Ankieta: Jaka opcja usuwania firmy byłaby najlepsza na serwerach OpenTTD Polska?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
automatyczne usunięcie firmy gracza przez serwer pod jego nieobecność.
13.33%
2 13.33%
wyłączona opcja usuwania firmy przez serwer firma pozostaje nienarudzona przez całą sesje serwera.
0%
0 0%
wprowadzenie komendy <!resetme> na serwerach. Gracz decyduje o usunięciu firmy lub jej pozostaniu na serwerze przez całą sesję..
86.67%
13 86.67%
Razem 15 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AutoClean Company [ankieta + dyskusja]
Możliwość pauzowania gry w przypadku braku obecności graczy, jest jednym z podstawowych ustawień ottd (min_active_clients=1) - tu nie o tym mowa.
Chodzi o to, aby w określonych godzinach w nocy zawsze była włączona pauza.
(22-01-2016, 11:00)LaChupacabra napisał(a): Możliwość pauzowania gry w przypadku braku obecności graczy, jest jednym z podstawowych ustawień ottd (min_active_clients=1) - tu nie o tym mowa.
Chodzi o to, aby w określonych godzinach w nocy zawsze była włączona pauza.

No to to jest bezsensu wg mnie, bo jak ktos chce sobie pograc do pozniejszej godziny to co?

Lepsze rozwiazanie z tym afkiem i min_active_clients

edit

http://imgur.com/5exefHA
(22-01-2016, 11:09)Sander napisał(a): No to to jest bezsensu wg mnie, bo jak ktos chce sobie pograc do pozniejszej godziny to co?

Lepsze rozwiazanie z tym afkiem...
Jak ktoś chce sobie grać samemu o 3, 4 w nocy To niech sobie gra samemu OFFLINE!!! A nie rozwala swoim egocentryzmem i/lub brakiem umiejętności perspektywicznego myślenia pracę i zabawę innych!

Z resztą tacy gracze, którzy rzeczywiście coś o takich porach robią, budują, po prostu chce im się dalej grać, są w absolutnej mniejszość. Jak już napisałem, dość często gram do późnych godzin i wiem o czym piszę. Zdecydowana większość to słupy! Zostawiają włączone komputery albo przypadkiem, bo im się zasnęło, albo zupełnie celowo, bo np. chcą rano kupić sobie nową ciuchcię, która jest jeszcze niedostępna... Tacy gracze albo nie wiedzą o tym, że inne firmy mogą zostać przez to usunięte, albo mają to gdzieś, bo tylko oni są tutaj ważni.

Tak Sander, AFK jest jako jedyne rozwiązanie zdecydowanie lepszą opcją.
Ale pozostaje pytanie czy dla potrzeb jednej osoby, która chce grać całą noc, ma się dostosowywać większość, czy raczej do większości powinny dostosować się te pojedyncze osoby? Gdyby pauza była włączona między 2:00 a 7:00 prawie nikt by na tym nie stracił, większość by zyskała.
Ja czasami mam "luzniejszy" dzien w pracy i sobie gram, pozniej wracam do domu to tez gram, wiec dlaczego mialbym przejsc na offline?
UPDATE:
Komenda !resetme jest w fazie zaawansowanych testów (czyt. działa, ale sprawdzam różne okoliczności w grze).
UPDATE:
Testy zakończone. Opcja działa na zasadzie:
1. W przypadku, gdy w firmie jest jeden gracz po wpisaniu !resetme serwer przeniesie gracza do obserwatorów i wykasuje firmę.
2. W przypadku, gdy w firmie jest więcej, niż jeden gracz po wpisaniu !resetme serwer przeniesie gracza do obserwatorów.

Opcję 2. zostawię tak, jak jest, ponieważ nie chcemy chyba sytuacji, kiedy do firmy bez hasła wchodzi obcy i nam ją kasuje.

Teraz 2 pytania:
1. Czy wdrażamy?
2. Na których serwerach?

Osobiście jestem za na wszystkich serwerach.
(22-01-2016, 21:21)Mouse napisał(a): 2. W przypadku, gdy w firmie jest więcej, niż jeden gracz po wpisaniu !resetme serwer przeniesie gracza do obserwatorów.

Świetne rozwiązanie. Skoro duża większość zagłosowała na !resetme, to śmiało można wdrażać.
Wdrażamy -> na wszystkich
OK. Jutro jak wrócę z trasy to wrzucę. Jakbym nie wrzucił do 19:00 to mi przypomnij na Hang.
(22-01-2016, 15:13)Sander napisał(a): Ja czasami mam "luzniejszy" dzien w pracy i sobie gram, pozniej wracam do domu to tez gram, wiec dlaczego mialbym przejsc na offline?
Czytaj uważniej Sander. Napisałem już dlaczego. Nie wiesz czym jest egocentryzm?

Mouse napisał(a):1. W przypadku, gdy w firmie jest jeden gracz po wpisaniu !resetme serwer przeniesie gracza do obserwatorów i wykasuje firmę.
2. W przypadku, gdy w firmie jest więcej, niż jeden gracz po wpisaniu !resetme serwer przeniesie gracza do obserwatorów.
Nie będę oryginalny... Świetne rozwiązanieSmile
(22-01-2016, 13:18)LaChupacabra napisał(a): Jak ktoś chce sobie grać samemu o 3, 4 w nocy To niech sobie gra samemu OFFLINE!!! A nie rozwala swoim egocentryzmem i/lub brakiem umiejętności perspektywicznego myślenia pracę i zabawę innych!

Z resztą tacy gracze, którzy rzeczywiście coś o takich porach robią, budują, po prostu chce im się dalej grać, są w absolutnej mniejszość. Jak już napisałem, dość często gram do późnych godzin i wiem o czym piszę. Zdecydowana większość to słupy! Zostawiają włączone komputery albo przypadkiem, bo im się zasnęło, albo zupełnie celowo, bo np. chcą rano kupić sobie nową ciuchcię, która jest jeszcze niedostępna... Tacy gracze albo nie wiedzą o tym, że inne firmy mogą zostać przez to usunięte, albo mają to gdzieś, bo tylko oni są tutaj ważni.

Tak naprawdę nie chodzi o pauzowanie serwera, gdyż to jest totalnie pozbawione sensu z paru istotnych powodów;
1) nie wszyscy maja czas na grę w godzinach (od do) ze względu, że są gracze w różnym wieku
2) czas gry dzieli się na graczy w wieku szkolnym i na tych co pracują (jest określony czas który mogą przeznaczyć na grę)
3) opcja AFK w nicku jest dostępna dla graczy kumających grę (tą opcję w 90% odwiedzających serwer ludzi nawet nie wiedzących, że jej można użyć w ów scenariuszu, kiedy jest się jest poza grą fizycznie, ale nosi się zamiar powrotu do gry z włączonym komputerem i grą na danym serwerze w danym czasie, który nie odpowiada graczowi)
4) btw. komendy serwerów są do uzupełnienia:

[Obrazek: 168komendy.jpg]
(23-01-2016, 05:02)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): 1) nie wszyscy maja czas na grę w godzinach (od do) ze względu, że są gracze w różnym wieku
Czyli co? Dla 1% graczy, którzy akurat chcą sobie pograć samemu w nocy, reszta ma się dostosowywać i godzić się z niszczeniem ich pracy?

(23-01-2016, 05:02)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): 2) czas gry dzieli się na graczy w wieku szkolnym i na tych co pracują (jest określony czas który mogą przeznaczyć na grę)
Co za bzdura. To wyjaśnij dlaczego największe korki tworzą się między 7 i 9 oraz 15 a 17???

(23-01-2016, 05:02)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): 3) opcja AFK w nicku jest dostępna dla graczy kumających grę...
Że co!? No, to raczej Ty KJ kompletnie nie kumasz czym jest to Anty-AFK. To nie gracz decyduje o przeniesieniu do obserwatorów, tylko serwer na podstawie braku jego aktywności (powrócić do firmy potrafi niemal każdy - zwykle uczy się tego w pierwszym dniu gry onlineWink). I tutaj pytanie czy Ty w ogóle rozumiesz jaki to AFK ma mieć sens? Wydaje mi się, że ty po prostu nigdy nie grasz na jednej sesji więcej niż raz. Pograsz sobie, pobudujesz i bye bye. Wielu graczy, zwłaszcza w weekendy, gdy mają więcej czasu, chce jednak po nocy i WYSPANIU SIĘ dalej rozwijać swoją firmę, na którą poświęcili już poprzedniego wieczoru wiele godzin, ale... Jak się często rano okazuje NIE MOGĄ! Bo firmy znikły. Dlaczego? Bo jakiś egoistyczny pajac grał sobie SAMEMU całą noc, albo - co zdecydowanie częstsze - zostawił sobie włączony komputer a sam poszedł spać.

Odnośnie usuwania graczy z nickiem Player, Anty-AFK oraz nieudolnych ciapków, którzy co chwila zakładają nową firmę, aby wyrównać sobie kolejny kafelek lądu:
Serwery widzą IP graczy - można wprowadzić ograniczenie, aby w trakcie sesji gracz nie mógł założyć nowej firmy, gdy wciąż istnieje jego poprzednia.
Zakończyłem już dyskusję powyżej twojego postu LaChupacabra nie ma widzę sensu dalej drążyć tematu opcja przeszła czekamy na rezultaty Wink
(23-01-2016, 14:13)KJ(KeyJey)[PL] napisał(a): ...nie ma widzę sensu dalej drążyć tematu opcja przeszła czekamy na rezultaty Wink
Opcja przeszła, ale samo dodanie komendy !resetme prawie niczego nie zmieni, a o wyłączeniu autousuwania firm, o co postulowałeś, nie ma co myśleć. Dlatego tak drążęSad Jest temat w tym kierunku, więc warto chyba poruszyć inne rozwiązania, które mogłyby ograniczyć owe autousuwanie, ale jednocześnie go nie wyłączając, aby opuszczone firmy mogły być usuwane.
Według mnie nocna pauza jest bez sensu.
Ale trzeba coś zmienić bo dzisiaj pewien gracz o nicku "junior" zepsuł grę 10 osobom tylko przez to że go nie wyrzuciło z gry a on sam przez 40 lat nawet nie zajrzał co u niego w firmie!
ON CELOWO I ŚWIADOMIE ZEPSUŁ GRĘ WIELU OSOBOM DLACZEGO ZA TAKIE COŚ NALEŻY SIĘ SUROWA KARA!!!!!
1. Także proponuję albo dodać zasadę:
->Za siedzenie w firmie na afk powyżej 10 lat w grze admin ma prawo zbanować gracza na kilka dni.

2. Jak nie to proponuję chociaż na mapie Polski użyć tego skryptu co stworzył Mama by wyrzucał osoby będące afk do obserwatorów!
Wdrożone na wszystkich serwerach.
(23-01-2016, 22:59)MPK Lublin napisał(a): Według mnie nocna pauza jest bez sensu.
Ale trzeba coś zmienić bo dzisiaj pewien gracz o nicku "junior" zepsuł grę 10 osobom tylko przez to że go nie wyrzuciło z gry a on sam przez 40 lat nawet nie zajrzał co u niego w firmie!
A gdyby "junior" coś tam sobie dłubał, grając samemu w nocy, to już by było ok? Wtedy też by te 10 firm zostało usuniętych.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości