Ankieta: Czy jesteś za nocną przerwą w działaniu serwera między godziną 24:00 a 8:00
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
TAK
56.25%
9 56.25%
NIE
43.75%
7 43.75%
Razem 16 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ANKIETA (cz.1/3) do ustawień serwera # Mapa Polski+CargoDist # - NOCNA PRZERWA
Jeśli się z naszym zdaniem i propozycją nie zgadzasz to trudno.

Bez zmian.
Tocznet, czasem trzeba pójść na kompromis. A teraz nie masz nawet pauzy 1:00-6:00, gratulacje.
(27-12-2014, 15:48)Mouse napisał(a): Witam,
Dzisiaj posiedziałem nad problemem (wreszcie znalazłem trochę czasu - aktualnie jest testowana na serwerze TEST) i wdrożyłem pauzę nocną.
Widzę, że ankieta wyszła 50/50, więc proponuję pauzę w godzinach od 01:00 (+~2 minuty) do 06:00 (+~2 minuty).
2 minuty oznaczają opóźnienie autopilota przy przeliczaniu cyklu.
Uważam że od 1-szej to bardzo dobre ustawienie.
U siebie mam od 24 do 8 ale często o 24 są jeszcze gracze łącznie ze mną,
w efekcie odpalam ręcznie unapuse i przedłużam.
Też chyba zmienię 24 na 1.

Tocznet nie rozumiem o co właściwie się kłócisz, o 1h pauzy?
Od siebie mogę dodać mały komentarz.
Nie bylo możliwości pauzy nocnej, ale znalazłem rozwiązanie, zaimplementowalem i przetestowalem w różnych warunkach.
Nie jestem za pauza bo różni gracze grają o różnych godzinach ale doszedlem do wniosku, ze w nocy jest tak malo graczy, ze trzeba wyznaczyć czas, w którym jest ich najmniej i w tym oknie wlaczyc pauze.
Opublikowalem propozycje wraz z informacja, ze ankieta wyszła 50/50. Po 10 minutach użytkownik zarejestrował się, zagłosował w ankietach i cisza. Użytkownik nie ma żadnego posta i tak samo jak Tocznet ma łącze ze zmiennym adresem z UPC.
Widzieliscie kiedyś kogoś na forum, kto nie ma żadnego posta i głosuje w ankietach? Smile
OK, niech i tak będzie. Tocznet lub ktoś inny, komu bardzo zależy na zmianach powiedział znajomemu "weź załóż konto i kliknij tu i tu". Zrozumiałe.
Niestety nie dojdziemy do porozumienia z użytkownikiem, który stworzył ta ankietę, ponieważ użytkownik nie bierze poważnie naszej propozycji i uważa, ze jest ona niedorzeczna.
W związku z tym zadecydowalismy, ze nie będziemy na razie wdrażać żadnych zmian, ponieważ jeśli wdrozymy propozycje użytkownika Tocznet to inni mogą się czuć poszkodowani, albo odwrotnie.
Będzie kompromis, będą zmiany. Nie sugerujemy się głosem i zdaniem jednego uzytkownika.
Wczoraj Tocznet napisał wielkimi literami na czacie serwera, żeby głosować w ankiecie (a graczy było całkiem sporo i wiem przynajmniej o jednym, który grał tam pierwszy raz, bo sam go ściągnąłem z innego serwisu). Oczywiście to nie wyklucza "oszustwa", nikogo nie chcę wybielać ani oczerniać, ale mimo wszystko nowy użytkownik powinien mieć mniejsze prawo głosu od reszty.

Jest 9:7, więc ilu nowych głosowało w ankiecie?
W tej chwili to nie ma żadnego znaczenia, Mouse zaproponował kompromis mimo iż sam jak i całe grono administracji serwerów są przeciw temu rozwiązaniu. Tymczasem Tocznet obstawia przy swoim i tylko taka możliwość się dla niego liczy...
(28-12-2014, 17:51)showman napisał(a): W tej chwili to nie ma żadnego znaczenia, Mouse zaproponował kompromis mimo iż sam jak i całe grono administracji serwerów są przeciw temu rozwiązaniu. Tymczasem Tocznet obstawia przy swoim i tylko taka możliwość się dla niego liczy...

Showman i Mouse ... czy wy w ogóle potraficie czytać ze zrozumieniem ????
przecież wyraźnie napisałem w pierwszym poście do tego tematu: " czas przerwy nocnej dobrałem uśredniając różne opinie .... ( w tym szczególe na pewno wszystkim nie dogodzimy ... najwyżej się zrobi osobną ankietę jak przejdzie postulat nocnej przerwy)" !!!

Poza tym zawsze podkreślacie, że wszelkie zmiany należy wprowadzać poprzez ankiety czyli demokratycznie, a tu nagle negocjujecie ze mną czas trwania pauzy nocnej przez posty na forum !!! i każecie mi solo decydować się na wasze warunki ... to rozumiem, że pozostałych głosujących "za" macie w d.... , może oni mają inne zdanie ??!!! Ja chcę tą sprawę ustalić w sposób demokratyczny, a wy robicie się strasznie obrażeni, że nie decyduję się samodzielnie przystać na warunki które próbujecie (wbrew ankiecie) narzucić ... no i teraz to moja wina że ... zmian nie wprowadzicie , bo nie chcę się zgodzić bez opinii innych użytkowników na waszym zdaniem najlepszy kompromis !!! No super pokaz przestrzegania praw demokratycznych z waszej strony ... !!! Przyznajcie lepiej wprost na forum, że macie głęboko gdzieś sugestie użytkowników (szczególnie te nie po waszej myśli) i te ankiety to po prostu pic na wodę fotomontaż ... może lepiej wykasujcie ten cały dział dotyczący propozycji configu ... żeby użytkownicy się nie łudzili , iż mają jakiekolwiek wpływ na konfiguracje serwerów ...

PS.
A sugerowanie już, że sfałszowałem ankietę to inaczej nie mogę traktować jak normalny cios poniżej pasa wobec krnąbrnych przeciwników w dyskusji ..., zgodnie z polską tradycją, że jakoś trzeba swojego przeciwnika błotem oblać, jak już nie ma na niego innej rady ....
A tak a propos, grało tu moich bliskich 6 kolegów (których sam ściągłem do gry na tym serwerze) i niestety nie mogłem ich namówić do głosowania bo ... wyjechali na przerwę świąteczną ... a na pewno by podzielili moje zdanie .... czy ich głosy też byłyby nieważne ?! pewnie tak ... bo nie były po myśli adminów niechętnych żadnym zmianom ... bo to przeca wielka robota by byłą , parę parametrów zmienić ...

Przy okazji dziękuję pAterowi za odważny głos poparcia ...
Temat przerwy na serwerach Open Polska wraca po raz kolejny i ponownie powoduje konflikty, wspomniane przez Toczneta obrzucanie błotem, sprzeciw adminów i podważanie głosu użytkowników. Już kiedyś była ankieta w tej sprawie, ale wyniki nie dały większości dla pomysłu zmiany na serwerze i zakończyła się niezbyt poprawnymi dyskusjami. Byłem przekonany, że ponowne poruszenie tematu nie zakończy się w podobny sposób, ale i tym razem koniec ankiety wygląda podobnie. Jest tutaj problem z wzajemnym szacunkiem, jeśli pomysły zmian i ankiety tworzą konflikty. Jak zmiana nie jest możliwa należy to napisać od razu.

Głosował nie tylko Tocznet, ale też 8 innych użytkowników, ale admini też mają swoje racje, bo oni odpowiadają za zmiany, ich wprowadzenie i poprawne działanie.

Proszę o jasne określenie, że nie da się oczekiwanych zmian wprowadzić lub respektowanie głosu większości, bo podważanie wyników ankiety, gdy jej wyniki są niezgodne z wolą adminów jest szkodliwe dla wizerunku forum i organizatora ankiety, a także głosujących. Poza tym, takie dyskusje tworzą tylko konflikty i do niczego dobrego nie prowadzą. Im szybciej ta ankieta się zakończy, tym lepiej dla całego forum.
@Tocznet: Ty dobrałeś czas przerwy uśredniając opinie a ja zaproponowałem na rzeczywistych danych z bazy danych tego serwera.
Tak, jak napisałeś wszelkie zmiany wprowadzamy po ankiecie. Ja pisząc, że ankieta jest 50/50 byłem chętny ustawić zmiany, ale demokratycznej przewagi nie było. Dodatkowo mogłem cały temat po prostu olać i napisać jeszcze raz to, co napisałem wyżej - NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI TECHNICZNEJ, ale wdrożyłem i biorąc pod uwagę dane z bazy a nie zdanie kolegów, z którymi gram podałem propozycję zmian. Nie akceptujesz takiej propozycji? Trudno. Pod Ciebie konfiguracji nie będziemy zmieniać.
Dla mnie zrozumiały jest fakt, że ankieta przeszła. OK, ale pozostaje ustalić szczegóły, po to jest forum. Ja już napisałem swoje zdanie: przerwa od 01:00 do 06:00. Oczekiwałem spokojnych negocjacji, ponieważ już do częściowego porozumienia doszliśmy, ale ilość wykrzykników w Twojej odpowiedzi mnie przeraziła i jasno mi dała do zrozumienia, że będzie tak, jak Ty chcesz. Otóż odpowiem Ci: Nie, nie będzie tak, jak Ty chcesz. My możemy wdrożyć przerwę w takich godzinach, w jakich podałem, ponieważ chcemy zostawić innym graczom możliwość grania.
Przyjrzyj się także innym ankietom - tym co trwają i tym w archiwum. W prawie każdej są jakieś końcowe negocjacje, przesunięcia itp. tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Teraz wszyscy co głosowali na TAK w tej ankiecie będą niezadowoleni przez Twój upór. Mogłeś się zgodzić i zobaczyć jakby to było w praktyce a potem wnioskować z odpowiednim merytorycznym uzasadnieniem, dlaczego warto przedłużyć pauzę.

@pAter: Myślałem dzisiaj nad wdrożeniem mechanizmu możliwości głosowania od np. 20 postów, ale nie jest to moim zdaniem najbardziej pilna sprawa. Swoją drogą robienie "łapanki" użytkowników na serwerach i namawianie ich na głosowanie nie jest fair.

@gustlik: po poprzedniej i tej ankiecie zdecydowałem, że postaram się dopisać coś, aby pauza była możliwa (wczoraj o 14:48 zakończyłem testy) i tak zrobiłem. Pomimo MOJEJ niechęci do pomysłu stwierdziłem, że spróbujemy, może się okazać wartym uwagi rozwiązaniem.
W związku z tym jasno określam, tak, jak to określałem wyżej: PAUZA JEST MOŻLIWA TECHNICZNIE od 27.12.2014 14:48. Pomimo tego, że jest możliwa nie będziemy jej wprowadzać. Wyżej wymieniłem powody.
Jeszcze jedna kwestia.
Jeśli ma ktoś jescze jakieś dodatkowe uwagi/informacje/myśli/propozycje w tej sprawie proszę o napisanie PW do mnie.

Zamykamy.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości