Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy Mapa Czarnorusi 1024x1024 by Kozak
Siema,
Mimo, że na forum jestem dość świeży, to OpenTTD (a nawet TTD) znam całkiem nieźle.
Z racji tego, że dość często pykam sobie w Armę, a nie widziałem jeszcze podobnego projektu, to wymyśliłem sobie, że odwzoruję mapę Czarnorusi w ramach scenariusza 1024^2 (mimo, że mam techniczną możliwość zrobienia tego w 2048, a nawet wyższych rozdzielczościach - mniam).

*Wrzucę tutaj szybki DISCLAIMER, że nie interesuje mnie militaryzacja Czarnorusi w ramach OpenTTD, pozostawmy to innym grom - chcę po prostu robić biznes na znanej i lubianej przeze mnie mapie.

Do stworzenia mapy.. wykorzystałem oryginalną Bohemiowską heightmapę, którą całkiem przypadkiem znalazłem u siebie na dysku, miasta stawiałem na "pi razy oko" na bazie mapy topograficznej Czarnorusi i własnej wiedzy (nie znam na razie lepszej metody w tutejszym edytorze - jeśli ktoś podsunie mi jak to zrobić dokładniej to z chęcią posłucham).

[Obrazek: Q9MfLnZ.png]

Dla tych którzy o Czarnorusi nie wiedzą nic (bo nie grali w żadną Armę czy DayZ) - jest to teren oparty na niewielkim wycinku Czech - szczególnie interesującym z punktu widzenia rozgrywki bo górzystym i zalesionym. Fabuła Army przenosiła go (już jako pełnoprawne państwo z własną historią) pod Kaukaz i co za tym idzie w rosyjską strefę wpływów, stąd też wyglądem mocno nawiązuje do rosyjsko/białorusko/ukraińsko/bałtyckiej prowincji... z kilkoma większymi miastami.

[Obrazek: gZj4kG3.png]

Jako ramy czasowe scenariusza z początku ustaliłem sobie lata 1922 - 2010 (rok wcielenia fikcyjnej czarnorusi do ZSRR, a po 2010 nic ciekawego chyba nie ma) ale natrafiłem na techniczne trudności z xUSSR (a mianowicie brak wagonów pasażerskich), więc rok startowy został przesunięty do 1924.
I taki setting miałem w głowie budując tę mapę. Zajęło mi to niewiele ponad 6 godzin. Niestety - o ile teoretycznie sporo rzeczy w OpenTTD rozumiem, to nie jestem szczególnie świeży jeśli chodzi o newGRF-y i sensowne ich ustawienia. O ile jeszcze z początku myślałem nad FIRSem, tak najnowsze wersje mapy są go pozbawione (i na razie chcę przy tym pozostać).

[Obrazek: ItrmOyy.png]

Obecne ustawienia newGRF-ów to:
Industrial Stations Renewal 1.0.2
Polroad nr 37 (tragedii nie ma, ale może jest coś bardziej w klimacie i na podobnym poziomie wykonania)
PolTrams v5880M (j.w.)
Polish Building Set v4 (nie jestem z niego zadowolony, chciałbym coś innego na jego miejsce)
OpenGFX+ Landscape 1.1.2
Dutch Stations Addition Set v0.8
Dutch Station Set
xUSSR Railway Set 0.5 (wymienił PKP Seta.. i wprowadził kilka nowych feature'ów, które chyba trzeba trochę zrebalansować)
BaseCosts Mod 5.0
(Fajny byłby jeszcze jakiś newGRF dodający więcej charakterystycznych budynków - latarnie, anteny i płotki mają swój urok ale fajnie by było móc postawić jakiś zameczek.. albo wieżę telewizyjną Wink)

Jeżeli jakaś dobra dusza mogłaby mi polecić coś innego to z chęcią wysłucham każdej krytyki.

No i naturalnie te nieszczęsne ustawienia... Chce móc sobie pograć przyjemnie z kumplem, który niezbyt ogarnia, nie musząc ciągle wysyłać zapomogi ale także utrzymać pewien poziom trudności (żeby mi nie było nudno). Jeśli coś możecie polecić - będę wdzięczny.

Pozdrawiam,

Załączone pliki
.rar   Chernarus1024_v2f.rar (Rozmiar: 738.56 KB / Pobrań: 43)
(22-06-2018, 01:19)Kozak napisał(a): Polish Building Set v4 (nie jestem z niego zadowolony, chciałbym coś innego na jego miejsce)
Total Town Replacement Set (TTRS)?
No właśnie nie bardzo wiem, czy TTRS jest bardziej wschodni od Polish set'a. Ma kilka fajnych budynków ale wydają się być mocno zachodnie.
Łał, mapka dayz, fajnie pogram sobie.
Smuci mnie stwierdzenie, że czarnoruś kojarzy się komuś tylko z mapką DayZ. No ale cóż, Bohemia tak wykalibrowała marketing, aby zbić dobre pieniądze i się wzbogacić - więc nie ma czemu się dziwić.

Dla niewtajemniczonych - mod DayZ dodawał tryb zombie survival na mapie czarnorusi. Oryginalnie gra ArmA (dla której był ten mod) wspierała tylko rozgrywki militarne nastawione na dużą doze symulacji.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości