Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discord zamiast TS3?
Cześć,

Wiem że dopiero narodziło się nowe dziecko w postaci TS3. Jest to świetna i sprawdzowna w boju platforma, jednakże niedawno (kilka miesięcy temu) pojawił się Discord. Jest on bardzo podobny do starego i jarego Teamspeaka, jednakże posiada on wiele dodatkowych funkcji.

Dlaczego właśnie on?
-Jest darmowy. Założenie serwera też jest darmowe. Są bardzo małe szanse że serwer padnie.
-Posiada kanały służące wyłącznie do chatu tekstowego. To taki wielki shoutbox z pokojami.
-Można z niego korzystać z przeglądarki (można też rozmawiać głosowo za pomocą przeglądarki)
-Mozna dodawać własne emotikony (To nie jest aż tak super ale jest...)
-Serwer zapisuje wiadomości tekstowe jakie zostały wysłane.
-Możliwośc przypinania wiadomości tekstowych
-I wiele innych Smile

Co jest największym minusem :
-Serwer jest discordowy. Jak discord padnie to kiła mogiła. Ale oni są dużą firmą więc może coś takiego się nie stanie Smile

Co wy na to?

Teraz jak sobie pomyśle o Discordzie to myslę że mogłem to zaproponować wcześniej. A niech to dunder świśnie!
To ja bym głosował za Discordem, ta masa funkcjonalnośći, najbardziej przemawia do mnie możliwość rozmowy za pomocą przeglądarki i zapis wysyłanych wiadomości tekstowych.
Nie chcemy zbytnio wdrażać rozwiązania typu chaty, pokoje i przypinanie wiadomości, bo niestety efekt końcowy jest taki, że ruch na forum maleje. Znam to z autopsji, używamy Slack jako dodatkowe narzędzie na jednym z forum...
Sprawdzmy jak w ogole TS sie przyjmie Wink bo cos czuje ze zbyt wielu zainteresowanych mimo wszystko nie bedzie
Ja mam dość dobrze zarządzany serwer Discord... oraz nieco ludzi. (pisałbym to na shoucie ale jak zwykle uprawnień nie mam (mimo, że już od dawna tak nie piszę jak to było kiedyś)).
Wolę Slack, ale mam już tego tyle, że kolejny kanał komunikacji jest mi zbędny.
Slack z kolei nie znam, a z Discordem mam już duże doświadczenie.
Ja mam i to i to.
Jakoś bardziej przepadam za TS"em ale funkcjonalność i łatwość obsługi dla niewtajemniczonych (np mnie) staje po stronie discorda Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości