Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolej Polish PKP Set v2.0
Nie wiem czy śmietnik, zresztą nie wiem czy komuś przeszkadza "ruch" na forach internetowych (leszy ruch niż grób i duch).
Frontier kursy co drugą środę o godzinie 18:35 Wink
Cytat:Frontier kursy co drugą środę o godzinie 18:35 [Obrazek: wink.gif]

Cena 100 zł* za godzinę**?

* cena netto
** godzina lekcyjna = 45 min
Dzień dobry
Jestem nowym-starym użytkownikiem forum, niektórzy mogą mnie pamiętac jako Sergiusz1305.
Z góry chciałbym przeprosc za moje wczesniejsze zachowanie, ale kazdy z nas był dzieckiem, no nie?
W każdym bądź razie, chciałbym zapytac o to, czy mozna pomóc w rysowaniu pojazdów do PKP seta.
Mam mały staż w rysowaniu do TTD - robiłem samoloty do  deweloperskiej wersji World Airlines Set.
i - nie przychodzę z niczym! Mam ze sobą ręcznie narysowanego ET22, gdyż takiej lokomotywy nie ma jeszcze w secie.
Mam ją w dwóch wersjach, jedna mniejsza druga większa:
[Obrazek: et2210.png]
(sorki ze takie malutkie Sad )  
chciałbym tylko poznac waszą opinię - czy jest ok, i powinienem narysowa wszystkie  spritey, czy powinienem coś poprawi  czy wogóle - zostawic to "profesjonalistom".
Chciałbym tylko napomnąc, że myslę, ze moglbym pomoc w rysowaniu nie tylko PKP seta, ale tez innych polskich Setow Smile

Sergiusz aka Whatever.

PS. jakby ktos chcial zobaczyc to dam tutaj jeden z wyzej wsponianych samolotow, oto przed wami Boeing 787-9 Vietnam airlines:

[Obrazek: b787-910.png]

PS.2 ojoj ET22 już zotsał zrobiony.... mały fail, lecz zajmę się czymś innym, mianowicie ET05 - przejrzałem powierzchownie cały wątek PKP seta i chyba nie było mowy o tej lokomotywie Big Grin
Ok, ET05 zrobiony.
jako że lokomotywa nie była wykorzystywna w barwach PKP (troszkę się kłóci z nazwą setu, ale mniejsza) lecz u prywatnego przewoźnika, za datę jej wydania wydaje mi się że powinien zosta uznany rok zakupu lokomotywy przez polskie przedsiębiorstwo.
Ewentualnie mogę doryswa malowania Czechosłowackie - ale to już mija się całkowicie z założeniami setu.
[Obrazek: et0510.png]
Mam nadzieję że się Wam spodoba

-Sergiusz aka Whatever.
(30-10-2018, 22:48)Whatever. napisał(a): Ok, ET05 zrobiony.
jako że lokomotywa nie była wykorzystywna w barwach PKP (troszkę się kłóci z nazwą setu, ale mniejsza) lecz u prywatnego przewoźnika, za datę jej wydania wydaje mi się że powinien zosta uznany rok zakupu lokomotywy przez polskie przedsiębiorstwo.
Ewentualnie mogę doryswa malowania Czechosłowackie - ale to już mija się całkowicie z założeniami setu.
[Obrazek: et0510.png]
Mam nadzieję że się Wam spodoba

-Sergiusz aka Whatever.

https://openttd-polska.pl/Thread-Kolej-P...3#pid16023
Hmm nie lepiej jakby była odrobinę jaśniejsza? Moja propozycja tego malowania dla ET21 wygląda tak.

(16-10-2018, 12:25)TadeuszD napisał(a): Optuję za wydzieleniem całej dyskusji o secie Hunter'a3000 do jakiegoś odrębnego wątku. Śmietnik na całą stronę się tu zrobił... Sad
Rozmowę można przenieść do wątku o dodatkowych konstrukcjach, który wcześniej założyłem.

Co do korzystania z moich rysunków to można je modyfikować do woli.
Trochę mnie nie było tutaj i za ten czas niestety nie skończyłem ED161.
(01-11-2018, 13:11)Walter Novotny napisał(a): https://openttd-polska.pl/Thread-Kolej-P...3#pid16023
Hmm nie lepiej jakby była odrobinę jaśniejsza? Moja propozycja tego malowania dla ET21 wygląda tak.

(16-10-2018, 12:25)TadeuszD napisał(a): Optuję za wydzieleniem całej dyskusji o secie Hunter'a3000 do jakiegoś odrębnego wątku. Śmietnik na całą stronę się tu zrobił... Sad
Rozmowę można przenieść do wątku o dodatkowych konstrukcjach, który wcześniej założyłem.

Co do korzystania z moich rysunków to można je modyfikować do woli.
Trochę mnie nie było tutaj i za ten czas niestety nie skończyłem ED161.
[Obrazek: et0511.png] 
Może i jaśniejsza jest lepsza
(01-11-2018, 13:11)Walter Novotny napisał(a): Trochę mnie nie było tutaj i za ten czas niestety nie skończyłem ED161.
DART by się przydał...
Od dawna tez proszę o narysowanie ED74. To o tyle wdzięczna jednostka, że historycznie występowały zarówno w malowaniu PR oraz PKP IC. Z przyjętego wzoru wynika, że "Edyta" powinna mieć 42,8 jednostek długości. Zaokrąglając, wychodzi 11+10+10+11.
TadeuszD jakby mi się udało stworzyć dodatkowe malowania do ED72, EN71 i EN57 była by możliwość dodać je do Pkp setu?
Nie, poproszę DARTa lub ED74.
(15-12-2018, 12:36)TadeuszD napisał(a): Nie, poproszę DARTa lub ED74.
 Przez notoryczny brak czasu nie ma kiedy tego ruszyć. Szczególnie, że w ED161 wagony środkowe też są kilku rodzajów...
ED74
http://uploadfile.pl/pokaz/1582490---ar8l.html
DART
https://uploadfile.pl/pokaz/1582492---kgea.html

Ciekawostka: EX Odra 2
https://youtu.be/wz_4l5btlQ8?t=682
Czemu nie mam ED250 i SU160?
(06-04-2019, 19:50)Mikołaj napisał(a): Czemu nie mam ED250 i SU160?

Pewnie dlatego, że używasz wersji oficjalnej. Te pojazdy są tylko w wersji testowej: https://dev.openttdcoop.org/projects/pkpset/files
(13-04-2019, 14:37)TadeuszD napisał(a):
(06-04-2019, 19:50)Mikołaj napisał(a): Czemu nie mam ED250 i SU160?

Pewnie dlatego, że używasz wersji oficjalnej. Te pojazdy są tylko w wersji testowej: https://dev.openttdcoop.org/projects/pkpset/files
Aha, to dlatego
Czy jest możliwe żeby wagony BHP od roku 2004 były niebiesko zółte?
(23-04-2019, 22:53)Mikołaj napisał(a): Czy jest możliwe żeby wagony BHP od roku 2004 były niebiesko zółte?
A narysujesz to? :p

Od dawna nie zaglądałem na forum, ale mam teraz taką sytuację, że mogę wygospodarować czas, więc pomyślałem, że skoro dużo korzystałem z PKP Setu, to spytam, czy mógłbym jakoś pomóc. Nie kodowałem do tej pory GRFów, ale pomyślałem, że mogę spróbować.
Też dawno tu nie zaglądałem. Sad
Jakby ktoś chciał wspomóc PKP Set, to kila postów wyżej jest DART i ED74 od Waltera, które można dokończyć rysować.
(06-07-2019, 22:30)TadeuszD napisał(a): Też dawno tu nie zaglądałem. Sad
Jakby ktoś chciał wspomóc PKP Set, to kila postów wyżej jest DART i ED74 od Waltera, które można dokończyć rysować.

Chętnie się tym zajmę.

A, swoją drogą, zapomniałem wspomnieć, że testowa wersja ma kilka bugów związanych z refitem. Ygreki nie mają możliwości wyboru malowania IC jak nie ma podpiętego nowszego wagonu (to może być ficzer, nie bug, ale wolę wspomnieć), Część restów nie pokazuje malowania IC domyślnie współcześnie, tylko stare, czerwone. I są jakieś problemy z refitem cystern. Nie mogę dać polecenia cysternom, żeby zmieniły ładunek, ale mam wrażenie, że to zależy od lokomotywy.
(08-07-2019, 06:21)Lw25 napisał(a): Ygreki nie mają możliwości wyboru malowania IC jak nie ma podpiętego nowszego wagonu (to może być ficzer, nie bug, ale wolę wspomnieć)
To jest ficzer. Smile W składach IC Ygreki automatycznie zmieniają barwy na IC, nie ma możliwości zrobienia tego ręcznie.

Cytat:I są jakieś problemy z refitem cystern. Nie mogę dać polecenia cysternom, żeby zmieniły ładunek, ale mam wrażenie, że to zależy od lokomotywy.
Refit cystern jest możliwy tylko w warsztatach, nie mają auto-refitu.
(10-07-2019, 19:34)TadeuszD napisał(a):
(08-07-2019, 06:21)Lw25 napisał(a): Ygreki nie mają możliwości wyboru malowania IC jak nie ma podpiętego nowszego wagonu (to może być ficzer, nie bug, ale wolę wspomnieć)
To jest ficzer. Smile W składach IC Ygreki automatycznie zmieniają barwy na IC, nie ma możliwości zrobienia tego ręcznie.

Cytat:I są jakieś problemy z refitem cystern. Nie mogę dać polecenia cysternom, żeby zmieniły ładunek, ale mam wrażenie, że to zależy od lokomotywy.
Refit cystern jest możliwy tylko w warsztatach, nie mają auto-refitu.

Dzięki. Btw, ponieważ Bautzeny60 czy Gosy76 jak wszystko co nie było klepane przez 40 lat w PaFaWagu dosyć szybko wyleciały na złom (nie znam ich DSU, ale chyba nawet 1P5 nie dożyły), może warte rozważenia jest wprowadzenie dla Bautzenów60 refitu na 113A?
A będą jakieś nowe dieselowskie pociągi?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości