Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolej Polish PKP Set v2.0
O to genialna informacja. Po prostu ten dodatek kreuje trendy i wyprzedza rzeczywistość, tworzy rozwiązania nieistniejących problemów itd.
Robi ktoś coś z cysternami? Bo się ta to wziąłem, ale nie chcę robić dubli.
(19-12-2017, 12:24)McZapkie napisał(a): Robi ktoś coś z cysternami? Bo się ta to wziąłem, ale nie chcę robić dubli.

Z innych cystern to mam jedynie zrobiony rzut boczny zacns o pojemności 87m3.
Jeśli uważasz, że jest ok to możesz dorobić inne rzuty.
[Obrazek: 735zacns_87_bok.png]
Rysować cokolwiek to będę mógł najszybciej za miesiąc a chciałbym ulepszyć Impulsa i Elfa oraz zrobić ED161 i inne ponapoczynane rzeczy.
Czy przyda się w 2007 roku EZT jadący 160km/h i zabierający 194 pasażerów?
ED74
[Obrazek: 194ED74.png]
Taki wygląd dla niego jest ok?
(28-12-2017, 15:52)Walter Novotny napisał(a): Czy przyda się w 2007 roku EZT jadący 160km/h i zabierający 194 pasażerów?
ED74

Kilka kosmetycznych szczegółów jest do poprawy moim zdaniem, między innymi trzeba trochę zaokrąglić czoła, bo są zbyt kanciaste, a za mało garbate. No i przy okazji ED74 nie od razu miały na burtach logo PKP Intercity, na początku było to PKP Przewozy Regionalne. Jeśli mógłbyś udostępnić sprite'y na szablonie, to mógłbym Ci w tym pomóc.

PS Sprawdzałeś wymiary sprite'ów? Nie jest za krótki?
PPS Cysterna Zacns wygląda w porządku, można tylko popracować nad logo GATX, żeby było nieco gładsze.
(28-12-2017, 16:08)101ksl napisał(a):
(28-12-2017, 15:52)Walter Novotny napisał(a): Czy przyda się w 2007 roku EZT jadący 160km/h i zabierający 194 pasażerów?
ED74

Kilka kosmetycznych szczegółów jest do poprawy moim zdaniem, między innymi trzeba trochę zaokrąglić czoła, bo są zbyt kanciaste, a za mało garbate. No i przy okazji ED74 nie od razu miały na burtach logo PKP Intercity, na początku było to PKP Przewozy Regionalne. Jeśli mógłbyś udostępnić sprite'y na szablonie, to mógłbym Ci w tym pomóc.

PS Sprawdzałeś wymiary sprite'ów? Nie jest za krótki?
PPS Cysterna Zacns wygląda w porządku, można tylko popracować nad logo GATX, żeby było nieco gładsze.

[Obrazek: 386ED74.png]
Hmm rzeczywiście środkowe mają mieć długość 10 a nie 9. Kiedy rozpoczęto przemalowywanie znaczków PKP PR na PKP IC?
ED74

"Edyta" miała być w secie od samego początku, tyle że nikt nie podjął się jej narysowania. Przynajmniej do tej pory... Big Grin
Moim zdaniem kolor czerwony powinien być bardziej buraczkowy, zbliżony do malowania EN57 PR.

Jakie są długości poszczególnych członów, bo na Wiki jest tylko długość całkowita 80,33m?
(28-12-2017, 20:14)TadeuszD napisał(a):
ED74

"Edyta" miała być w secie od samego początku, tyle że nikt nie podjął się jej narysowania. Przynajmniej do tej pory... Big Grin
Moim zdaniem kolor czerwony powinien być bardziej buraczkowy, zbliżony do malowania EN57 PR.

Jakie są długości poszczególnych członów, bo na Wiki jest tylko długość całkowita 80,33m?
Paletę kolorów wziąłem z EN57 dostępnego już w secie.

"Rozstaw osi skrętu wózków 18 000mm"
Czyli wychodzi to mniej więcej tak:
[Obrazek: 59674.png]
(28-12-2017, 21:03)Walter Novotny napisał(a): "Rozstaw osi skrętu wózków 18 000mm"

Czyli środkowe człony 10, końcowe: 11.
Skoro kolorystyka wzięta z kibla, to OK. Na innym monitorze wydawała mi się zbyt jasna...
(10-11-2017, 13:00)TadeuszD napisał(a): Wracając do ciągnika ASF, to ma on pewien potencjał. W ramach testów przerobiłem np. wszystkie parowozy, żeby podpięte pod ASF-a stawały się kompletnie "martwe" - zero mocy, zero kosztów i zero efektów dymu. Dzięki temu można sobie bezkosztowo chomikować nieużywane lokomotywy w depocie, a gdy zaczynają przeszkadzać to wysłać je do "rezerwy długoterminowej" na tory odstawcze
Spokojnie możesz te switche wywalić.
Okazuje się, że każdy pojazd zatrzymany gdziekolwiek nie generuje żadnych kosztów.
Dla niektórych to stwierdzenie jest pewnie mało odkrywcze, ale ja "całe życie żyłem w błędzie" myśląc, że tylko zatrzymane w depocie nie generują kosztów.
A tymczasem zatrzymane poza depotem też nie generują kosztów.

Ale ciągnik zostaw. Bajer z przeźroczystością jest fajny do ustawienia "luźnych" wagonów. Tylko przedłuż żywotność do 40 lat aby nie spamowało komunikatami że stary.

Natomiast przydałby się opcjonalny switch do blokowania podpinania pod lokomotywy PKP (z wyjątkiem tego ASF) wagonów z innych setów.
Obecnie problematyczne jest łączenie tego setu z innymi. Np. czeski set ma droższe lokomotywy ale tańsze wagony i bezkosztowe.
Chciałbym widzieć oba sety na mapie, ale takie opcjonalne ograniczenie by się przydało. Wystarczy same lokomotywy tak ograniczyć.
Wagony można dołączać, bo jest to mało opłacalne.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości