Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy Mapa Polski (pAter)
Przyznam szczerze, że mnie trochę załamujecie tymi drogami, bo mogliście mi te sugestie napisać 130 miast temu... Smile Ktoś mi wcześniej zasugerował siatkę 3x3 i tak już poszło... Mogę sprawdzać współrzędne pola, na którym ma stać środek miasta (np. są podzielne przez 4, to będą zgodne z siatką na całej mapie). Jeśli miałbym stawiać te miasta od nowa to wolałbym już zrobić siatkę niż lepsze drogi. Przede mną jeszcze 170 miast, więc muszę podjąć decyzję już teraz.

Co mam robić?
1. Przebudowa 130 miast na "lepsze drogi".
2. Przeniesienie 130 miast zgodnie z siatką 3x3 zgodnie na całej mapie.
3. Przeniesienie ok. 50-60 miast, które stoją blisko siebie na siatkę 3x3.
4. Przebudowa ok. 50-60 miast, które stoją blisko siebie na "lepsze drogi".

Czwarta opcja jest najprostsza, ale właśnie miasta blisko siebie powinny mieć siatkę 3x3. Najsensowniejszą opcją byłaby trzecia, ale pozostałe miasta będzie już łatwo przenieść, więc osobiście jestem za drugą (masochistyczny wybór Wink ).

No i co z tym patchem?
Niech zostanie, jak jest. Siatka jest strasznie sztuczna i zabija inwencję. W Polsce nie buduje się tak miast! Moim zdaniem drogi powinny być losowo.
(29-10-2013, 23:25)pAter napisał(a): No i co z tym patchem?

Skompiluj na windowsie, VC++ express 2008/2010 starczy
Save zrobiony z patchem na oryginalnym ottd dziala

[Obrazek: 994Grethill_Transport_6th_tn.jpg]
pAter zmień wszystkie miasta na jednolitą siatkę 3x3. Jeżeli będziesz chciał zrobić to później np z kolejną wersją mapy to musisz liczyć się z tym że po usunięciu takiego miasta wszystkie przedsiębiorstwa też znikną...
Ja jestem za przeniesieniem wszystkiego na lepsze drogi albo standardowe, bo siatka będzie wyglądać strasznie sztucznie i nudnio. Wiem że to kupa roboty, ale wolę dłużej czekać na mapę, niż żeby była niedopracowana
A według mnie tych miast jest po prostu za dużo na jednej kupie. Sad
Zielonka, Józefów - na cholerę to... Jak sie miasta porozrastają, to i tak wszystko zostanie wchłonięte. Jak ktoś będzie chciał pełen realizm, to puści sobie linię kolejową z Wa-wy do Otwocka i ponazywa stacje pośrednie zgodnie z rzeczywistością.
Dobra, tylko co to sa te lepsze drogi?
(30-10-2013, 10:12)TadeuszD napisał(a): A według mnie tych miast jest po prostu za dużo na jednej kupie. Sad
Zielonka, Józefów - na cholerę to... Jak sie miasta porozrastają, to i tak wszystko zostanie wchłonięte. Jak ktoś będzie chciał pełen realizm, to puści sobie linię kolejową z Wa-wy do Otwocka i ponazywa stacje pośrednie zgodnie z rzeczywistością.
Masz rację, właściwie to na tym etapie również zastanawiam się czy jest sens robić miasta poniżej 25 tys. (a nie 15 tys., jak wcześniej zakładałem - byłoby wszystkich ok. 300). Jak dla mnie, 160-170 miast będzie tak idealnie.

Dzięki @Mama, będę mógł stawiać miasta blisko siebie Smile Więc problem Śląska rozwiązany.

(30-10-2013, 11:36)Sander napisał(a): Dobra, tylko co to sa te lepsze drogi?
Lepsze drogi = podobne do oryginalnych, ale minimalna odległość równoległych do siebie dróg to 2, a nie 1

Co do układu miast... Ja jestem starym TTDowiczem i wolałbym tradycyjny układ dróg w miastach - tak zawsze było ciekawiej, a za małolata to nawet ręcznie drogi poprawiałem Big Grin Fakt, 3x3 jest sporym ułatwieniem ku rozbudowie miast, no ale panowie... to jest Polska, czy możemy tu mówić o dobrym rozwoju miast? Wink Jestem za "lepszymi drogami" i pewnie kilka osób to zmartwi... no ale Polska... Wink
wymyślmy NOWY POLSKI układ miast Smile
pAter wg mnie to jest detal i tak odwaliles kawal dobrej roboty, w ostatecznosci to tez bedzie lekkie utrudnienie i zniechecenie do pasazerki (pompowanie miast) wiec mysle ze moze byc tak jak jest - ewentualnie te lepsze drogi i heja. Jeszcze jedna opcja ewentualnie bedzie poprawienie miast ktore sa w skupiskach (slask, trojmiasto itp) to juz troche mnie roboty Smile Zrob tak zeby jak najszybciej wydac ta mape Big Grin
Pater zrób lepsze drogi wszędzie i jak dla mnie będzie gitara Smile zobacz jak to na mojej mapie wyglądało:

http://www.sendspace.pl/file/92297bba7ad042cefea91c6
Mapka + PKP set + cargodist <3 dawaj !!
Chyba najlepiej dać miasta powiatowe i spokój.
(30-10-2013, 18:26)Rysh napisał(a): Chyba najlepiej dać miasta powiatowe i spokój.

Popieram. Najrozsądniejsze rozwiązanie.
Wtedy Śląsk będzie jedną wielką zlepką miast.
Po prostu zróbcie tak by dało sie grać Wink
Hej hej, mam następujący problem. Pobrałem mapke, wszystko jest okej, tylko nie ma na mapie żadnych przedsiębiorstw produkujących typu las, kopalnie, etc. Nie wiem czy mapka jest jeszcze nie zkończona czy u mnie jest jakiś błąd??

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
(09-12-2013, 22:36)misiakos napisał(a): Pobrałem mapke,

Uuu a skąd? Smile
z tego linku
, po Twojej reakcji widze że to chyba nie ta mapa Smiley29

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości