Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cargodist - jak używać i jak nie używać
(13-01-2016, 23:02)pAter napisał(a):
(13-01-2016, 22:25)speed_cars napisał(a): Co oznaczają poszczególne kolory tych lin ? Np. Czerwone że pasażerowie nie mają czym dojechać, a jak z innymi kolorami ? Przy stacjach towarowych też są różne kolory tych linii.

Łatwo można wywnioskować:

1) czerwony = połączenie jest przeładowane (możesz dobudować dużo pojazdów, bo jest za dużo oczekującego towaru/pasażerów w stosunku do środków transportu)
2) pomarańczowy = lekko przeładowane (towaru/pasażerów jest sporo, można dokupić kilka dodatkowych pojazdów)
3) żółty = trochę poniżej normy (nie jest źle, jednak można dokupić ~1-2 pojazdy)
4) zielony (ciemny) = nasycone (ilość towaru/pasażerów adekwatna do liczby pojazdów - nie trzeba nic zmieniać)
5) zielony (jasny) = lekko nasycone (pojazdy zazwyczaj zabierają w całości towar/pasażerów, jednak mogą nie zapełniać się w 100%)
6) zielony (jaskrawy) = mało nasycone (albo masz za dużo pojazdów [i tylko niektóre są w stanie zarobić - reszta jest na minusie], albo za mało towaru/pasażerów jest w stanie znaleźć się na stacji [za mała produkcja w przedsiębiorstwie/za mało domów w okolicy])
7) biały = nieużywane (połączenie jest, jednak nikt nie chce jeździć [albo połączenie jest zupełnie nowe i potrzeba jeszcze kilku dni na określenie koloru])

Bedzie to smieszne - ale ja np nie moglem tego ogarnac Big Grin
(14-01-2016, 08:57)Sander napisał(a): Bedzie to smieszne - ale ja np nie moglem tego ogarnac Big Grin

Sander najważniejsze info z tego przekładu jest takie, że jak masz 2 długo bardzo białe linie to zazwyczaj oznacza to lipę Big Grin

[Obrazek: klop_images_592klop0.gif]
A kiedy CargoDist się aktywuje? Bo zrobiłem lotnisko w odludnym miejscu (wiadomo, hałas) no i zrobiłem rozkład "przeładuj i zabierz ładunek".
Od momentu budowy minął już rok, a te głupie wały zwane "pasażerami" dalej się nie połapały o co chodzi. no i płacą za transport na lotnisko no i s powrotem do miasta... tylko czekać aż jakiś admin (np. niemiec) wpadnie i mi da bana za "oszukiwanie".
Przy Cargodist to twoje "przeładuj i pozostaw pusty" JEST ZBĘDNE. Pasażerowie sami decydują gdzie jechać, więc ten twój pełny załadunek czy przeładuj jest niepotrzebny.
O tym jak rozplanować trasy w mieście było w innym wątku.
Co do tej twojej "aktywacji": ustawienia -> środowisko -> dystrybucja towarów.
Pewnie którąś z liczb masz za dużą.
Może się zdarzyć, że połączenia będą tak zrobione, że dopiero jak miasto "obejmie" lotnisko to zacznie dopiero być na nim dużo pasażerów.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości