Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duże miasta nie rosną
Witam!
Pierwsze kroki stawiałem jeszcze w pierwszym Transport Tycoon w połowie lat 90-tych. W OTTD gram od niedawna i właściwie wyłącznie na mapie Polski Patera.
Chciałbym w tym miejscu przekazać wyrazy wielkiego uznania dla autora mapy za wierne i skrupulatne odwzorowanie tego co zawsze w jakiś sposób jest nam bardzo bliskie.
Ponieważ spędziłem sporo czasu aby w edytorze nieco zmodyfikować pierwotną wersję mapy, mam wyobrażenie jak wiele czasu musiał spędzić nad nią jej Autor.
Z tą zmodyfikowaną wersją mam też pewien problem.
Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy, z którą nie wiem jak mogę sobie poradzić jest to, że miasta duże już od początku gry nie rosną przez dekady, a małe powiatówki przerastają po kilkudziesięciu latach te pierwotne metropolie.

Mam wrażenie, że w transporcie pasażerów dochodzę już do ściany, dlatego będę wdzięczny za pomoc. Próbowałem też w edytorze skasować większość domów i zdać się na jednoczesny rozwój małych miast, ale po ograniczeniu liczby mieszkańców, współczynniki zapotrzebowania na transport nie zniknęły na wzór małych miast.

Wiem, że temat nie jest nowy, ale nie wiem jak sobie z nim poradzić.

Pozdrowienia
Próbowałeś kliknąć na nazwę miasta i sprawdzić czy masz komunikat "Miasto NIE rośnie"? Jeśli tak to musisz wozić trochę więcej pasażerów i dodatkowo pocztę.
Może grasz z jakimś dodatkiem, np City Growth limiter, który ma ustawiony warunek rozwoju, np 50% pasażerów albo 25% poczty?
(27-08-2019, 01:26)Lopez napisał(a): Witam!
Pierwsze kroki stawiałem jeszcze w pierwszym Transport Tycoon w połowie lat 90-tych. W OTTD gram od niedawna i właściwie wyłącznie na mapie Polski Patera.
Chciałbym w tym miejscu przekazać wyrazy wielkiego uznania dla autora mapy za wierne i skrupulatne odwzorowanie tego co zawsze w jakiś sposób jest nam bardzo bliskie.
Ponieważ spędziłem sporo czasu aby w edytorze nieco zmodyfikować pierwotną wersję mapy, mam wyobrażenie jak wiele czasu musiał spędzić nad nią jej Autor.

Dzięki wielkie za te słowa. Cieszę się, że mapa jest lubiana przez graczy i wciąż po tylu latach czuję satysfakcję, gdy czytam takie komentarze.

(27-08-2019, 01:26)Lopez napisał(a): Z tą zmodyfikowaną wersją mam też pewien problem.
Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy, z którą nie wiem jak mogę sobie poradzić jest to, że miasta duże już od początku gry nie rosną przez dekady, a małe powiatówki przerastają po kilkudziesięciu latach te pierwotne metropolie.

Mam wrażenie, że w transporcie pasażerów dochodzę już do ściany, dlatego będę wdzięczny za pomoc. Próbowałem też w edytorze skasować większość domów i zdać się na jednoczesny rozwój małych miast, ale po ograniczeniu liczby mieszkańców, współczynniki zapotrzebowania na transport nie zniknęły na wzór małych miast.

Wiem, że temat nie jest nowy, ale nie wiem jak sobie z nim poradzić.

Pozdrowienia

Upewnij się, że masz pobrany City Growth Limiter (menu w grze Ustawienia SI/Game Script). Domyślnie na tej mapie ustawione jest zapotrzebowanie na przewiezienie 50% pasażerów i 25% poczty, by miasto rosło (w okienku każdego miasta jest napisane ilu jest pasażerów i poczty oraz dzięki skryptowi City Growth Limiter ile % już zostało przewiezionych).

Czasem ten skrypt się zawiesza i niektóre miasta nie chcą rosnąć. Dzieje się to bardzo rzadko, ale jednak kilka razy na serwerze widziałem taki problem. Prawdopodobną przyczyną jest to, że właśnie dokonuje się poprawek na mapie (np. dodaje więcej NewGRFów, wyłącza i włącza skrypty itp.).
Mouse, pAter,
Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Jak zawsze na tym forum rzeczowe i życzliwe.
Ściągnąłem skrypt. Postaram się w miarę wolnego czasu go ogarnąć.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości