Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to jest POCZTA?
#1
Wink 
Witajcie forumowicze. Tworząc schemat, a w zasadzie tylko rozpisując schemat Łańcucha Dostaw dla ECS
przyszło mi do głowy (a to nowość Big Grin), że wszyscy na  swoim OTTD mamy BŁĄD KRYTYCZNY!
Chodzi tutaj o słynną "POCZTĘ" dostarczaną z domów do domów, czasem i do platformy wiertniczej (zależnie od klimatu i NewGRFów z tego co kojarzę).
Ale co to w ogóle jest poczta? Nie jest to przypadkiem FIRMA odbierająca LISTY i PACZKI z domów i firm, oraz dostarczające je do innych domów i firm?
Pomysł jest taki, że żeby nie komplikować obecnie już poplątanego łańcucha dostaw w NewGRFach zmienić pocztę z towaru na Przedsiębiorstwo (w podstawowych wersjach OTTD bez konieczności wprowadzania tego, jako dodatkowy NewGRF) tak, aby powstał taki schemat:

(przedsiębiorstwa produkujące)
Domy, Platforma wiertnicza ---> towar: listy, paczki (dla uproszczenia mogą być same listy, albo jak w przypadku farm są dwa towary żywiec i pszenica do jednej firmy - przetwórni żywności lub fabryki, czyli zarówno listy jak i paczki)
---> (przedsiębiorstwo odbierające) Poczta ---> towar listy, paczki ---> Domy, Platforma wiertnicza

Pozdrawiam Wink
#2
Za Wiki: "Terminem „poczta” określa się też przesyłki pocztowe (zwłaszcza korespondencję), budynek, w którym mieści się poczta, a dawniej także pojazdy pocztowe."

W języku polskim przyjęło się tak mówić, więc to słowo ma wiele znaczeń. Poczta to słowo ogólne, które może oznaczać pocztę email, tradycyjną lub np. placówkę pocztową.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości