Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy można określić peron dla pociągów?
Czy można określić peron dla pociągów?
Mam problem. Mam stację 7 peronową i chciałbym ustalić, aby pociągi np. za stalą wjeżdżały tylko na perony 1 i 2.
Odpowiedz
Możesz ustawić waypoint na danym torze.

Na pewno nie da się według arbitralnego numerku ustawić peronu - zostanie tylko wp.
Odpowiedz
Lepiej po prostu wybrane perony zbudować jako osobne stacje (przytrzymaj ctrl przy budowaniu peronu).
Odpowiedz
(03-04-2018, 23:01)tymek805 napisał(a): Czy można określić peron dla pociągów?
Mam problem. Mam stację 7 peronową i chciałbym ustalić, aby pociągi np. za stalą wjeżdżały tylko na perony 1 i 2.

Są dwie opcje:
1/ Zbuduj stacje osobno (będą wtedy miały odrębne nazwy lub numery, to zależy od Ciebie jak chcesz je nazwać).
2/ Zbuduj stację zespoloną, a na torowiskach do poszczególnych peronów wstaw punkty orientacyjne i po bólu.
Pozdro i życzę przyjemnej gry. Smiley2
Odpowiedz
Chyba masz problem z ogarnięcie taboru. Myślę że najlepszą metodą dla ciebie to zbudowanie stacji z ctrl po jednym peronie na stację połączona, możesz to zrobić z punktami też osiągniesz podobny efekt, oczywiście trzeba to robić ręcznie i dobrze opisać stacje(perony) bo może być tak że pociągi nie będą miały możliwości dojazdu, ja tego nie polecam bo zabiera dużo czasu.
Odpowiedz
W OpenTTD nie da się określić. Jak już było sugerowane - najlepiej użyć waypointa.
Swoją drogą szkoda, O ile dobrze pamiętam to w Simutrans pociągi jeżdżą do danego punktu X/Y Big Grin
Odpowiedz
Chyba że w JGR, tam są programowalne semafory, ustawia się blokadę lub penalty zależnie od cargo, masy, długości itp.
Odpowiedz
Przy okazji to pociągi wiedzą jakie są długie tzn jak ma stacja różne długości peronow to bieze jak leci czy wybiera ten co najlepiej pasuje?
Odpowiedz
@gravelpit mi często zdarzało się że pociąg o długości 10 wjeżdżał w peron dedykowany SKM o długości 4 Tongue
Odpowiedz
(16-01-2020, 22:05)gravelpit napisał(a): Przy okazji to pociągi wiedzą jakie są długie tzn jak ma stacja różne długości peronow to bieze jak leci czy wybiera ten co najlepiej pasuje?

Najbliższy wolny. Nawet jeśli to oznacza że pociąg nie będzie mógł dalej kontynuować rozkładu, bo np. peron jest ślepy.
Dlatego przy dużych sieciach trzeba blokować przebiegi żeby się to jakoś trzymało.
Odpowiedz
W takim wypadku, zrobiłbym punkt kontrolny, przez który puściłbym większe pociągi.
Odpowiedz
Albo pilnować komendy "idź do" żeby towarowe ni wjeżdżały w małe stacyjki.
Rysh czy grf stolen trees jeszcze jest czy jest w jakimś secie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
You have to register before you can post on our site.

Login/Adres e-mail:

Hasło:

[-]
Discord

[-]
Ostatnie posty
Polish PKP Set v2.0
Set nie umrze, dop...Walter Novotny — 21:53
Polish PKP Set v2.0
Set nie umrze, dopók...PawelKolejarz — 09:57
Polish PKP Set v2.0
Jest też link do pob...Lw25 — 19:36