Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój save
Witam, przedstawiam Wam mój save z openttd. Jeśli mógłbym prosić to powiedzcie mi co mógłbym zrobić żeby usprawnić tutaj transport kolejowy. Z góry dziękuję.

Załączone pliki
.sav   Dobre Miechucino Transport, 8 sty 2095.sav (Rozmiar: 2.36 MB / Pobrań: 108)
Podstawowym problemem są zbyt długie składy w stosunku do wielkości stacji jakie posiadasz, albo skróć składy, albo wydłuż stacje. Taki zabieg powinien usprawnić ruch na Twojej magistrali Wink
Faktycznie, to może pomóc. Jak bardzo je skrócić?
Kupując tabor w oknie lokomotywowni po prawej stronie od pociągu widzisz liczbę, która określa jego długość w kratkach. Staraj się aby pociąg nie był dłuższy, niż stacja tzn. jeśli (przykładowo) stacja ma 5 pól to długość pociągu powinna mieścić się w tej wartości. Pociąg nie mieszczący się na stacji jest dużo dłużej obsługiwany. Ponadto:
- ilość pociągów dobieraj w zależności od produkcji w zakładzie przemysłowym. W kilku miejscach masz po 5-6 pociągów na zakład, gdy wystarczyłyby spokojnie 2. Pociągi oczekujące na załadunek przynoszą straty,
- pod Zawierciem masz korek - pociąg wjechał na ślepy tor i zablokował cały węzeł. Unikaj ślepych zakończeń. Jeśli widzisz, że pociągi nie radzą sobie z odnajdywaniem trasy, stosuj posterunki.
Dziękuję, dziekuje bardzo Wink
Co to jest posterunek? Depot?
Łatwiej Waypoint dodać na trasie i do rozkładu go cyknąć Big Grin
(23-01-2015, 17:06)Mouse napisał(a): Co to jest posterunek? Depot?
Łatwiej Waypoint dodać na trasie i do rozkładu go cyknąć Big Grin
Chyba mówicie o tym samym Wink
(22-01-2015, 17:12)admk napisał(a): Faktycznie, to może pomóc. Jak bardzo je skrócić?
Skróć je do siedmiu pół. Wejdzie Ci wtedy jedna lokomotywa pojedyncza i 13 wagonów lub jedna lokomotywa podwójna i 12 wagonów. Smiley2
(21-01-2015, 08:12)admk napisał(a): Witam, przedstawiam Wam mój save z openttd. Jeśli mógłbym prosić to powiedzcie mi co mógłbym zrobić żeby usprawnić tutaj transport kolejowy. Z góry dziękuję.

Z tego co widzę masz za długie pociągi o 2 wagony. Skróć pociąg ( o te 2 wagony, żeby cały mieścił się na stacji), to skróci czas wyładunku/załadunku. Smiley2

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości