Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DEDYKOWANY] JGR patch pack PL-experimental
Mapa Polski 2048 wymaga jeszcze trochę pracy (a konkretnie newgrfy których potrzebuje), przed jej oficjalną publikacją.
Ponadto tej wielkości mapa jest trudna do sensownej zabudowy w czasie 1918-2050 przy normalnym upływie czasu.
Dlatego, po kilku próbach z różnymi łatkami, zdecydowałem się na sprawdzony w MP pakiet klient/serwer używany przez społeczność reddit:
http://www.reddit.com/r/openttd/wiki/client
Obenie uruchomiłem dla testów mapkę FIRS+PKP 1024x512 z upływem czasu 3x dluższym.
Chciałem zagrać, ale no pojawiło się ale:

[Obrazek: 838Nowy_obraz_mapy_bitowe.jpg]
Sorry, zaplątał mi się testowy zestaw PKP zamiast regularnego.
Link do pobrania nietypowych newgrf.zip na pierwszej stronie.

Ogólnie daylength patch na dużej mapie to rewelacja, dałem x3.
Nie tylko jest czas aby rozwijać firmę a nie być od tego odrywanym przez ciągłą konieczność ustawiania autoreplace,
ale przy okazji rozwiązana jest sprawa spadku profitu na dużych odległościach oraz mniej spada bezawaryjność -
innymi słowy wreszcie wyskalowany openttd dla dużej mapy.
Od 2 dni chcę dostać się na serwer i moje wysiłki na nic. NewGRFy mam wszystkie ale na każdej z wersji OTTD wyświetla się czerwona kropka przy nazwie serwera.
Ma ktoś link do wersji/patcha używanego???
(22-03-2015, 10:44)MPK Lublin napisał(a): Od 2 dni chcę dostać się na serwer i moje wysiłki na nic. NewGRFy mam wszystkie ale na każdej z wersji OTTD wyświetla się czerwona kropka przy nazwie serwera.
Ma ktoś link do wersji/patcha używanego???
Chyba w pierwszym poscie jest client, ale tam link tutaj http://www.reddit.com/r/openttd/wiki/client
Nawet po pobraniu rozpakowaniu i uruchomieniu to samo.
w menu głownym powinno pisac: OpenTTD r26694M, a jesli tak jest i nie działa to zrób screena informacji o serwerze (całego tego bocznego panelu.
Wyszukaj wszystkie serwery i zobacz, czy na zielono są inne serwery reddita (zazwyczaj są dwa z kilku).
Zapkie rozmawiałem z Romazoonem na serwerze i zastanawiamy się kiedy odpalisz Swoją mapę Polski na experimentalu? Wink
(31-03-2015, 17:09)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): Zapkie rozmawiałem z Romazoonem na serwerze i zastanawiamy się kiedy odpalisz Swoją mapę Polski na experimentalu? Wink
Jutro powinna pojawić się stabilna wersja 1.5.0 więc warto się wstrzymać
Muszę nanieść poprawki do manpower oraz polroad.
Ponadto tytułem eksperymentu chcę uruchomić skrypt City Builder, ostatnio używałem tego na reddit i mi się bardzo spodobało.
Uruchomiłem serwer na wersji 1.5.0. Mapa Polski ze skryptem City Builder.
Dla tych co nie znają - wybiera się miejscowość za pomocą budowy w niej kwatery głównej (można przenieść zmieniając miasto).
Wygrywa posiadacz największego miasta, aby rosło, trzeba dostarczać odpowiednie ilości produktów, im wiesze miasto, tym dłuższa lista i większe ilości produktów.
Nie można wybrać miejscowości większej niż 300 mieszkańców ani miasta wojewódzkiego (CITY).
Tylko wybrane miejscowości oraz miasta wojewódzkie mogą rosnąć.

Newgrfy wszystkie są na bananach, przy okazji premiera ciężarówek polroad, jest też nowa wersja tramwajów i manpower.
Niedostępny jest NewGRF Better bridge parameters. Wstawi to ktoś?
Poprawione (zaplątał się stary plik).
Przy okazji zwiększyłem trochę miejscowości.
Jaka wersja jest potrzebna by wejść na serwer??? Bo na tym reddit na którym była poprzednia wersja serwera jest czerwone kółko i nie da się.

A na 1.5.0 nie czyta serwera.
1.5.0, jeśli nie wyszukuje go w szukajce serwerów to spróbuj dodać IP ręcznie.
Uruchomiłem tytułem próby randomowa mapkę z patchowanym serwerem umożliwiającym współdzielenie infrastruktury (mozna jeździć po czyichś torach, korzystać ze wspólnych stacji itp).
Link do klienta win32: http://tinyurl.com/k3zfvup
Infrastructure Sharing Patch okazał się działać stabilnie, nie licząc drobnych bugów, które będe sukcesywnie poprawiac.
Obecnie testuję jedną z wersji czasorozciągaczy (daylength patch),
na razie tylko x2.
Link do klienta win32: http://tinyurl.com/lwjblhl
Tamże patch źródeł dla osób chcących skompilować własną wersję np. pod inna platformę.
Patch należy nałożyć na wersję r27185 (jeśli sklonowana jest nowsza wersja trunk, trzeba przedtem zrobić rollover: svn update -r 27185)

EDIT2: ponowny test poprawionej wersji współdzielenia infrastruktury.
Przyznam, że gra z czasowydłużaczem była bardzo fajna, zobaczymy jak się sprawdzi współdzielenie. Póki co obyło się bez desynców ale jeszcze nikt nie próbował jeździć po cudzych torach Smile A czy jest szansa na połączenie obu tych funkcji w jednym patchu?

Mam też małą sugestię: uważam, że do gry z FIRSem recesja powinna być wyłączona, gdyż powoduje zbyt duże straty - nie dość, że produkcja spada o połowę z powodu recesji to jeszcze do przedsiębiorstw przestają docierać katalizatory, przez co produkcja leci w dół nawet czterokrotnie.
Kryzys zdarza się rzadko, a tak to by była nuda na serwerze Tongue
Obecnie testowany jest ponownie daylength patch z podziałką 4, tym razem z ECS oraz kolejami ZSRR.
Klient win32 w pierwszym poście.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości