Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy Mapa Polski (pAter)
Wow.
Nakieruje cię na zasadzie zabawy ciepło-zimno.

Teraz jest bardzo ciepło.
Mam takie pytanie czy da radę zmienić gdzieś nazwy przedsiębiorstw ? Żeby np Rafineria Płock nazywała się Petrochemia Płock, albo stacje paliw były CPN Piaseczno itp. Da się to gdzieś zmienić? Bo tak patrzyłem w edytorze scenariuszy i się tego nie da zmienić i nie wiem gdzie dalej miał bym tego szukać. 

I jeszcze jedna sprawa tak patrząc po województwie Mazowieckim to przydało by się w połowie drogi miedzy Piasecznem i Radomiem tak mniej więcej jest browar dorzucić miasto np. Warka i z dwie plantacje owoców bo ten region w sumie wygląda jak jedna wielka plantacja jabłek.
(25-09-2017, 11:58)Java_1_wawa napisał(a): Mam takie pytanie czy da radę zmienić gdzieś nazwy przedsiębiorstw ? Żeby np Rafineria Płock nazywała się Petrochemia Płock, albo stacje paliw były CPN Piaseczno itp. Da się to gdzieś zmienić? Bo tak patrzyłem w edytorze scenariuszy i się tego nie da zmienić i nie wiem gdzie dalej miał bym tego szukać. 

I jeszcze jedna sprawa tak patrząc po województwie Mazowieckim to przydało by się w połowie drogi miedzy Piasecznem i Radomiem tak mniej więcej jest browar dorzucić miasto np. Warka i z dwie plantacje owoców bo ten region w sumie wygląda jak jedna wielka plantacja jabłek.

Nazw nie da się zmienić - można co najwyżej umieścić napisy nad przedsiębiorstwami, ale w wielu przypadkach to i tak mija się z celem, bo na przestrzeni 70 lat wiele z nich zmieniało swoje nazwy.

Co do plantacji owoców - dwie postawiłem bliżej Piaseczna, ale faktycznie powinienem postawić jeszcze coś bliżej Radomia. Dzięki za sugestię. A i miejscowości Warka nie postawię, bo na mapie są miasta >25 tys. mieszkańców.
Mam prośbę dało by radę wygenerować mapę województwa mazowieckiego? Z góry dzięki.
(07-10-2017, 11:29)Java_1_wawa napisał(a): Mam prośbę dało by radę wygenerować mapę województwa mazowieckiego? Z góry dzięki.

Hej, też mam prośbę...

[Obrazek: 717zmiany_patologiczne.png]

Dałbyś radę?
(07-10-2017, 11:29)Java_1_wawa napisał(a): Mam prośbę dało by radę wygenerować mapę województwa mazowieckiego? Z góry dzięki.

Jeśli znajdę trochę czasu..
witam. Jestem tu nowy i całkiem niedawno odkryłem fascynujący świat openttd Smile O ile ogólnie rozgrywkę opanowałem to mam pytanie dotyczące rozwoju miasta w scenariuszu na tej mapie Polski. Duże miasta nie chcą rosnąć pomimo, że dość mocno rozwijam transport pasażerów i poczty. Liczniki procentowe celów (tzw. trasport goal) ani drgną. Czy muszę dostarczać też inne surowce? W czym jest problem. Z góry przepraszam jeżeli nie trafiłem na dobry wątek
(23-10-2017, 15:01)ironmike napisał(a): Duże miasta nie chcą rosnąć pomimo, że dość mocno rozwijam transport pasażerów i poczty. Liczniki procentowe celów (tzw. trasport goal) ani drgną. Czy muszę dostarczać też inne surowce? W czym jest problem.

Pewnie piszesz o grze offline. Musisz pobrać z dodatków online skrypt City Growth Limiter. Wtedy, jeśli przewozisz z miasta pasażerów i pocztę, wszystko powinno ruszyć. Smile
Dzięki pomogło!
Pozwoliłem sobie trochę przerobić tę mapkę na wersję JGR z wydłużonym czasem gry (rok x 4),
przy okazji poustawiałem koszta aby stanowiły większe wyzwanie.
Aczkolwiek koszty równania terenu obniżyłem, zrobienie wykopu na 1 kratkę powinno być porównywalne z budową tunelu.
Natomiast w górach nawsadzałem kamulców (odpowiednik wieży transmisyjnej, nie da się usunąć), aby ich się nie dało łatwo zrównać.
Brzegu w ogóle się nie da zmienić, bo w JGR można wyłączyć budowanie na wodzie (oprócz stoczni, doków itp).
Datę ustawiłem na 1918.
Zrobiłem trochę dróg, głównie w byłym zaborze pruskim i austriackim.
Porty rybackie (de facto są to przetwórnie) przesunąłem na jeziora w głębi lądu
i zrobiłem trochę poprawek do przemysłu.
Dodałem następujące newgrfy:
Swedish_Houses_Early_Mod-Modified11.1.1 (aby były budynki przed 1950)
600mm narrow gauge nowa wersja
Wired
better bridges parameters (sensowniejsze ceny i prędkości)
Fixes (dodatek do FIRS)
testowa wersja PKP setu 2.0.14
Nowy skrypt do kontroli miast i przemysłu.
Scenariusz, skrypt i PKP set spakowane w załączniku, reszta na bananach.
Mapa nie działa pod Openttd 1.7.1, jedynie pod JGR Patch Pack 0.22.0 lub wyższym!
Tak przy okazji, w JGR można pojedyncze budynki stawiać, fajne jak trzeba miejski przemysł zrobić a brakuje budynków do zastąpienia. Albo jak miasto z 1 kościółkiem, ale ekspansja to za dużo.

EDIT: uaktualniłem mapę podmieniając jeden grf, bo wskutek klimatu umiarkowanego nie działały wioski.

Załączone pliki
.gz   Pater1918JGR.tar.gz (Rozmiar: 1.19 MB / Pobrań: 44)
Mi się podoba...
Spodobała mi się ta mapka, co prawda strasznie ciasno, trudno duże lotniska zbudować bo małe miejscowości typu Baranów mają jakieś ale,
niemniej mapka ma swój urok i zrobiłem nową wersję przeróbki.

Jest nowy lepszy skrypt, nie tylko kontrolujący miasta i przemysł, ale też generujący subsydia, tak więc robienie sieci cargodist zaczyna mieć sens, tudzież łączenie sieci różnych firm.

Zrobiłem też skrawek Szwecji, aby nie było monokultury kutrów i tankowców.

Jest też więcej dróg. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, co prawda na początku końmy niewiele się zdziała, ale zawsze można puścić dorożkę równolegle do budowanych torów jako zapowiedź pociągu albo potem podtrzymanie zainteresowania. W późniejszym czasie można wygodnie rozsyłać zaopatrzenie kopalń itp. Aby nie było za słodko, JGR patch pack robi od czasu do czasu losowa przebudowę 1 kawałka drogi, więc opieranie się wyłącznie na transporcie drogowym to błąd. Ale jako pomocniczy całkiem się sprawdza.

Dołożyłem też Hyperloop.
(08-12-2017, 20:57)McZapkie napisał(a): Jest nowy lepszy skrypt, nie tylko kontrolujący miasta i przemysł, ale też generujący subsydia, tak więc robienie sieci cargodist zaczyna mieć sens, tudzież łączenie sieci różnych firm.

Skrypt może i lepszy, ale za dużo w nim niedoróbek na tą chwilę.
Subsydia niczego nie zmienią w temacie parowania słów sens i cargodist.

(08-12-2017, 20:57)McZapkie napisał(a): Jest też więcej dróg. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, co prawda na początku końmy niewiele się zdziała, ale zawsze można puścić dorożkę równolegle do budowanych torów jako zapowiedź pociągu albo potem podtrzymanie zainteresowania.

Trochę to naiwneSmile Ja używam przedstawicieli handlowych, naganiaczy i czasem roznosicieli ulotek reklamowych - są o niebo skuteczniejsiWink

(08-12-2017, 20:57)McZapkie napisał(a): Dołożyłem też Hyperloop.

Fajny pomysłSmile
Tak z propozycji ,może mapa górnego śląska? Kopalnie ,huty itd. Region bardzo uprzemysłowiony i myślę że zabawa by na nim była ,jeżeli wrąbać w miarę dokładne ukształtowanie terenu ,rzeki i miasta.
(18-12-2017, 20:33)ado2307 napisał(a): Tak z propozycji ,może mapa górnego śląska? Kopalnie ,huty itd. Region bardzo uprzemysłowiony i myślę że zabawa by na nim była ,jeżeli wrąbać w miarę dokładne ukształtowanie terenu ,rzeki i miasta.

... I do tego przemysł FIRS "Stalowa metropolia" Smile  
Ale do tego brakuje jeszcze zaktualizowanej wersji setu PKP.
Są jakieś konkretne zmiany do naniesienia? Jeśli tak to napiszcie PRV do niemca i UDW do mnie.
@pAter, robisz jakąś aktualizację mapy? @LaChupacabra wysłał mi całą księgę zmian.
(03-01-2018, 16:55)niemiec napisał(a): @pAter, robisz jakąś aktualizację mapy? @LaChupacabra wysłał mi całą księgę zmian.

Nie mam czasu. Nie pamiętam czy były jakieś bardzo istotne rzeczy do poprawy na mapie Polski - bardziej na V4 i to właśnie o tej drugiej z nim rozmawiałem jakiś czas temu i na niej chciałem się skupić.
Nowa wersja mapy w wersji "hard". Aktualizacja grf. Tańsze pociągi i warsztaty aut.
Brzeg morza zabezpieczony kamieniami przed "erozją", oczywiście pozostawione miejsca na śluzy/porty itp, ale nie da się zalać morzem Polski.
Na Białorusi są wydajne kopalnie, lasy i pola, symbolizujące zasoby Eurazji, ale odgrodzone kordonem - trzeba zainwestować w podkop.
Drogi doprowadzone prawie do każdej miejscowości.

Załączone pliki
.scn   Poland_pAter_MC_JGR9.scn (Rozmiar: 682.8 KB / Pobrań: 71)
A co wy na to aby zamiast na starcie gry było kilka lini kolejowych które faktycznie były w 1950 roku w polsce ?? Wtedy to by musiał być save a nie scenariusz chyba. No i najlepiej żeby był jakby zarządca torów taki jak np PKP/PLK w dzisiejszej Polsce i że wszystkie firmy mogą po tych torach jeździć ?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości