Ankieta: Czy przyspieszyć wydajność serwera?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, zmniejszając mapę.
7.14%
2 7.14%
Nie, grać dalej na tej samej mapie.
10.71%
3 10.71%
Tak, wprowadzić GRF "reduce passenger payment".
14.29%
4 14.29%
Tak, ograniczyć ilość pojazdów.
14.29%
4 14.29%
Tak, zmniejszyć szybkość rozwoju miast.
25.00%
7 25.00%
Tak, zmniejszyć liczbę miast i fabryk.
28.57%
8 28.57%
Nic nie robić.
0%
0 0%
Razem 28 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firs - wydajność serwera
Question 
Witam, czy moglibyście poprawić wydajność serwerów tzn. żeby szybciej chodziły np. z zewnątrz wymienić transfer danych na szybszy, a z wewnątrz (z poziomu gry) ograniczyć niektóre elementy np. ilość pojazdów na daną firmę?
Hej,
Na serwerze FIRS testujemy mapę 2048x2048. Jesteś pierwszy, który zgłasza problem. Serwer jest ustawiony jak kazdy inny, wiec niczego nie poprawimy. Transfer jest gwarantowany 25/25 minimum, wiec chyba starczy. Zasoby serwera są w 65-70% wolne. Jedyne co to można pokombinowac z ilością pojazdów a bardziej za nie psuciem się pojazdów - to odciazy pathfinder.
Bo mnie czasem lagi dopadają... a sanusz, który ze mną gra ma problem z wejściem na serwer.
Dobrze, że transfer danych to u mnie 50 Mb/sek.
Uploadu ile masz?
Przycina, problem pojawia się mniej więcej w połowie gry, oraz przy większej liczbie osób, tzn 2-3 dają radę, ale np. ja powyżej tej ilosci juz mam ciężko wejść.

Moje propozycje:
- zmniejszenie liczby miast
- zmniejszenie szybkosci rozwoju miast
- awaryjność pojazdów jest wyłączona (i może niech tak zostanie)
- chociaż niewielkie zmniejszenie liczby pojazdów
- można też sie zastanowić nad wyłączeniem grf z rybkami, i zmniejszenie liczby statków do 50, albo ich całkowite wyłączenie

Nadmienię, że obecnie wygląda to tak (dane z conky na pulpicie)
ram - 500 mega z 2 giga
procki oba po 30%
up i dwn poniżej 30%
Jedyny problem co może sprawiać to to, że mam zintegrowaną grafikę. Niemniej jak mówie na począku jest płynnie, i przy małej liczbie osób na hoście.

Zachęcam też aby inni gracze się wypowiedzieli jak to u nich wygląda, wówczas będzie łatwiej ocenić czy to kwestia kompów graczy, czy przepustowości serwera.
Jaki znowu grf z rybkami?
Przede wszystkim zrób save, i następnie załaduj go w trybie singleplayer i oceń czy się przycina.
Jakbyś miał testować sanusz tą grę to w drugiej połowie lat rozgrywki testuj (po 1975 wzwyż).
(04-05-2015, 15:23)sanusz napisał(a): Jak to jaki grf, z rybkami jest jeden, Squid ate FISH.
To jest newgrf ze statkami do rybek, a rybki są w firsie Wink
No to trochę bez sensu jest wywalać set pozwalający na transport towarów FIRS.
Jak już, to można zamiast Squid2 załadować RedFish - statki są znacznie pojemniejsze, więc można śmiało ograniczyć ilość do 50.

Moja uwaga generalnie jest taka, że strasznie dużo jest miast i ogrom przemysłu, pisząc o singleplayerze miałem na myśli sprawdzenie, czy zatyka komputer sam z siebie czy sprawa łącza.

Dwie sprawy do poprawienia moim zdaniem, mające ze sobą związek:
1. wyłączyć opcję "pozwól na wiele tych samych zakładów przemysłowych w mieście"
2. ograniczyć ilość miast.
Popieram zmniejszenie tych opcji McZapkie opisanych w punktach 1 i 2.
Popieram przedmówców odnośnie dwóch wyżej wymienionych punktów.

(04-05-2015, 16:11)Kacper9 napisał(a):
(04-05-2015, 15:23)sanusz napisał(a): Jak to jaki grf, z rybkami jest jeden, Squid ate FISH.
To jest newgrf ze statkami do rybek, a rybki są w firsie Wink
Przepraszam w takim razie. Byłem przekonany że to grf dodający rybki, nazwa mnie zmyliła, w grf innych dodających statki jest ship.
Ogólnie to nie chcę niepotrzebnych komentarzy w wątku, więc nie piszcie nie na temat.
No więc tak:
  • liczba miast najlepiej niestandardowo ustawić na 20
  • liczba przemysłu na wysokim poziomie
  • usunąć opcję fundowania miast (bo aktualnie jest włączona)
  • dodać BC i w nim ustawić np. fundowanie kopani, lasów etc. na x64 aby to trochę kosztowało, a fabryki, które przerabiają pół produkty na np. x8, nie wiem czy to działa na FIRS'ie, ale aktualnie mam problemy z przegrzaniem sprzętu więc nawet nie dam rady tego sprawdzić :/ (może next time)
  • pozwolić na fundowanie przemysłu jednego typu w danym mieście wielokrotnie (ta opcja jest włączona więc ok)
  • serwer jest grywalny max przy 3-4 graczach przy 5-6 zaczynają się lagi, następnie przy 7-8 już są bardzo widoczne przerwy w transferze w czasie rzeczywistym (utrzymanie na serwerze wymaga co najmniej stabilnego łącza, wiadome jak największy upload( jakbym się postarał, ale odpuściłem przy 150 lokach to przy 250 serwer na bank bym skraszował)
  • co najważniejsze rozwój miast ustawiłbym na jak najniższy poziom z możliwych

Podsumowując testy wypadają nienagannie, ale jest parę parametrów do poprawy, ale większa mapka prezentuję się obiecująco co najważniejsze nikt nikomu nie przeszkadza Smile
(05-05-2015, 00:23)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): [*]pozwolić na fundowanie przemysłu jednego typu w danym mieście wielokrotnie (ta opcja jest włączona więc ok)
Błąd moim zdaniem, będzie dokładnie to co obecnie, po pewnym czasie gęsta zupa a nie mapa.
Tylko przy wyłączonej powyższej opcji jest możliwość kontroli ilości przemysłu, inaczej pączkuje bez opamiętania i zapycha mapę (na początku owszem fajnie wyglądają te zgrupowane klastry, ale mówimy o końcu).

Oczywiście 20 miast na 2048 mapie to wtedy o wiele za mało, wystarczy dać opcję ilości miast: bardzo mała, wygląda to tak:
[Obrazek: 1t1i_vlt.jpg]

a obecnie jest tak:
[Obrazek: firspl.jpg]
Pomijając wydajność, jaka to radocha grać mając naćkane tyle wszystkiego?

Miasta rosną za szybko bo jest ustawiona opcja 1:1 stolic:miast, przestawić na 1:4 i będzie dobrze (co 4te miasto będzie się rozwijać szybciej).
(05-05-2015, 09:28)McZapkie napisał(a): Błąd moim zdaniem, będzie dokładnie to co obecnie, po pewnym czasie gęsta zupa a nie mapa.

Znaczy pisałem w tym sensie, że przy zwiększonych kosztach budowy przedsiębiorstw przy użyciu BC więc nie każdego będzie stać na ich budowę i to wielokrotną w danym mieście więc ta zupa raczej rzadka Wink O ile tak jak wspomniałem idzie to na FIRS'ie ustawić.
Ja bym wolał, żeby przedsiębiorstwa nie powstawały w trakcie gry, tylko co najwyżej ręcznie wybudować.

Obecnie na mapie wygląda to tak z miastami i fabrykami (załapała się moja linia):

Załączone pliki Miniatury

(05-05-2015, 12:15)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): Znaczy pisałem w tym sensie, że przy zwiększonych kosztach budowy przedsiębiorstw przy użyciu BC więc nie każdego będzie stać na ich budowę i to wielokrotną w danym mieście więc ta zupa raczej rzadka Wink O ile tak jak wspomniałem idzie to na FIRS'ie ustawić.
Cytat:Ja bym wolał, żeby przedsiębiorstwa nie powstawały w trakcie gry, tylko co najwyżej ręcznie wybudować.
Przykro mi, nie ma takiej opcji w FIRS.
Można jedynie całkowicie zablokować budowę nowych, włączając w to fundowanie (w manpower jest inaczej - nowe nie powstają, ale można je budować).
(05-05-2015, 00:23)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): No więc tak:
  • liczba miast najlepiej niestandardowo ustawić na 20
  • liczba przemysłu na wysokim poziomie
  • usunąć opcję fundowania miast (bo aktualnie jest włączona)
  • dodać BC i w nim ustawić np. fundowanie kopani, lasów etc. na x64 aby to trochę kosztowało, a fabryki, które przerabiają pół produkty na np. x8, nie wiem czy to działa na FIRS'ie, ale aktualnie mam problemy z przegrzaniem sprzętu więc nawet nie dam rady tego sprawdzić :/ (może next time)
  • pozwolić na fundowanie przemysłu jednego typu w danym mieście wielokrotnie (ta opcja jest włączona więc ok)
  • serwer jest grywalny max przy 3-4 graczach przy 5-6 zaczynają się lagi, następnie przy 7-8 już są bardzo widoczne przerwy w transferze w czasie rzeczywistym (utrzymanie na serwerze wymaga co najmniej stabilnego łącza, wiadome jak największy upload( jakbym się postarał, ale odpuściłem przy 150 lokach to przy 250 serwer na bank bym skraszował)
  • co najważniejsze rozwój miast ustawiłbym na jak najniższy poziom z możliwych

Podsumowując testy wypadają nienagannie, ale jest parę parametrów do poprawy, ale większa mapka prezentuję się obiecująco co najważniejsze nikt nikomu nie przeszkadza Smile

Rok 1977, 3 userów i już nie można połączyć się z serwerem. Jestem zdecydowanie za tym wszystkim.
Zdecydowanie mogłoby to zależeć od transferu danych, siły procesora, pamięci RAM itp.

To co, dajemy ankietę?
Ja bym też proponował aby zwiększyć koszt za wyrównanie terenu...Niektórzy gracze mają np. po 1 mld i co robią? Wyrównają ci teren do poziomu morza i wtedy są takie lagi , że osoby które mają słabsze komputery nie wejdą na serwer.Ogólnie też chciałbym aby na serwerze FIRS zawitał również Ikarus Set , Trolleybus set + moze jakies koleje zagraniczne bo w sumie DB jeżdzą po naszych polskich Szlakach , tak samo jak z Angli też jeżdzą po naszych szlakach

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości