Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DEDYKOWANY] JGR patch pack PL-experimental
Faktycznie działa Smile Przepraszam, nie wiedziałem o zmianie.
Ponieważ manpower wymaga poprawienia paru błędów a ponadto potrzeba jest przetestować nowy polroad set z innymi zestawami przemysłowymi, uruchomiłem mapkę z ECS.
Cargodist jest włączone tylko dla pasażerów i poczty (z ECS praktycznie nie da się grać z ECS).
Nowa paczka newgrf.zip jest w linku jak wyżej.
Proponowałbym w nazwie serwera przerzucić link do newgrf / strony z regulaminem na początek - u mnie wyświetla się tylko tinyurl.c... i końcówkę adresu urywa, a bez tego na serwer nie da się wejść Wink
Aktualnie wersja spring?
Aktualnie grypa. Jak wyzdrowieję to mapa PL2048 z kolejną wersjąroadset.
Spring pack bardziej na wiosnę (albo inny patch dedykowany do multi)
Uruchomiłem nową wersję mapy Polski 2048.
Newgrf tam gdzie zwykle http://tinyurl.com/nd8l2w3
Wrzucaj w pierwszym poście poprzez załącznik na forum.
Wszedłem, buduję przystanki i zajezdnie dla autobusu patrzę a tu nie ma żadnych pojazdów :/ To tak ma być?
Mam prośbę - czy kolejną odsłonę serwera moglibyśmy spróbować zagrać z nowszą wersją setu statków (tą, którą dałeś kiedyś w scenariuszu fińskim)? Wiem, że nie ma tam statków rzecznych ale koszty pozostałych jednostek są lepiej wyważone i można użyć szerszego ich wachlarza. W obecnej wersji do użytku jest właściwie tylko holownik barek, pozostałe mają absurdalne ceny lub koszty utrzymania, a chyba najbardziej brakuje taniego statku do wożenia ludzi. Mam też pytanko - czy na Twojej mapie duże rzeki (takie o szerokości kilku kratek wody) liczą się jako rzeka, czy ocean przy ustalaniu prędkości statków? Może dałoby się zrobić tak, żeby na dużych rzekach prędkość była oceaniczna?
Szczerze powiedziawszy nigdy nie miałem jakichś szczególnych problemów z wersją alpha, fakt że niektóre statki są bez sensu (np. Sunk Rock prom), ale większość jest OK. Nowa wersja nie ma barek ani rozgraniczenia na rzeczne i oceaniczne, więc odpada ze względu na balans gry (i tak, gdyby nie limit statków, to można by prawie nie używać pociągów).
Najlepiej byłoby stworzyć własny set, np. na bazie FISH, i w przyszłości sukcesywnie przerabiać na polskie (np. pchacze barek zamiast holowników barek).
Prędkość rzeczna/oceaniczna zależy od tego czy kafel jest rzeką lub kanałem czy morzem, innej możliwości nie ma.

PS. serwer działa z nową wersją polroad i manpower.
Nie można już ściągnąć OTTD1.5.0 beta1. Pojawiła się beta2. Proponuje uaktualnić serwer do wersji beta2.

Pozdrawiam
(11-03-2015, 09:22)Misiakov napisał(a): Nie można już ściągnąć OTTD1.5.0 beta1. Pojawiła się beta2. Proponuje uaktualnić serwer do wersji beta2.

Pozdrawiam
http://hu.binaries.openttd.org/binaries/...5.0-beta1/
Dzięki

Nie mogę jednak znaleźć serwera Sad

Pozdro
Dziwne, ale nigdzie na liście nie mogę znaleźć tego serwer, a szkoda bo chciałem luknąć jak to wygląda :>
W configu zaplątało się lan_internet = 1 i chyba przez to nie było rozgłaszane.
Przypominam że newgrfy są do ściągnięcia z linku w nazwie serwera oraz podanego na 1szej stronie.
W nowym rozdaniu ustawiłem efekt odległości w cargodist na 200% aby więcej było pasażerów lokalnych a poluzowało na dużych dystansach, mniejsze są tez kosztu utrzymania szybkich torów.
Zapkie daj serwer na wersji 1.4.4 bo 1.5.0 jest na becie jeszcze i więcej ludzi będziesz miał Wink
Ale tu nie chodzi o ludzi tylko, jak sama nazwa wskazuje, eksperymenty. Np. 1.4.4 nie wspiera dodatkowych poziomów wysokości, czyli obecna wersja mojej mapy Polski by nie działała.
No chyba, że tak, ok ściągnę wersje 1.5.0 i pomocuje się z Twoim serwerem Big Grin Na bank bankrut bo co do harda to mam do niego słabość, a on do mnie jak coś konkretnego wymyśle Tongue
jak się instaluje dodatki których nie ma na necie?
Dodatki? Ale które? Czyste .grf lub spakowane w .tar wrzuca się ręcznie do katalogu użytkownika.
Początek ścieżki na dysku zależny jest od systemu operacyjnego, ważne aby pliki wskoczyły do katalogu "newgrf" lub "data":
...\OpenTTD\content_download\newgrf\
...\OpenTTD\content_download\data\

Natomiast dodatki .diff niestety trzeba samodzielnie kompilować ze źródłami gry ściągniętymi z SVN, co na pierwszy rzut oka wydaje się błahostką, ale wcale takie proste nie jest.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości