Ankieta: Jaka opcja usuwania firmy byłaby najlepsza na serwerach OpenTTD Polska?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
automatyczne usunięcie firmy gracza przez serwer pod jego nieobecność.
13.33%
2 13.33%
wyłączona opcja usuwania firmy przez serwer firma pozostaje nienarudzona przez całą sesje serwera.
0%
0 0%
wprowadzenie komendy <!resetme> na serwerach. Gracz decyduje o usunięciu firmy lub jej pozostaniu na serwerze przez całą sesję..
86.67%
13 86.67%
Razem 15 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AutoClean Company [ankieta + dyskusja]
Elo Panowie,

Tak po paru rozmowach na serwerach z niektórymi i po własnych przemyśleniach zastanawia mnie fakt autoczyszczenia firm czy aby na pewno jest to najlepsze rozwiązanie dla każdego gracza. Zarówno opcja z autoclean'em i bez ma swoje wady i zalety.

Można powiedzieć, że autoclean ma jedną zaletę, że zwalnia miejsce poprzez usunięcie firmy, która długo nie jest prowadzona przez jednego gracza co zwalnia miejsce pozostałym cóż na tym zalety się kończą gdyż gdy gracz tej usuniętej firmy wraca wówczas zalety się kończą a zaczynają się nerwy.

Opcja bez autoclean'u powoduje to, że możemy zawsze wrócić grać do firmy nawet jak minie x czasu gry na samym serwerze, minus taki, że zajmuje ona określoną przestrzeń na mapie podczas gdy inni nadal grają.

Zarówno jedna jak i druga opcja ma Swoich zwolenników jak i przeciwników. Moja propozycja nie ogranicza się tylko do tych dwóch opcji. Proponuje jeszcze trzecią:

- komenda: !resetme - uniwersalna komenda wpisywana w konsoli, wygodna chyba dla wszystkich. Nie chce mi się grać zapisuje grę i sam usuwam firmę. Zachce mi się nie usuwam i znów wracam grać po jakimś czasie. Firma stoi z hasłem piko bello można jechać dalej z koksem. Większość zagranicznych serwerów udostępnia tą opcję dla graczy ba nawet konsoli nie trzeba otwierać wpiszecie to w czacie i gotowe. Widziałem próbę użycia tej komendy na serwerach OpenTTD Polska przez zagraniczniaków, a tutaj zonk Big Grin

Daje ankietę powyżej, zachęcam do dyskusji na ten temat, a dodatkowo chce was się spytać co myślicie o usuwaniu haseł do firm po jakimś czasie?

P.S. zrobiłem literówkę w ankiecie "nienarudzona" czyli "nienaruszona" o to słowo mi chodziło Tongue
Według mnie, najlepsza byłaby taka opcja:
1. Hasło firmy usuwane jest po określonym czasie (np. 4-6 godzin).
2. Gracz, który do niej wejdzie, może kontynuować grę lub ją zresetować za pomocą !resetme.

Rozwiązuje to problem graczy, którzy mają bardzo małe firmy i wychodzą z serwera po krótkim czasie - można będzie je zresetować, zwalniając tym samym sloty. Jednocześnie daje szansę przetrwania bardzo wartościowej firmy - właściciel będzie musiał jedynie zdążyć wrócić przed jej przejęciem przez innego gracza lub po prostu będzie miała nowego właściciela.
Zostaje tylko jeden mały problem... taką komendę trzeba napisać...
Napisać !resetme to nie będzie duży problem (chyba Big Grin ). Już mam ogólny zarys tworzenia komend po np. !report.
@pAter: takie coś aktualnie działa, tylko, że firma jest usuwana po miesiącu.
Idea jst słuszna, tylko pomyślcie chwilę... Czy ktoś będzie używał tej opcji?
Cóż zagłosowałem na komendę !resetme wydaję mi się, że jest to najlepsza opcja, gdyż w poprawny sposób przełożona forumowiczom, może być stosowana na wszystkich serwerach OpenTTD Polska. Ze statystyk bez ujęcia serwera Standard na gołe oko można stwierdzić, iż większość graczy to Polacy, więc jeżeli założy się topik o komendach dostępnych na Serwerach ów Operatora Forum i jak ich używać może być pod tym względem pełen sukces. Za chęci administracji osobiście nie odpowiadam przedstawiam Swoje zdanie w temacie Smile
(16-01-2016, 01:17)Mouse napisał(a): @pAter: takie coś aktualnie działa, tylko, że firma jest usuwana po miesiącu.

No właśnie firma jest usuwana automatycznie, a nie tylko hasło, więc to nie jest "takie coś aktualnie działa" - to jest zasadnicza różnica i wyjaśniłem dlaczego.

(16-01-2016, 01:17)Mouse napisał(a): Idea jst słuszna, tylko pomyślcie chwilę... Czy ktoś będzie używał tej opcji?

Według mnie, będzie tak samo znana graczom, jak komenda !report. Jeśli uważacie, że mało osób ją zna, to można się jeszcze zastanowić nad tym jak te komendy im przekazać (oprócz postawienia napisów widocznych po połączeniu). Może jakiś spam na czacie o rzadkim interwale - powiedzmy co godzinę?
(16-01-2016, 03:24)pAter napisał(a): Według mnie, będzie tak samo znana graczom, jak komenda !report. Jeśli uważacie, że mało osób ją zna, to można się jeszcze zastanowić nad tym jak te komendy im przekazać (oprócz postawienia napisów widocznych po połączeniu). Może jakiś spam na czacie o rzadkim interwale - powiedzmy co godzinę?

Ja bym raczej sugerował co 15min Wink
Komenda wydaje sie byc spoko, pomijajac cebulakow i turasow ktorzy wchodza jako player
Trochę utopijne myślenie.Smiley62

Marzenie nr1:
Jak Plajerowi nie będzie chciało się już grać, grzecznie usunie swoją firmę, by zrobić miejsce innym...
Smutna rzeczywistość:
Plajer nawet nie wie, że jest taka możliwość. Poza tym plajerowi chce się już spać, ale chętnie zobaczy jak jego firma urośnie do rana, więc nie wyłącza komputera... Rano jest z siebie nieskończenie dumny, bo tylko jego firma przetrwała na rynku.

Marzenie nr2:
Jak tylko Plajerowi zniknie hasło usunę go. Ma tak mizerną firmę - tylko zajmuje miejsce innym.
Smutna rzeczywistość:
Taaak! To jest to! 84mld zysku! Miesięcznie! Jeszcze 50 pociągów i pobiję Alkomata! O! cześć Kotku. Już jesteś? Choć pogramy w tajkona, zobacz jaką mam wielką firmę... Ej, a co ty masz dzisiaj takie maślane oczy? Ej, co ty robisz?! Nie, błagam! Nie teraz! Ni e e oł łał...
[Obrazek: 815Smutna_prawda_01.png]
Mineły 4 godziny i 10 minut.
[Obrazek: 191Smutna_prawda_02.png]

Co do samej komendy nie jest to złe rozwiązanie, na pewno czasem się przyda, ale nie zastąpi ono autousuwania firm.

Moja propozycja (Marzenie nr3):
AFK po 6-12 miesiącach braku aktywności (konstrukcje) + warunkowanie usuwania firm >tutaj< napisałem o tym więcej.
Smutna rzeczywistość:
Ktoś by to musiał napisać.
(16-01-2016, 13:30)LaChupacabra napisał(a): Trochę utopijne myślenie.Smiley62

No tak nie do końca gdyż przy włączonym autocleanie takie historie jakie opisujesz będą się działy często. Niestety Playerów z płytką zamiast mózgu jest wielu tego się nie uniknie. Natomiast z wyłączona opcją autoclean i komendą jaką zaproponowałem ty masz wpływ na firmę od początku do końca o to chodzi aby zminimalizować tego typu sytuację. Nie mówię, że dla wszystkich serwerów powinno to być wprowadzone bo nie oszukujmy się na standardzie nigdy kultura zbytnio nie panowała i tam raczej nie powinno być cokolwiek zmieniane Wink Ale zresztą ankieta jest na 7 dni, a ja za ustawienia nie odpowiadam.
Nie mamy wpływu na czas usuwania hasła do firmy. Jest to w kodzie gry. Wiemy tylko tyle, że znika na krótko przed usunięciem firmy.
Ale ten wpływ mógłby być. Trzeba by było jednak napisać jakiegoś patcha odpowiednio modyfikującego grę po stronie serwera. No... tylko, że musiałby się znaleźć ktoś, kto by to potrafił, no i miał czas i chęci, aby się tym zająć. Niestety ja rysowaniem nowych grafik czy pisaniem życzeń jak to by fajnie mogło wyglądać raczej zbyt wiele nie pomogęSad

Co do komendy !resetme jestem za jej dodaniem na wszystkich serwerach, ale nie na zasadzie: zamiast autoclean'a.

Co do automatycznego usuwania firm, można by było na próbę wyłączyć tą funkcję na serwerze PKP. Na Mapie Polski i Standardzie takie rozwiązanie raczej odpada, ale skoro na razie nie da się wydłużyć "życia" firm zabezpieczonych hasłem, to można by było maksymalnie wydłużyć ten czas dla firm bez niego do również 240 miesięcy. Nie jestem przekonany czy to najlepsza opcja, ale w każdym bądź razie jest taka możliwość. W ten sposób, o ile się nie mylę, firma mogłaby przetrwać ponad 9 godziny bez udziału gracza (rok trwa 14 minut, przy dużym obciążeniu serwera nawet ponad 20).

[Obrazek: 220Autoclean.png]

O wiele ważniejsze według mnie jest jednak wprowadzenie funkcji AFK albo / oraz nocnej pauzy. To jest absurd, aby przez jednego egoistycznego dupka kilku innych graczy traciło dorobek często wielu godzin pracy! Taka funkcja przenosząca graczy do obserwatorów, gdy nie wykazują aktywności, działa z powodzeniem na serwerach BTPro.
Mnie się twoja propozycja odnośnie firm bez hasłem nie podoba. Każdy se do niej wejdzie, nawet trolle i zaczną niszczyć taką firmę lub grę innym. Sorry, ale ustawienie hasła do firmy nie jest trudnym zadaniem.

Co do anty-AFK trzeba Rysha pogonić.
Rysha tego nieroba xD good luck with dat
AFK - trzeba gonić Rysha,
PAUZA NOCNA - jest zaimplementowana (by me Smiley16) od roku?
Wracając do tematu - !resetme, musiałbym przysiąść w weekend i sprawdzić moje możliwości.
Dalej podtrzymuję swoje zdanie, że nawet jeśli bedzie taka komenda to i tak nie bedzie używana przez graczy, bo posprzatanie po sobie mapy to ostatnia myśl, jaka przychodzi do głowy graczowi.
Uważam, że nie zamiata się tematu pod dywan i nie mierzy się wszystkich jedną miarą. Wielokrotnie przesiadywałem na serwerach i tak na to z tej strony patrząc była próba użycia ów komendy, ale kończyło się na samym wpisaniu i nic się nie działo. Poza tym jest jeszcze jeden plus jak ktoś źle zacznie to może od razu użyć komendy i może zacząć na nowo grać w innej firmie.
Nie wiem, czy Ty do mnie kierowałeś tą odpowiedź, czy nie ale tak, jak pisałem - w weekend będe miał chwilęczasu to zobaczę, czy sam dam radę to napisać. Odpalę sobie serwer testowy i sprawdze jakie są możliwości manewru usuwania firm przez AP.
Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę ale dodać cokolwiek do AP to jest trochę grzebania. Ja nie jestem programista i najzwyczjniej w swiecie się na tym nie znam. Próbuję sił na tyle ile mogę. Udało mi siędodać inne komendy, zrobić GOAL oraz pauzę nocną, więc myślę, że i z tym sobie poradzę ale potrzebuję trochę czasu...
KJ, ale o czym Ty piszesz? Gdzie tą miotłę widzisz? Wątek jest otwarty, więc o co chodzi?

(19-01-2016, 23:37)Mouse napisał(a): PAUZA NOCNA - jest zaimplementowana (by me Smiley16) od roku?
Brawo!Smiley32 Szkoda, że nie działaSad A przydałoby się, aby jednak działała. Na serwerze Zapkiego była ona włączona między 1:00 a 7:00 - mogło by być podobnie. Dość często gram do późnych godzin i z tego co zaobserwowałem bardzo rzadko ktoś zostaje dłużej. Zazwyczaj wszyscy opuszczają grę między 12 a 1, nieliczni zostają do 2.
Tak Administratorze pisałem do Ciebie z wielu rzeczy Sobie sprawę zdaję, programistą też nie jestem. Może i bym spróbował Swoich sił w temacie, ale nie po tym jak mnie potraktowano, zresztą nie będę spamował tematu. Wasza grupa jest od wprowadzania zmian, a ten dział od tego aby te zmiany powstawały. Pisząc moją powyższą odpowiedz miałem na myśli, machnięcie ręką, że i tak gracze nie będą używać tej komendy więc po co się wysilać. Cóż nie moja impreza ja mogę jedynie podać idee jak każdy użytkownik tego forum.

(21-01-2016, 18:15)LaChupacabra napisał(a): KJ, ale o czym Ty piszesz? Gdzie tą miotłę widzisz? Wątek jest otwarty, więc o co chodzi?

Sprostowałem powyżej co miałem na myśli Wink
(21-01-2016, 18:15)LaChupacabra napisał(a): KJ, ale o czym Ty piszesz? Gdzie tą miotłę widzisz? Wątek jest otwarty, więc o co chodzi?

(19-01-2016, 23:37)Mouse napisał(a): PAUZA NOCNA - jest zaimplementowana (by me Smiley16) od roku?
Brawo!Smiley32 Szkoda, że nie działaSad A przydałoby się, aby jednak działała. Na serwerze Zapkiego była ona włączona między 1:00 a 7:00 - mogło by być podobnie. Dość często gram do późnych godzin i z tego co zaobserwowałem bardzo rzadko ktoś zostaje dłużej. Zazwyczaj wszyscy opuszczają grę między 12 a 1, nieliczni zostają do 2.

Jak nie dziala.. jak dziala... chyba ze wam chodzi o "forcepause"

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości