Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak dodać/zmienić dodatek w istniejącym scenariuszu
#1
   
Na wstępie zaznaczę, że ograniczenie niepozwalające na swobodne majstrowanie przy dodatkach nie występuje w grze bez powodu. Czasami dodanie lub usunięcie jakiegoś dodatku potrafi sprawić, że dalsza gra będzie niemożliwa lub pozbawiona sensu z powodu błędów. Ogólnie jednak - wbrew lokalnym wierzeniom i zabobonom - dodawanie innych, kolejnych newGRF w większości przypadków nie powoduje żadnych komplikacji. Zmiany można wprowadzać zarówno w edytorze scenariuszy jak i już w trakcie gry.
Co do zasady, nie powinno się usuwać ani podmieniać dodatków, które są aktualnie używane w grze (np. jeżdżące samochody), zwłaszcza tych z koleją, pojazdami bądź przemysłem.

Krok po kroku:
1. Wyłącz grę (jeśli masz włączoną).
2. Znajdź i otwórz (np. w notatniku) plik konfiguracyjny gry openttd.cfg - w Windowsie znajduje się w Dokumentach w folderze OpenTTD.
3. Znajdź linię scenario_developer = false i zamień false na true.
4. Zapisz zmiany.

5. Możesz dodawać i usuwać z listy dodatków co tylko chcesz.
6. Przed wprowadzeniem zmian w dodatkach zapisz grę - na wszelki wypadek.
7. Po ustaleniu zmian naciśnij "Zastosuj zmiany" w prawym dolnym rogu okna dodatków.

   
Jeśli chcesz mieć dostęp do wszystkich wersji dodatków jakie posiadasz, w tym samym pliku szukasz linii newgrf_show_old_versions = false i jak wyżej zmieniasz false na true. Bez tej opcji, będziesz widział wyłącznie najnowsze wersje dodatków, a nie zawsze najnowsze = najlepsze.
Aby mieć takie powiększone okno dodatków, wystarczy je rozciągnąć, a następnie zapisać zmianę klikając LPM + Ctrl na kwadracik w prawym górnym rogu.
#2
Powiem tak opcja dobra dla budowania scenariuszy w samej grze nie polecam zastosowania  Worriedsmiley


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości