Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne Projekt polskie budynki
#41
(11-01-2012, 14:58)Rysh napisał(a): Czy umieszczasz swoje GRF w dodatkach online?

Hmh, jeśli można to zasugerowałbym że na tym etapie rozwoju to było by zdecydowanie za wcześnie na publikację.
#42
Na razie nie. Nie wiem jakie niedoskonałości w nich czyhają więc dopóki porządnie ich nie przetestuję nie będę ich tam umieszczał.
#43
Podbijam. Poprawiłem kilka zauważonych błędów, głównie z szansą na wystąpienie danego budynku.
Przerobiłem kino i teatr na bardziej pasujące (dodatkowo kino w "trzeciej erze" ma nowoczesny wygląd) pod set oraz dodałem 2 nowe pomniki - T-34 w czasach PRL oraz coś a'la pomnik papieża w czasach współczesnych.

Link do obecnej wersji (poprzednie linki już nie działają):
http://www.mediafire.com/?j8rf38gbit0bdcj
#44
Kolejne poprawki wynikłe z obserwacji podczas testów ostatniej "ery". Myślę że teraz już wszystko jest takie jak być powinno a następne update (wersja 1.1 czy tam 2.0) będą dodawać nowe budynki.
Oto link to można rzecz skończonej wersji 1.0 setu:
http://www.mediafire.com/?fd8t92u98xd3iqt
#45
Czyli ostatni tydzień testów na single, potem wrzucamy do dodatków online i na serwery?
#46
Na serwery bym wrzucił już po dodaniu budynków większych niż 1x1 tak aby wszystkie domyślne budynki zostały wyeliminowane w tym secie. Po weekendzie będę miał czas się pobawić w ogarnianie jak takowe tworzyć więc dam znać czy i jak idzie.
#47
Super, cieszę się z twojego zapału do pracy Smile
#48
Czy dobrze mi się wydaje że zastosowałeś daty skrajne w tym secie? OTTD nie chce stworzyć dużych miast przed 1921 r. największa wielkość miasta to 65 i brak budynków z seta. Jeśli już ma być jakieś ograniczenie to chyba prędzej 1918 byłby bardziej pasujący.
#49
Jeśli dobrze pamiętam to z powodu ograniczeń GRFMakera nie dało się ustalić roku poniżej 1920 ale jeszcze to sprawdzę.
Więc budynki z setu zaczną się pojawiać właśnie w roku 1920.
#50
A mógłbyś to z Tadeuszem skonsultować czy poprawić, jego kolejowy set zaczyna się w 1918. Inna sprawa że jeśli chciałbyś rozwijać dalej set PPB to aż prosi się o jakieś wiejskie chatki, dworki, kamienice barokowe czy renesansowe itd. a to wymusiło by rozpoczęcie seta dużo wcześniej. O tym jak by go urozmaiciło nie potrzeba chyba pisać, zatraciłby monotonię.
#51
Myślę, że problem bierze się z tego, że aktualna wersja GRFMakera (3.04) generuje plik dodatku NewGRF zgodnie z jakimś starszym formatem GRF, operującym jeszcze wyłącznie datami w zakresie 1920 - 2050.
I obawiam się, że to się już nie zmieni, bowiem GRFMaker od 2010r nie jest już oficjalnie rozwijany. Powstała co prawda jeszcze wersja 4.01, ale tylko po węgiersku ( http://www.openttd.info/infusions/pro_do...hp?did=207 ).
#52
Zawsze można ściągnąć źródełka, podmienić langa i skompilować Wink
#53
Tia, żaden kłopot, tylko kto tu zna węgierski. Big Grin
#54
Jak by to było takie proste, to już by dawno ktoś to zrobił. Wink
GRFMaker 4.01 to niestety tylko jakiś lokalny branch, bez udostępnionych źródeł. Ponadto, sądząc po datach, nie jest on wcale nowszy niż wersja "oficjalna" 3.04. Pochodzi prawdopodobnie z 2009 roku... Sad
#55
Ja mam tego 4.1 po angielsku bo ktoś zrobił. I dzięki niemu mogłem zrobić pojazdy przegubowe w moim drogowym secie. Ale, ma to pewne błędy na przykład nie potrafi tworzyć poprawie GRFów więc plik projektu przenosiłem do 3.04 i tam tworzyłem i działa dobrze. Posprawdzam czy mogę w podobny sposób rozszerzyć zakres lat występowania budynków.
Mam też złą wiadomość, do tej pory nie udało mi się ogarnąć jak zrobić budynki większe niż 1x1 więc chyba będzie potrzebny ktoś inny kto zrobi uzupełniający set dużych budynków.
Jeszcze co do dworków, nie ma sprawy ale potrzebowałbym aby mi ktoś zrobił listę w jakich latach to się ma pojawiać, w których miejscach miasta i z jakim prawdopodobieństwem.
#56
Przyjrzę się w wolnej chwili jak tworzy się budynki w NML-u. To narzędzie jest znacznie bardziej "na czasie"...
Szkoda byłoby, żeby taki fajny set przepadł z powodu zaprzestania rozwijania narzędzia, w którym został utworzony. Sad
#57
Poprawiłem nieco częstotliwości pojawiania się budynków oraz strefy w których mają się pojawić. Ponad poprawiłem kilka zauważonych błędów i dodałem takie charakterystyczne budynki jak pewex czy biedronka.
Niestety GRF Maker, nawet ten nowszy pozwala robić budynki tylko od 1920 do bodajże 2070 więc mój set chcąc nie chcąc występuje tylko w tych latach. Nie udało mi się również stworzyć budynku większego 1x1 mimo prób więc ta wersja tego setu jest prawdopodobnie ostateczna jeśli chodzi o mnie na długi czas.
Link do najnowszej wersji:
http://www.mediafire.com/?n41m74bhlx223ak
#58
Czyli można nazwać ją pierwsza wersja finalna Polskich budynków?
#59
Tak i myślę że można to już opublikować, mimo że wciąż mamy tam domyślne budynki jak hotele czy stadiony (ah jak mnie razi ten stadion do rugby). Jakby ktoś chciał zrobić set uzupełniający lub nawet uzupełnić ten set chętnie narysuję sprity.
#60
Najszybciej to TadueszD coś nam poradzi on jest naszym specem od kodowania GRF Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości