Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Logo naszego forum
Witam,
Czy jest ktoś chętny podjęcia się zaprojektowania/narysowania logo dla naszego forum? Jeśli tak to napisz/umieść swoją pracę w tym temacie. Z pośród wszystkich pomysłów wyróżnimy jedno logo i umieścimy je na górze strony.
Nie jestem grafikiem, ale wyskrobałem coś takiego:

Wersja pierwsza:
[Obrazek: 911logo_test.png]

Wersja druga:
[Obrazek: 804openttd_test.png]

Tutaj wersje już na forum:
wersja 1:
[Obrazek: 493forum_logo2.png]

wersja 2:
[Obrazek: 669forum_logo1.png]
Takie tam... Narysowane za namową Rysh'a, w przerwie na kawę... Tongue
Powinno pasować. Trzeba by tylko zmienić w CSS-ach min-width na 1000px.

[Obrazek: 288openttd_header.jpg]

P.S.
Logo, jako logo, nie uległo zmianie. Jego bym nie ruszał - jest OK.
Zaprojektowałem wyłącznie background, dopasowany do loga i aktualnej pory roku.
Zaczekajcie jeszcze na mnie z wynikami, ja tez postaram sie cos wyskrobać Smile A i tylko jaką wysokość i szerokość w pixelach ma ten panel górny na logo?
Póki co jest to wersja tymczasowa, do czasu ogłoszenia wyników - zwykły napis odstrasza lekko. Smile
(05-12-2011, 16:38)Rysh napisał(a): ...zwykły napis odstrasza lekko. Smile

Ale za to jest czytelny i zrozumiały już na pierwszy rzut oka. Wink

No to mi takie coś udało się zrobić Smile
[Obrazek: 421logo.png]
a tu wersja transparent jakby były jakieś problemy. ( tło nie jest białe tylko przezroczyste, to się pokazuje w programach jak gimp czy photoshop.)
[Obrazek: 826logotrans.png]
@Czajnikowiec, Twoje też mi się podoba. Ale chyba bardziej do wersji zimowej pasuje logo Tadeusza, ale w letniej jak najbardziej zawita, chyba że Tadeusz stworzy również wersję letnią i pustynną - to będziemy wybierać lepsiejsze Wink
Gdyby lokomotywa z logo Czajnikowca nie była przeźroczysta, tylko miała jakieś tło, to po drobnych poprawkach dałoby się połączyć to logo z moim background'em.

A co się stało z panelem kierującym do najnowszych wersji OTTD?
Mnie w takim układzie mniej sie podoba. Ale ok. Smile
[Obrazek: 121logo.png]
[Obrazek: 945logotrans.png]
(06-12-2011, 15:25)TadeuszD napisał(a): A co się stało z panelem kierującym do najnowszych wersji OTTD?
Niebawem wróci na swoje miejsce Wink

Połączony Czajnikowiec + Tadeusz Tongue
[Obrazek: 596czaj_tad.png]
Pisząc "jakieś tło" miałem na myśli wypełnienie konturu lokomotywy, np. na biało. Wink Choć takie pełne zdjęcie lokomotywy też nie wygląda źle.

Jedyne, co trzeba by zrobić, to poprawić kontrast. Nowe logo wypada nieco za mdło na tle mojego background'u. Czajnikowiec musiałby nieco podciągnąć nasycenie kolorów i pogrubić "kreskę" loga, a ja jutro spróbuję zmniejszyć kontrast tła.
I zmienić zdjęcie Siódemki, bo ja widzę, zdjęcie robione w nocy przy świetle jarzeniowym. Taka moja propozycja. Nie umiem sobie przypomnieć numery Siódemki, która przeszła NR w Krakowie i wyjątkowo została pomalowana na zielono.
Na tym tle napis jest slabo czytelny, tak samo jak motyw flagi
Zmieniłem trochę kontrast. Jest lepiej.
Jednak na mój gust całość jest za bardzo przeładowana elementami graficznymi. Trzeba się zdecydować - albo lokomotywa w logo, albo pociągi w tle. Jedno z drugim lekko się gryzie. Wieczorem spróbuję jeszcze wygenerować trochę bardziej neutralny zrzut z OTTD (np. już bez tych pociągów).

[Obrazek: 784openttd_header2.jpg]
Moja propozycja: wywalić lokomotywę tą z za napisu OPENTTD i zostawić napis + kreski/flaga. Powinno ładnie się komponować z tłem.
Wersja biała i czarna
[Obrazek: 194logotrans.png]
[Obrazek: 106logo2_trans.png]
a ja mam pytanie, bo widzę ze logo oscyluje tylko w okół koleji , a co z transportem samochodowym, powietrznym i morskim, przecież nie wyparowały
Ja do logo TadeuszD dodałbym drogę z pojazdami i przelatujący samolot i gotowe Wink
Jako logo może być animowany gif? Wtedy jakoś zrobiłoby się, jak wszystko się porusza. Lub jakoś upchać wszystkie środki transportu.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości