poza tym - dyskutujemy w tej chwili na temat głównych ogniw łańcucha przetwarzania w FIRSie i o strategicznym ich rozmieszczeniu (niekoniecznie zgodnie z rzeczywistością).

Edycja: tak się przedstawia w tej chwili sektor maszyn:

[Obrazek: Mzb2WF2m.png]

Na górze mapy postawiłbym Stolarnię - jest tam kilka tartaków. Podobnie w Czechach. Na Słowacji mógłbym postawić Fabrykę maszyn (metal ze Stalowej Woli, paliwo z Jasła; mimo iż pokrywa się z Zakładami chemicznymi, to postawiłbym, ale w innym mieście). Kuźnia we Lwowie - nawet pokryłoby się z potrzebami dla sprzętu rolniczego.

[Obrazek: 8I1ZeG6m.png]

I jeszcze opakowania. Jak widać jest cała masa przedsiębiorstw produkujących opakowania, jednak w przypadku tego towaru, można iść na ilość, a nie tylko okresowość. Co do poprawek, kiedy indziej się zastanowię.

[Obrazek: gby4fkfm.png]

Tutaj wersja .xcf z maszynami i opakowaniami - https://www.dropbox.com/s/l1642t5p2cg3nl...s.xcf?dl=0


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości