Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne Projekt polskie budynki
Np. ten TESCO. Aczkolwiek możliwe, że po prostu opettdev nie był dawno zaktualizowany. Dobrze byłoby wiedzieć, czego brakuje, bo nie wiem czy domalowywać śnieg itp czy nie trzeba.
(13-01-2017, 17:36)McZapkie napisał(a): Np. ten TESCO.

Generalnie, jak programowałem jakiś budynek, to od razu dodawałem mu śnieg. TESCO jeszcze nie ma, więc możesz dorobić do niego śnieg. Tylko proszę w postaci osobnej warstwy pod GIMPem.
Witam. Mam takie pytania - czy coś się dzieje w stronę wydania tego setu?
Czy czegoś jeszcze brakuje jeśli o grafiki chodzi? Jeśli tak to co jest niezbędne?
I czego brakuje prócz grafik?

Bo zauważyłem że coś tu się rusza na kilka dni a później nic się nie dzieje miesiącami więc zastanawiam się nad przyszłością tego projektu właśnie.
(08-03-2017, 22:10)Sojita napisał(a): I czego brakuje prócz grafik?

Czasu, żeby się chociaż w d... podrapać. Smiley24
Zaglądam tu po kilku miesiącach a tutaj od Marca nic nie ruszone? Sad
Rozumiem że ten set to nie rurka z kremem do zrobienia ale uważam że jest bardzo porządany dlatego niecierpliwie czekam na jakąkolwiek wersję ^^;
Myślę tu że można się pozbyć części bloków - będzie monotonniej ale przez to realistyczniej.
Powiedzmy że te średnie bloki i duże które występują w wielu wariantach ograniczymy do dwóch - średnie wszystkie w jednym rzucie powiedzmy / oraz wysokie wszystkie w rzucie \ będą tak tworzyć spójniejsze osiedla i łatwiej rozpoznamy w gąszczu budynków "gdzie jest więcej ludzi".
Po hmmm... roku przerwy oprogramowałem wreszcie dwa bydynki od pAter'a - katedrę z Radomia oraz Zamek królewski. Przerobiłem tez trochę starówkę; duże budynki podzieliłem na wąskie kamieniczki i przemalowałem je na różne kolory. Dorobiłem im też rózne zwieńczenia, okienka mansardowe i kominy.
Zamek:
[Obrazek: 720ZamekKr.png]
Katedra:
[Obrazek: 249KatedraRadom.png]
Starówka:
[Obrazek: 893StarowkaN.png]

Niestety, obrazki nie chcą się wyświetlać... Sad
Wygląda pięknie Smile

Kiedy można się spodziewać nowej wersji na bananach? Big Grin
Powolutku do przodu. W te tropikalne dni miło się rysuje śnieg... Smiley16  Cała starówka została o niego wzbogacona:
[Obrazek: 192Starowka_snieg.png]
Buduje się katedra w Łowiczu...
[Obrazek: 501cathedral_lowicz.png]
Wracając jeszcze do czerwonego koloru dachów budynków, których nie można usuwać - a może lepiej byłoby zrobić czerwone podłoża budynków (niewidoczne normalnie, ale widoczne przy włączonej opcji przezroczystych budynków)? Oczywiście koncepcja czerwonych dachów na rynkach też jest w porządku, bo od razu wizualnie widać centrum miasta, ale np. nie wszystkie ratusze takie będą miały Smile
(25-07-2018, 00:19)pAter napisał(a): Wracając jeszcze do czerwonego koloru dachów budynków, których nie można usuwać - a może lepiej byłoby zrobić czerwone podłoża budynków (niewidoczne normalnie, ale widoczne przy włączonej opcji przezroczystych budynków)?
Też już o tym myślałem. Szczególnie, że czerwonych dachów nie widać spod śniegu, a budynków niewyburzalnych jest więcej (ratusze, katedry).
Nawet na próbę zrobiłem już takie coś, ale usunąłem, bo wygląda trochę dziwnie. Może w następnej wersji roboczej przywrócę, to zobaczycie i ocenicie.
(25-07-2018, 09:06)TadeuszD napisał(a):
(25-07-2018, 00:19)pAter napisał(a): Wracając jeszcze do czerwonego koloru dachów budynków, których nie można usuwać - a może lepiej byłoby zrobić czerwone podłoża budynków (niewidoczne normalnie, ale widoczne przy włączonej opcji przezroczystych budynków)?
Też już o tym myślałem. Szczególnie, że czerwonych dachów nie widać spod śniegu, a budynków niewyburzalnych jest więcej (ratusze, katedry).
Nawet na próbę zrobiłem już takie coś, ale usunąłem, bo wygląda trochę dziwnie. Może w następnej wersji roboczej przywrócę, to zobaczycie i ocenicie.

To też nie muszą być takie pełne czerwone obszary - może jakaś kratka, krzyżyki, skośne linie, albo same obwódki.

Powinny też być widoczne spod pola dynamitu.
A może takie symbole, jak na starych mapach turystycznych? Np.:
"H" - hotel.
"ikona zamku" - zabytek (zakaz burzenia),
"ikona maski" - teatr,
"krzyżyk" - kościół, itp.

Wtedy możnaby ukazać inne funkcje budynków. Przykładowo hotele chciałbym zabezpieczyć przed samodzielnym znikaniem, jeśli byłyby obsługiwane przez jakąś stację/przystanek.
Świetny pomysł. Roboczo coś takiego narysowałem:

Zrobiłbym raczej jak w TTRS, czyli bez rzutowania na podłoże. Będzie prościej.
Pozostaje tylko kwestia, jak ukazać, że coś jest jednocześnie kościołem i nie da się go wyburzyć? Może kolorami symboli, np. czerwony - zakaz burzenia, biały - brak ograniczeń, niebieski - nie znika, gdy obsługiwany przez stację/przystanek.

Wcześniej rozmawialiśmy tez o budynkach, które będą generowały zasoby (np. pocztę) tylko wtedy, gdy dostaną inne surowce (np. biurowce w centrach miast). Też można by je oznaczyć jakoś specjalnie, np. ikoną kopertki.
Wyszło mi coś takiego:
[Obrazek: 319Ikony.png]
Ale wersja z rzutowaniem jest taka piękna!
Naprawdę, super wygląda.
Tym razem uruchomiłem dwa prototypy drapaczy chmur.
"Cosmopolitan", Twarda 4, Warszawa:
[Obrazek: 977Wiezowce2.png]

oraz "Warsaw Spire", Pl. Europejski 1, Warszawa (update):
[Obrazek: 418Wiezowce3.png]

Obłości "Warsaw Spire" wymagają jeszcze dużo pracy, ale mam nadzieję, że efekt końcowy będzie tego wart...
(31-07-2018, 23:01)Tadeusz napisał(a): ...oraz "Warsaw Spire", Pl. Europejski 1, Warszawa (update):
[Obrazek: 418Wiezowce3.png]

Obłości "Warsaw Spire" wymagają jeszcze dużo pracy, ale mam nadzieję, że efekt końcowy będzie tego wart...

Powiedz, że przy Warsaw Spire będzie coś fajnie mrygało na wzór napisów które są tam wyświetlane Big Grin
(03-08-2018, 10:40)DzikiJeż napisał(a): Powiedz, że przy Warsaw Spire będzie coś fajnie mrygało...

Myślę nad tym.
Problem w tym, że nawet prosty napis "Witamy!" wymaga narysowania kilkudziesięciu klatek animacji... Smiley6 Wieżowiec w miejscu napisu ma 31px, sam napis będzie miał ok 35px. To oznacza ~66 klatek, aby cały napis przesunął się od początku do końca po ścianie budynku... Nawet gdyby zmniejszyć płynność i przesuwać napis co 2px, to i tak wymagane są 33 klatki animacji.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości